بازدید کننده گرامی؛
ما در پیاده سازی شفاجو از امکانات و قابلیتهای پیشرفته وب استفاده کرده ایم. بنظر میرسد مرورگر وب شما امکانات جدید وب را پشتیبانی نمیکند.
در صورتی که در مشاهده صفحات دچار مشکل شدید پیشنهاد میکنیم از مرورگرهای پیشرفته نظیر Firefox یا Chrome استفاده کنید.
Firefox Chrome
دوستان عزیز شفاجو سلام،
آیا 5 دقیقه وقت دارید به چند سؤال در زمینه سلامتی پاسخ دهید؟

کمبود هورمون تستسترون و میل جنسی

با اینکه هورمون تستوسترون تنها عامل برای داشتن میل جنسی نیست اما کمبود آن در بدن انسان می تواند باعث کاهش توانایی و رضایت جنسی در افراد شود. فقدان میل جنسی و اختلال در نعوظ از جمله مشکلات جنسی هستند که می تواند در اثر کمبود این هورمون ایجاد شوند و با برطرف شدن این کمبود مشکل از بین خواهد رفت. هورمون تستسترون,میل جنسی,کاهش میل جنسی,افزایش میل جنسی,تاثیر تستسترون در میل جنسی کمبود هورمون تستسترون و میل جنسی

با اینکه هورمون تستوسترون تنها عامل برای داشتن میل جنسی نیست اما کمبود آن در بدن انسان می تواند باعث کاهش توانایی و رضایت جنسی در افراد شود.

فقدان میل جنسی و اختلال در نعوظ از جمله مشکلات جنسی هستند که می تواند در اثر کمبود این هورمون ایجاد شوند و با برطرف شدن این کمبود مشکل از بین خواهد رفت.

تستوسترون و علل کاهش تحریک پذیری جنسی

مطالعات صورت گرفته شده تا کنون معمای اینکه چطور  این هورمون سبب  اقزایش  میل جنسی می شود را  حل نکرده است. اینکه میل جنسی در آقایان از دوران اوج خود در سنین نوجوانی و دهه ی 20 زندگی  با افزایش سن کاهش تدریجی می یابد یک امر طبیعی است و این امر در مردان مختلف علل متفاوتی دارد  و مثلا آنچه که در یک فرد باعث کاهش این میل است در فرد دیگری سبب افزایش می شود .

همچنین میزان این میل در اوقات مختلف روز و یا در مواقع استرس یا وجود امکانات در افراد مختلف متفاوت است. به همین دلایل ارائه تعریف از یک میل جنسی نرمال و طبیعی غیر ممکن است.کاهش میل جنسی را هرچند کم اما به طور متوسط تمام مردان آن را تجربه می کنند.

در مطالعات گسترده ای که بر روی مردان ایالت ماساچوست که محدوده ی سنی این مردان از افراد جوان تا 47 سال بود صورت گرفت، در ابتدا بالغ بر 11 درصد مردان گفتند که حداقل یک دوره فقدان میل جنسی را در عمر خود تجربه کرده اند. سپس محققین میزان این هورمون را روی تمام مردان آزمایش کردند و به این نتیجه رسیدند که حدود 28 درصد از مردانی که این بی میلی را تجربه کردند با کاهش سطح این هورمون در بدنشان مواجه اند. البته در مردان مسن تر ممکن است اختلالات جنسی  بیشتر خود را نشان دهند.

کمبود هورمون تستوسترون و عدم نعوظ در مردان

این موضوع شگفت انگیز است که بدانیم کمبود هورمون تستوسترون از دلایل بیماری نادر فقدان نعوظ در مردان (ED) است. کمبود این هورمون به تنهایی خود و بدون وجود هیچ مشکل سلامتی دیگری در فرد باعث بروز این بیماری نادر می شود.

اختلالات عدم نعوظ در مردان معمولا توسط اختلال در گردش خون و یا تصلب شرائین بوجود می آید. سخت شدن آلت جنسی بوسیله ی جریان خون در سرخرگ اتفاق می افتد و در زمانی که اختلال وجود دارد این کار توسط مویرگ هاست و در نتیجه خون کمتر و با فشار کمتری جریان می یابد که باعث کم شدن زمان نعوظ و یا مشکلات دیگر می شود. بیماری های دیگری از قبیل دیابت، فشار خون و کلسترول بالا نیز از علل مهم در ایجاد  این مشکل هستند.

کمبود تستوسترون و اختلالات نعوظ

در حالی که تصلب شرائن در ایجاد این اختلال نقش اصلی را دارد کمبود این هورمون می تواند شریک جرم باشد!

در مطالعات انجام شده 1 نفر از هر 3 نفری که ازاختلال در نعوظ رنج می برده و به پزشک مراجعه کرده اند دچارکمبود هورمون تستوسترون بودند. کارشناسان بر این عقیده اند زمانی که  کمبود این هورمون با دیگر عوامل ایجاد کننده ی ED در مردان سهیم شود مشکلات وخیم تری را ایجاد می کنند. کمبود این هورمون همچنین ممکن است به بروز مشکلاتی دیگراز قبیل دیابت، چاقی  و اختلال در متابولیسم منتهی شود که  این عوامل نیز خود می تواند باعث بروز اختلالات شدید نعوظ در فرد شود. البته این عوامل هیچ کدام به تنهایی برای ایجاد این مشکل کافی نیست بلکه ارتباط بین کمبود تستوسترون و دیگر شرایط پزشکی فرد قابل توجه است.

هورمون درمانی می تواند میل جنسی را افزایش دهد و باعث ایجاد رضایت در فرد شود اگرچه اثرات و خطرات  این کار در دراز مدت  هنوز بطور کامل شناخته شده نیست. آزمایشات محققین  روی جایگزین کردن  هورمون درمانی در مردان با روش های بهتر در حال پیشرفت است اما زمان زیادی تا رسیدن به نتیجه باقی است.

 


منبع: WebMD
مترجم: آیتک محمدی
 ۱۹ شهریور ۱۳۹۴
    815  
1
علائم سرطان پروستات چه هستند؟
علائم سرطان پروستات چه هستند؟
هیچ گونه علائم هشدار دهنده ای برای مراحل اولیه ی سرطان پروستات وجود ندارد. هنگامی که یک تومور با...
 ۲۵ آبان ۱۳۹۲
    6996    1  
علل، علائم، تشخیص و درمان سرطان بیضه
علل، علائم، تشخیص و درمان سرطان بیضه
  سرطان بیضه چیست؟ سرطان بیضه تنها یک درصد از تمام سرطان های مردان را شامل می شود....
 ۲۵ مرداد ۱۳۹۳
    3194    0  
سرطان سینه در مردان، علائم، تشخیص و درمان سرطان سینه
سرطان سینه در مردان، علائم، تشخیص و درمان سرطان سینه
مردان چگونه به سرطان سینه مبتلا شوند؟ اگرچه مردان مانند زنان سینه ندارند اما آنها نیز  د...
 ۲ آذر ۱۳۹۲
    22742    7  
تلفن همراه و تاثیر آن بر قدرت باروری مردان
تلفن همراه و تاثیر آن بر قدرت باروری مردان
  بررسی ها نشان داده است که اسپرم های مردان، زمانی که در معرض تابش الکترومغناطیس ناشی از...
 ۲۳ مهر ۱۳۹۳
    2455    3  
شپش ناحیه تناسلی، بیماری مقاربتی کمتر شناخته شده
شپش ناحیه تناسلی، بیماری مقاربتی کمتر شناخته شده
  شپش ناحیه تناسلی چیست؟ این حشره یک نوع انگل است که در ناحیه تناسلی زندگی می کند. هم...
 ۲۵ شهریور ۱۳۹۳
    7596    5  
درمان زود انزالی: انواع روش های درمان انزال زودرس
درمان زود انزالی: انواع روش های درمان انزال زودرس
  روش های درمان زود انزالی شامل درمان جنسی (sexual therapy)، درمان دارویی و روان درمانی...
 ۱۳ خرداد ۱۳۹۳
    19375    6  


هرگونه کپی برداری از مطالب یا نشر آن تنها با ذکر منبع و لینک به آن مجاز می باشد