بازدید کننده گرامی؛
ما در پیاده سازی شفاجو از امکانات و قابلیتهای پیشرفته وب استفاده کرده ایم. بنظر میرسد مرورگر وب شما امکانات جدید وب را پشتیبانی نمیکند.
در صورتی که در مشاهده صفحات دچار مشکل شدید پیشنهاد میکنیم از مرورگرهای پیشرفته نظیر Firefox یا Chrome استفاده کنید.
Firefox Chrome
دوستان عزیز شفاجو سلام،
آیا 5 دقیقه وقت دارید به چند سؤال در زمینه سلامتی پاسخ دهید؟

٦ برداشت غلط در مورد سلامت قلب ، توسط زنان و روشهای پیشگیری از آن

این برداشت غلط وجود دارد که بیماریهای قلبی و عروقی بیشتر در مردان رایج است . اصولاً زنان از مبتلا شدن به سرطان سینه واهمه دارند و این در حالی است که ، بیماریهای قلبی و عروقی ٨ برابر آنها را بیشتر تهدید می کند . بیماریهای قلبی و عروقی,سلامت قلب,سلامت قلب زنان,فشار خون,دوچرخه ثابت و تردمیل در منزل,ورزش و فعالیت جسمانی,کشیدن سیگار,علائم هشداردهنده بیماریهای قلبی,هورمون تراپی دوران یائسگی,زایمان ٦ برداشت غلط در مورد سلامت قلب ، توسط زنان و روشهای پیشگیری از آن

علی رغم اینکه بسیاری از افراد ، تصور می کنند مراقب سلامت قلب خود هستند ، باید بدانند که ممکن است بسیار ساده دچار مشکلات قلبی شوند .

با وجود این حقیقت که بیماریهای قلبی و عروقی در آمریکا ، سالیانه جان زنان زیادی را می گیرد ، باز هم این برداشت غلط وجود دارد که این نوع بیماریها بیشتر در مردان رایج است . اصولاً زنان از مبتلا شدن به سرطان سینه واهمه دارند و این در حالی است که ، بیماریهای قلبی و عروقی ٨ برابر آنها را بیشتر تهدید می کند . به گفته پاملا کیویانگ ، رئیس بخش قلب زنان در مرکز جان هاپکینز ، پیام تهدید بیماریهای قلبی و عروقی در زنان هر روز بیشتر منتشر می شود ، اما باز هم باید زنان را از عوامل خطر و فاکتورهای هشداردهنده این نوع بیماری ، آگاه کرد . در ادامه به چند باور غلط در میان زنان ، در مورد قلب ، اشاره می شود ، آنها را مطالعه و با باورهای خود مقایسه کنید . 

 

١- خودم " می دانم " چه زمانی باید فشار خون خود را اندازه بگیرم

 

بسیار خوب است که شما بدنتان را بشناسید ، اما این موضوع به تنهایی کافی نیست . بر اساس تجربه پاملا کیو یانگ، زنان زمانی برای فشار خون مراجعه می کنند ، که احساس سر گیجه دارند و خودشان می گویند " ما احساس میکنیم فشار خونمان بالاست " در صورتی که پرفشاری خون و کلسترول بالا ، از بیماریهای خاموش هستند . 

راه حل : فشار خون ، قند خون و کلسترول خود را به طور منظم زیر نظر پزشک ،آزمایش کنید . این آزمایشها میتوانند ازخطرات احتمالی جلوگیری کنند . 

 

٢- قرار دادن یک دوچرخه ثابت در منزل

 

داشتن دوچرخه ثابت و تردمیل در منزل، بسیار خوب است . اما به شرطی که به صورت منظم از آنها استفاده شود ، که بیشتر زنان این کار را انجام نمی دهند. آنها عجولانه تصمیم گیری می کنند و ورزشی را انتخاب میکنند که نه تنها طبیعی و راحت نیست ، ضمناً هیچ هیجان و تفریحی هم به همراه ندارد . بنابراین بعد ازیک شروع مشتاقانه ، به سرعت این ورزش فراموش می شود . 

راه حل : ورزش و فعالیت جسمانی  را انتخاب کنید که مورد علاقه تان باشد و بتوانید به صورت منظم آن را انجام دهید ، مانند پیاده روی و یا دویدن با دوستانتان . 

 

٣- کشیدن سیگار جهت پایین نگاه داشتن وزن 

 

کنترل وزن برای سلامت قلب بسیار مفید است ، اما کشیدن سیگار جهت کنترل وزن ، بسیار مضر است . زیرا سیگار خطر درجه یک در بیماریهای قلبی و عروقی محسوب می شود . 

راه حل : وزن خود را با رژیم و ورزش کنترل کنید . به گفته کیو یانگ اصلاً روی سیگار حساب نکنید ، در نهایت نیکوتین مضر است . 

 

٤- آشنا نبودن با علائم هشداردهنده بیماریهای قلبی 

 

حمله قلبی در زنان با حمله قلبی در مردان متفاوت است . زنان منتظر درد قفسه سینه شدید هستند ، به همین دلیل سایر علائم را نادیده می گیرند . 

راه حل : اگر دچار حالت تهوع ، درد شکمی ، تنگی نفس و یا سایر علائم آزار دهنده که برای شما غیر عادی بود ، شدید ، حتماً با پزشک مشورت کنید . 

 

٥- برخی زنان بر این باورند که هورمون تراپی دوران یائسگی ، برای قلب مضر است 

 

برخی زنان در دوران یائسگی ، دچار گُر گرفتگی و اختلال در خواب می شوند . هورمون تراپی جلوی بیماری قلبی را نمیگیرد ، اما به این معنی نیست ، که از هورمون استفاده نکنید . برای بیشتر زنان ٥٠ سال به بالا، خوردن هورمون راهکار درستی است . 

راه حل : اگر برای علائم آزاردهنده یائسگی باید هورمون تراپی کنید ، سعی کنید ازپایین ترین دوز این دارو استفاده کنید . 

 

٦- برخی زنان بر این باورند که ، با زایمان مشکلات سلامتی در بدنشان پایان می یابد

 

زمانی که زنان بچه خود را به دنیا می آورند ، دیگر جنینی در بدنشان نیست ، اما هنوز قلب و سایر اعضاء هستند . اگر در حین بارداری مبتلا به دیابت بارداری ، فشار خون بالای ناشی از بارداری و یا پری اکلامپسیا ( بیماری دوران بارداری که بر اثر پر فشاری خون ، منجر به مرگ مادر و جنین می شود) هستید ، خطر بیماریهای قلبی پس از زایمان بسیار زیاد است . 

راه حل : همیشه سوابق بیماریهای خود را با پزشکتان در میان بگذارید تا او ، با اطلاعات کافی بتواند تجویزهای درستی به شما ارائه دهد . 


مترجم: رها قطبی
 ۶ فروردین ۱۳۹۴
    527  
2
جلوگیری از پوکی استخوان در خانم ها در ۵ مرحله
جلوگیری از پوکی استخوان در خانم ها در 5 مرحله
"کارشناسان می گویند: بسیاری از زنان از خطر بیماری نازک شدن استخوان با افزایش سن و پس از یائ...
 ۳ آذر ۱۳۹۲
    2621    2  
۵ نگرانی مهم در مورد سلامت زنان
5 نگرانی مهم در مورد سلامت زنان
  همواره در مورد بیماری های قلبی و سرطان پستان تا افسردگی در زنان اطلاعاتی وجود داشته...
 ۲۷ مهر ۱۳۹۵
    8    1  
چند نکته برای درمان خانگی سندرم پیش از قاعدگی (PMS)
چند نکته برای درمان خانگی سندرم پیش از قاعدگی (PMS)
تا زمانی که شما سیکل قاعدگی و تخمک گذاری دارید، سیستم تولید کننده ی هورمون های درون ریز تاثیراتی...
 ۲۷ آذر ۱۳۹۲
    12090    4  
۵ تغییردر بدن زنان پس زایمان
5 تغییردر بدن زنان پس زایمان
در بدن زنان بعد از زایمان تغییراتی به وجود می آید که از آنها ...
 ۱۶ آذر ۱۳۹۴
    792    0  
راه های افزایش شیر مادران شیرده
راه های افزایش شیر مادران شیرده
یکی از نگرانیهای مادران شیرده افزایش میزان شیرشان است به نحوی که نوزادشان احساس سیری کند. در مقاله ز...
 ۱۶ شهریور ۱۳۹۴
    3103    1  
حقایقی تازه در مورد خودآزمایی پستان
حقایقی تازه در مورد خودآزمایی پستان
  بسیاری از پزشکان، خودآزمایی پستان را به عنوان راهی برای کاهش میزان مرگ و میر ناشی از س...
 ۶ مرداد ۱۳۹۳
    2782    1  


هرگونه کپی برداری از مطالب یا نشر آن تنها با ذکر منبع و لینک به آن مجاز می باشد