بازدید کننده گرامی؛
ما در پیاده سازی شفاجو از امکانات و قابلیتهای پیشرفته وب استفاده کرده ایم. بنظر میرسد مرورگر وب شما امکانات جدید وب را پشتیبانی نمیکند.
در صورتی که در مشاهده صفحات دچار مشکل شدید پیشنهاد میکنیم از مرورگرهای پیشرفته نظیر Firefox یا Chrome استفاده کنید.
Firefox Chrome
دوستان عزیز شفاجو سلام،
آیا 5 دقیقه وقت دارید به چند سؤال در زمینه سلامتی پاسخ دهید؟

آلرژی چشمی, پیشگیری و درمان

تقریبا 20 در صد از آنهایی که دچار آلرژی هستند مشکلات چشمی هم دارند که به این مشکلات ورم ملتحمه ی آلرژیک می گویند.گذاشتن کمپرس سرد روی چشم باعث کاهش مشکلات مربوط به آلرژی می شود ولی به عنوان یک درمان طولانی مدت باید عوامل تشدید کننده ی آلرژی را شناسایی و از آنها اجتناب کرد و به دنبال توصیه های پزشکی برای درمان علائم مربوطه گشت. آلرژی چشمی,خارش چشم,سوزش چشم,درمان آلرژی چشمی,پیشگیری از آلرژی چشم,عوامل آلرژی چشم آلرژی چشمی, پیشگیری و درمان

مقابله با آلرژی های چشمی:

در انگلستان انواع آلرژی ها شایع و تقریبا 20 درصد از جمعیت انگلستان دچار آلرژی هستند . تقریبا 20 در صد از آنهایی که دچار آلرژی هستند مشکلات چشمی هم دارند که به این مشکلات ورم ملتحمه ی آلرژیک می گویند.گذاشتن کمپرس سرد روی چشم باعث کاهش مشکلات مربوط به آلرژی می شود ولی به عنوان یک درمان طولانی مدت باید عوامل تشدید کننده ی آلرژی را شناسایی و از آنها اجتناب کرد و به دنبال توصیه های پزشکی برای درمان علائم مربوطه گشت.

علائم آلرژی چشمی:

اگر دچار ورم ملتحمه ی شدید شده اید علائم شایع آن موارد زیر هستند:

1-اشک ریزی چشم و قرمز شدن آن

2-احساس خارش یا سوزش

3-ورم پلک ها

علائم دیگر شامل تاری دید-حساسیت به نور و تولید مخاط در چشم که ممکن است باعث بی رنگی پلک ها شود. اگر گمان می کنید که دچار آلرژی چشمی شده اید دنبال توصیه های پزشکی برای تشخیص دقیق آلرژی باشید.

چرا آلرژی باعث قرمز شدن چشم می شود؟

وقتی چشمانتان در معرض یک عامل آلرژی زا مثل گرده ی گل یا مثلا شوره ی موی حیوانات خانگی قرار می گیرد چشمان شما قرمز و ملتهب می شوند.وقتی ماده ی آلرژی زا وارد خون می شود ماست سل ها ماده ی هیستامین و مواد شیمیایی ای را تولید می کنند که باعث التهاب چشم ها می شود. دلیل دیگر این است که چشمان ما به طور مستقیم با طبیعت سروکار دارند و فیلتر حفاظتی مثل مژه ها یا موهایی که در بینی هستند و هوای ورودی به بینی را فیلتر می کنند وجود ندارد.

چشمانتان را نمالید:

انجام ندادن این کار سخت است ولی باید بدانید که مالیدن چشم ها خارش آنها را بدتر می کند و ماست سل ها را برای تولید مواد شیمیایی بیشتر تحریک می کند و خارش چشم بیشتر می شود.به جای مالیدن چشم از لنزهای تماسی استفاده نکنید و آرایش نکنید و دستانتان را مکررا نشویید و از درمان های خانگی زیر استفاده کنید:

1-چشمانتان را ببندید و رویشان کمپرس آب سرد قرار دهید.

2-برای برطرف شدن ناراحتی چشمانتان از قطره های آلرژی چشمی استفاده کنید.

تشدید کننده های آلرژی چشمی:گرده ی گل

گرده ی علف ها و دیگر گرده هایی که از درخت ها و درختچه ها می آیند نقش اساسی در ایجاد آلرژی های چشمی در فصل هایی که حساسیت زیاد است دارند . به این آلرژی ورم ملتحمه ی فصلی می گویند وقتی فصل گرده افشانی است و گرده ی گل ها زیاد هستند در محیط سربسته بمانید و پنجره ها را ببندید و فرش ها و تختخواب ها را تمیز کنید چون ممکن است گرده ی گل ها روی آنها باشند و از پوشاننده های ضد ورود مواد آلرژی زا برای روی تخت ها استفاده کنید. وقتی بیرون می روید از عینک آفتابی های کشیده که مانع از ورود مواد آلرژی زا می شوند استفاده کنید.

آلرژی زاهای موجود در محیط سربسته:شوره ی موی حیوانات خانگی

موی حیوانات خانگی –کنه های خاکی و کپک ها می توانند باعث مشکلات چشمی شوند . این مواد شایع ترین عوامل آلرژی زای چشمی هستند و می توانند علائم آلرژی چشمی را تشدید کنند . با انجام کارهای زیر کمتر در معرض شوره های حیوانات باشید:

1-حیوانات خانگی را بیرون اتاق خواب نگه دارید.

2-بلافاصله بعد از لمس حیوانات دستتان را بشویید.

3-اگر به حیوانات خانگی مردم در بیرون دست زدید لباس هایتان را عوض کنید.

آلرژی زاهایی که رو ی دستمال های گردگیری وجود دارند:

میلیون ها نفر در سراسر دنیا در اثر قرار گرفتن در معرض کنه های خاکی میکروسکوپی دچار علائم آلرژی مثل قرمزی-خارش و اشک ریزی چشم می شوند.برای مقابله با این مشکلات جلوی نشستن گرد و خاک در منزلتان را با انجام کارهای زیر بگیرید:

1-از خوش خواب ها و بالش هایی که با کاپوک یا پر پر شده اند استفاده نکنید.

2-از کاورهای پلاستیکی ضد نفوذ هوا برای روی خوش خواب ها استفاده کنید.

3-از جاروبرقی و تی ها به جای جاروها برای تمیز کردن کف سالن استفاده کنید.

4-ملحفه ها را هفته ای یکبار در آب خیلی داغ 54 درجه سانتی گراد بشویید.

5-رطوبت منزل را در سطح پایینی نگه دارید.

آلرژی های چشمی و کپک ها:

گرده های کپک ها در تمام طول سال در هوا هستند و روی غذاها یا دور پنجره جمع می شوند . اگر گرده ی کپک ها آلرژی چشمی تان را تشدید می کند با تمیز کردن منظم یخچال و دور ریختن غذاهای مانده از قرار گرفتن در معرض کپک ها اجتناب کنید . آشپزخانه و حمام و دستشویی خانه را هم به طور منظم تمیز کنید چون ممکن است گرده های کپک آنجا جمع شوند . هوای منزلتان را تهویه کنید و از رطوبت گیر استفاده کنید.یک فیلتر هوا با کیفیت بالا می تواند گرده های کپک را قبل از وارد شدن به چشم ها به دام اندازد . پرده های حمام را قبل از جمع شدن کپک روی آنها بشویید و هیچ گاه لباس های خیس را داخل ماشین لباسشویی قرار ندهید چون ممکن است کپک آنجا رشد کند.

درمان آلرژی های چشمی:

بهترین درمان پیشگیری از ورود عوامل آلرژی زا است با این حال اگر دچار آلرژی شدید داروهای آلرژی چشمی شبیه همان داروهای آلرژی بینی هستند و شامل موارد زیر می شوند:

1-آنتی هیستامین ها:جلوی ورود هیستامین ها را می گیرد.

2-دکونژستانت ها:ورم رگ ها را کاهش می دهند.

3-داروهای بلاک کننده ی ماست سل ها:جلوی آزاد شدن هیستامین را می گیرند.

با پزشک عمومی و یا دکتر داروخانه قبل از مصرف داروها مشورت کنید و هیچ گاه قطره های چشمی شخص دیگری را مصرف نکنید.

قطره های چشمی آلرژی:

بعضی از قطره های چشمی را بدون تجویز پزشک می توانید از داروخانه تهیه کنید و بعضی دیگر به تجویز پزشک نیاز دارند . قطره های چشمی آنتی هیستامین علائمی مثل خارش یا اشک ریزی چشم را درمان می کنند. بلاک کننده های ماست سل ها جلوی آزاد شدن هیستامین را می گیرند . بعضی قطره ها حاوی کورتیکواسترویید ها هستند که این مواد باعث کاهش تورم و التهاب چشم می شوند.اشک های مصنوعی عامل آلرژی زا را از چشم پاک می کنند و چشم را مرطوب نگه می دارند . اگر بیماری خاصی دارید نباید بعضی انواع قطره ها را مصرف کنید . بنابراین قبل از استفاده از قطره ها با پزشکتان یا دکتر داروخانه مشورت کنید.

داروهای خوراکی برای درمان آلرژی های چشمی:

آنتی هیستامین های خوراکی و دکونژستانت ها به کنترل علائم مربوط به آلرژی های چشمی کمک می کنند . با این حال این داروها ممکن است باعث خشکی چشم و گیجی شوند . افرادی که بیماری های خاصی دارند نباید بعضی انواع داروهای خوراکی را بدون تجویز پزشک مصرف کنند و باید با پزشک مشورت کنند.

آیا تزریق آمپول به برطرف شدن علائم آلرژی کمک می کند؟

اگر آلرژِی شدید باشد برای بیمار یکسری آمپول تجویز می شود که مخصوصا روی آلرژی های چشمی خوب اثر می کند . آمپول های آلرژِی که به آنها desensization یا درمان ایمنی هم می گویند به سیستم ایمنی بدن کمک می کنند تا به عامل آلرژی زا عادت کند. درمان ممکن است ماه ها طول بکشد و بیمار به داروهای دیگر هم نیاز داشته باشد . اگر فکر می کنید ایمن تراپی برای شما مناسب است با پزشکتان مشورت کنید.

کنترل آلرژی چشمی:

حواستان به تشدید کننده های آلرژی تان باشد که چه چیزی به طور ناگهانی آلرژی تان را بدتر می کند . هر روزه عواملی که باعث عود کردن آلرژی تان می شوند را یادداشت کنید و با پزشک در مورد برنامه ای برای پیشگیری از ورود عوامل آلرژی زا به بدنتان صحبت کنید و بعد از مدتی با نظارت دقیق بر عوامل آلرژی زا می توانید با علائم آلرژی مثل خارش و قرمزی و اشک ریزی چشم خداحافظی کنید.

رژیم لاغری شفاجو

 


منبع: WebMD
مترجم: مهناز پناهنده
 ۸ مرداد ۱۳۹۴
    780  
1
عفونت دستگاه ادراری (UTI): علل، علائم و درمان آن
عفونت دستگاه ادراری (UTI): علل، علائم و درمان آن
عفونت دستگاه ادراری چیست؟ تعریف عفونت ادراری (UTI) عبارتست از: وجود میکرو ارگانیسم های در حال...
 ۲۸ آذر ۱۳۹۲
    68532    10  
چگونه از بروز کمر درد در هنگام کار کردن پیشگیری کنیم؟
چگونه از بروز کمر درد در هنگام کار کردن پیشگیری کنیم؟
امروز با مطلبی در مورد کمر درد که از میان تازه های سلامت شفاجو انتخاب کرده ایم در خدمت شما هستیم...
 ۴ فروردین ۱۳۹۳
    2371    1  
هر آنچه شما باید در مورد عفونت گوش بدانید
هر آنچه شما باید در مورد عفونت گوش بدانید
با سلام خدمت شفاجویی های عزیز با یکی دیگه از تازه های سلامت در خدمت شما هستیم و موضوعی که امر...
 ۱۸ اسفند ۱۳۹۲
    5799    8  
چند طرز استفاده‌ی جالب از چای سبز
چند طرز استفاده‌ی جالب از چای سبز
همه ما با اسم و اکثر خاصیت‌های چای سبز آشنایی داریم. در اینجا یک سری اطلاعات کلی از خواص چا...
 ۱۱ مهر ۱۳۹۲
    3278    3  
علل، علائم، تشخیص و درمان بیماری هوچکین (سرطان غدد لنفاوی)
علل، علائم، تشخیص و درمان بیماری هوچکین (سرطان غدد لنفاوی)
بیماری هوچکین (سرطان غدد لنفاوی) چیست؟ بیماری هوچکین یکی از مجموعه بیماری هایی است که به آنها...
 ۵ شهریور ۱۳۹۳
    62672    18  
حصبه چیست؟ علل، علائم، تشخیص و درمان حصبه
حصبه چیست؟ علل، علائم، تشخیص و درمان حصبه
  حصبه چیست؟ حصبه یک بیماری عفونیست که باعث تب شده و در مرحله دوم بیماری باعث بروز عل...
 ۲۸ مرداد ۱۳۹۳
    23025    7  


هرگونه کپی برداری از مطالب یا نشر آن تنها با ذکر منبع و لینک به آن مجاز می باشد