بازدید کننده گرامی؛
ما در پیاده سازی شفاجو از امکانات و قابلیتهای پیشرفته وب استفاده کرده ایم. بنظر میرسد مرورگر وب شما امکانات جدید وب را پشتیبانی نمیکند.
در صورتی که در مشاهده صفحات دچار مشکل شدید پیشنهاد میکنیم از مرورگرهای پیشرفته نظیر Firefox یا Chrome استفاده کنید.
Firefox Chrome
دوستان عزیز شفاجو سلام،
آیا 5 دقیقه وقت دارید به چند سؤال در زمینه سلامتی پاسخ دهید؟

چه میزان فعالیت جسمانی برای بزرگسالان لازم است ؟

فعالیت جسمانی برای بهبود در روند بالا رفتن سن ، بسیار مهم است . به عنوان یک فرد بزرگسال بهترین کاری که می توانید برای بدن خود انجام دهید ، فعالیت منظم جسمانی است . با این روش ، بیماریهای که به بالا رفتن سن ، مربوط می شود را ، می توانید کنترل کنید . این امر به تقویت عضلات شما کمک می کند و شما برای انجام کارهای روزمره به دیگران وابسته نخواهید شد . فعالیت جسمانی,بزرگسال,فعالیت منظم جسمانی,تقویت عضلات,ورزش,اندام متناسب,ورزش هوازی,برنامه ورزشی,فعالیتهای تقویت عضله,دوچرخه سواری,تناسب اندام,باشگاه ورزشی,وزنه زدن,کار با سیم کش,دراز و نشست,شنا,یوگا,فعالیت جسمانی برای بزرگسالان,برنامه ورزشی لاغری چه میزان فعالیت جسمانی برای بزرگسالان لازم است ؟
چه میزان فعالیت جسمانی برای بزرگسالان لازم است ؟
 
فعالیت جسمانی برای بهبود در روند بالا رفتن سن ، بسیار مهم است . به عنوان یک فرد بزرگسال بهترین کاری که می توانید برای بدن خود انجام دهید ، فعالیت منظم جسمانی است . با این روش ، بیماریهای که به بالا رفتن سن ، مربوط می شود را ، می توانید کنترل کنید . این امر به تقویت عضلات شما کمک می کند و شما برای انجام کارهای روزمره به دیگران وابسته نخواهید شد . مهم نیست در چه سنی قرار دارید و یا وضعیت سلامت شما چگونه است ، به هر حال ورزش نکردن و نداشتن فعالیت جسمانی ، بسیار مضر است . همیشه به یاد داشته باشید فعالیت جسمانی کم ، بهتر از نداشتن آن است . سلامت شما با فعالیت جسمانی تقویت می شود
 
اگر ٦٥ سال به بالا هستید و اندام متناسبی دارید و در ضمن هیچ بیماری خاصی هم ندارید ، میتوانید برنامه ورزشی زیر را دنبال کنید : 
دو ساعت و سی دقیقه ورزش هوازی متوسط در هفته و دو روز در هفته فعالیتهای تقویت عضله که تمام عضلات اصلی بدن را درگیر می کند ( پاها ، باسن ، پشت ، شکم ، سینه ، شانه ها و بازوها ) 
 
یا 
 
یک ساعت و پانزده دقیقه ورزش های هوازی شدید ( دویدن ، راه رفتن تند ) در هفته و دو روز در هفته فعالیتهای تقویت عضله که تمام عضلات اصلی بدن را درگیر می کند ( پاها ، باسن ، پشت ، شکم ، سینه ، شانه ها و بازوها ) 
 
یا 
 
تلفیق میزان مساوی از ورزشهای هوازی متوسط و شدید با هم و دو روز در هفته فعالیتهای تقویت عضله که تمام عضلات اصلی بدن را درگیر می کند ( پاها ، باسن ، پشت ، شکم ، سینه ، شانه ها و بازوها ) 
 
ممکن است دو ساعت و سی دقیقه در هفته ، زمان زیادی به نظر برسد ، اما این طور نیست . این مدت زمان ، به اندازه تماشا کردن تلویزیون است . شما می توانید در طول هفته این زمان را پخش کنید و همه ان را یک جا انجام ندهید . حتی به مدت زمانهای کوتاه در روز نیز ، می توانید آن را تقسیم کنید . مهم این است که فعالیت جسمانی، چه متوسط چه تند را داشته باشید . 
 
افراد مسن تر باید فعالیت خود را بیشتر کنند . 
٥ ساعت در هفته ورزش های هوازی متوسط و دو روز در هفته فعالیتهای تقویت عضله که تمام عضلات بدن را درگیر می کند . ( پاها ، باسن ، پشت ، شکم ، سینه ، شانه ها و بازوها ) 
 
یا 
 
دو ساعت و سی دقیقه ورزش های هوازی شدید در هفته و دو روز در هفته فعالیتهای تقویت عضله که تمام بدن را درگیر می کند ( پاها ، باسن ، پشت ، شکم ، سینه ، شانه ها و بازوها ) 
 
یا 
تلفیق میزان مساوی از ورزشهای هوازی متوسط و شدید با هم و دو روز در هفته فعالیتهای تقویت عضله که تمام عضلات اصلی بدن را درگیر می کند ( پاها ، باسن ، پشت ، شکم ، سینه ، شانه ها و بازوها ) 
 

نکات مهم ورزش های هوازی 

ورزش های هوازی باعث می شود تنفس شما سختتر و ضربان قلب شما تندتر شود . حرکت دادن یک وسیله ، رفتن به کلاس رقص و دوچرخه سواری ، همه ورزش های هوازی محسوب می شوند . حتی راه رفتن هم ورزش هوازی بسیار خوبی به حساب می اید ، البته تا زمانی که با سرعت متوسط رو به بالا انجام شود . شدت ورزش هوازی به این معنا است که بدن شما با چه میزان شدتی، آن حرکت هوازی را انجام می دهد . 
 

چگونه می توانید شدت فعالیت هوازی خود را ارزیابی کنید : 

 
از عدد صفر تا ده ، صفر به منزله نشستن و به بالاترین حد فعالیت ده تعلق می گیرد ، فعالیت جسمانی ملایم پنج یا شش می گیرد .ضربان قلب شما بالا می رود و نفس کشیدن سختتر از حالت نرمال می شود . ضمنا شما می توانید هنگام ورزش هوازی صحبت کنید اما نمی توانید آواز مورد علاقه خود را بخوانید .
فعالیت جسمانی شدید بین عدد هفت و هشت قرار می گیرد، ضربان قلب شما بالاتر می رود و شما قادر نخواهید بود چند کلمه بیشتر صحبت کنید ، زیرا برای کم نیاوردن نفس ، باید به خود فرصت دهید . 
می توانید تلفیق این دو ورزش هوازی با شدت های مختلف را دو روز در هفته انجام دهید . شدت ورزش یعنی ، بدن شما با چه میزان شدتی آن ورزش هوازی را انجام می دهد . یک دقیقه ورزش هوازی شدید برابر دو دقیقه ورزش هوازی متوسط است . تناسب اندام در افراد مختلف ، متفاوت است . این به این معنا است که مثلا راه رفتن ممکن است برای شما ورزش ملایمی باشد ، اما برای فرد دیگر بسیار شدید باشد . همه به شرایط بدنی شما بستگی دارد ، اینکه تناسب اندام دارید یا خیر ، با چه ورزشی راحت هستید و میزان سلامت بدن شما در چه حدی است ؟ نکته حائز اهمیت این است که شما فعالیت جسمانی مناسب تواناییهای خود را انجام دهید .
 

فعالیتهای مربوط به تقویت عضلات 

در کنار فعالیتهای هوازی ، برای تقویت عضلات باید ورزشهای مربوط را حداقل دو روز در هفته انجام دهید . این نوع فعالیتها باعث می شود با بالا رفتن سن ، عضلات شما تحلیل نرود . برای گرفتن بهترین نتیجه از این نوع ورزشها ، زمانی که شما تکرار حرکات برایتان سخت باشد ، به این معنا است که عضلات شما درگیر شده . تکرار ، یعنی یک حرکت را چند بار تکرار کنید . مانند بلند کردن وزنه ، و یا دراز و نشست . سعی کنید حرکات را هشت تا دوازده بار انجام دهید که این یک ست کامل از آن حرکت محسوب می شود . سعی کنید برای نتیجه بهتر هر ست را دو تا سه بار تکرار کنید . راههای زیادی برای تقویت عضلات وجود دارد ، چه در منزل چه در باشگاه ورزشی . حرکاتی که انجام می دهید باید تمام عضلات شما را درگیر کند ، پاها ، باسن ، پشت ، شکم ،سینه ، شانه ها ، و بازوها و فعالیتهای زیر را نیز می توانید امتحان کنید : 
١- وزنه زدن 
٢- کار با سیم کش 
٣-دراز و نشست و شنا 
٤- باغبانی سنگین در منزل 

منبع: CDC
مترجم: رها قطبی
 ۲۱ خرداد ۱۳۹۴
    554  
0
مشکلات سینوس، درمان ها و نکات خانگی
مشکلات سینوس، درمان ها  و نکات خانگی
آیا شما مشکلات سینوس دارید؟ در اینجا به شما می گوییم که چگونه در منزل مهربان تر از سینوس های خود مر...
 ۸ دى ۱۳۹۴
    435    1  
ریفلاکس اسید معده بیماری شایعی است
ریفلاکس اسید معده بیماری شایعی است
ریفلاکس (برگشت) اسید معده به مری است که امروزه گریبانگیر شمار بالایی از مردم کشور ما نیز شده است...
 ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵
    158    1  
۵ دلیل برای انجام آزمایش هپاتیت C
5 دلیل برای انجام آزمایش هپاتیت C
  مانند تمام ویروس های دیگر، ویروس هپاتیت C نیز یک ویروس "آب زیر کاه" است. زما...
 ۹ بهمن ۱۳۹۳
    1654    0  
چگونه نوشابه ها روی بدن تاثیر می گذارند
چگونه نوشابه ها روی بدن تاثیر می گذارند
نوشیدنی های شیرین یکی از عوامل اصلی مشکلات سلامتی مانند چاقی، دیابت نوع 2 و پوسیدگی دندان در نظر گرف...
 ۲۰ شهریور ۱۳۹۵
    184    2  
داشتن رابطه جنسی بهتر با دیابت
داشتن رابطه جنسی بهتر با دیابت
دیابتی ها نیز در رختخواب می توانند مشکلی نداشته باشند!
 ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵
    166    1  
بهترین زمانبندی برای رابطه جنسی
بهترین زمانبندی برای رابطه جنسی
چه زمانی از شبانه روز بهتر است رابطه جنسی برقرار کنیم و زمانبندی نزدیکی برچه اساسی تنظیم می شود با چ...
 ۱۱ بهمن ۱۳۹۴
    444    0  


هرگونه کپی برداری از مطالب یا نشر آن تنها با ذکر منبع و لینک به آن مجاز می باشد