بازدید کننده گرامی؛
ما در پیاده سازی شفاجو از امکانات و قابلیتهای پیشرفته وب استفاده کرده ایم. بنظر میرسد مرورگر وب شما امکانات جدید وب را پشتیبانی نمیکند.
در صورتی که در مشاهده صفحات دچار مشکل شدید پیشنهاد میکنیم از مرورگرهای پیشرفته نظیر Firefox یا Chrome استفاده کنید.
Firefox Chrome
دوستان عزیز شفاجو سلام،
آیا 5 دقیقه وقت دارید به چند سؤال در زمینه سلامتی پاسخ دهید؟

آیا موسیقی می تواند به خواب شما کمک کن

بسیاری از ما در پاسخ به این سوال با آرامش سری به علامت تایید تکان می دهیم، اما در واقعیت آیا شما قبل از خواب به موسیقی گوش می دهید؟ آیا می تواند به خوابیدن شما کمک کند؟ تاثیر موسیقی قبل از خواب,موسیقی و خواب,موسیقی کلاسیک و کمک به خواب شما,موسیقی و کمک به خواب شما آیا موسیقی می تواند به خواب شما کمک کن

 


بسیاری از ما در پاسخ به این سوال با آرامش سری به علامت تایید تکان می دهیم، اما در واقعیت آیا شما قبل از خواب به موسیقی گوش می دهید؟ آیا می تواند به خوابیدن شما کمک کند؟
جواب: بله برخی از موسیقی ها در واقع ممکن است به شما در خوابیدن کمک کند. داده هایی وجود دارند که نشان می دهد موسیقی می تواند به خوابیدن افراد کمک کند، یک دکترمتخصص خواب و تغذیه می گوید: قوانین ساده ای برای سبک خوابیدن و راحت به خواب رفتن وجود دارد و این مسئله با نوع موسیقی که شما انتخاب می کنید متفاوت می شود موسیقی که ضرباهنگ نسبتا آهسته ای دارد دگمه ی چرت زدن بدن شما را روشن می کند! اما اگر یک آهنگ راک را گوش کنید شانس اینکه بخوابید کم است !

ارتباط موسیقی و خواب در مطالعات سراسر جهان تایید شده است. این ارتباط در تمام افراد اعم از جوانان, زنان و مردان سالمند وجود دارد، موسیقی حتی کمک می کند تا افراد مبتلا به اسکیزوفرنی هنگام خواب چشمان خود را ببندند. در یک تحلیل بر روی مطالعات اخیر در خصوص موسیقی و خواب با تمرکز بر10 مطالعه ی برتر انجام شده این نتیجه گرفته شد که موسیقی به افراد با مشکل مزمن و خفیف خواب کمک می کند.

یک مطالعه نشان داد، اغلب مردم 45 دقیقه قبل از اینکه سر خود را روی بالش قرار دهند و به خواب روند به موسیقی های آرامش بخش و کلاسیک گوش می دهند. مطالعات متعدد نشان داده اند که سرعت ضرباهنگ موسیقی باعث تفاوت می شود. موسیقی با ریتم حدود 60 ضربه در دقیقه کمک می کند تا فرد به خواب رود "همانطور که هنگام به خواب رفتن، ضربان قلب شروع به کندشدن می کند و به سمت محدوده 60 ضربه در دقیقه می رود به عبارت دیگر، موسیقی آرام "آهنگ" ضربان قلب شما را به سمت محدوده ی خواب هدایت می کند شما حتی می توانید هنگام خرید سی دی و یا دانلود آهنگ 60 ضربان در هر دقیقه را بخواهید.

طرفدار موسیقی کلاسیک هستید؟ خوب است چون آهنگ آرامش بخش ترین موسیقی ها که تاکنون ساخته شده در این دسته قرار دارند آنها همچنین 60 ضربه در دقیقه بوده و خواب آورند. بهترین موسیقی ها در این زمینه موسیقی های بی کلام اند شما می توانید آرامش بخش ترین موسیقی های جهان که ضرباهنگ آن ها در محدوده60 ضرب در دقیقه است دانلود یا تهیه کنید این موسیقی ها ذهن را به آرامش دعوت می کنند و از هر چیزی که سبب هیجانات قوی است دور می کند صرف نظر از اینکه آنها مثبت اند یا منفی .

این خیلی خوب است که با موسیقی به خوا ب بروید اما هیچگاه با هدفون به رختخواب نروید چون ایجاد ناراحتی می کند و اگر شما بیش از اندازه از آن استفاده کنید ممکن است به کانال گوش آسیب وارد کند درعوض، کارشناسان بالشهای سخنگو را توصیه می کنند این دستگاه ها دقیقا بالش با بلندگوهای داخل آنها هستند که در انواع اندازه و قیمت های مختلف موجود هستند، اما همه آنها طوری طراحی شده تا به شما این اجازه را بدهند که به راحتی به موسیقی در رختخوا ب گوش دهید.

یک موسیقی خوب با لحن آرام که باعث آرامش شما شود نه موسیقی ای که ضربان قلبتان را تند کند به شما کمک می کند تا یک خواب خوب را در شب داشته باشید.


منبع: webmd
مترجم: آیتک محمدی
 ۱۴ آبان ۱۳۹۴
    469  
0
دندان درد چیست؟ علل، پیشگیری و درمان دندان درد
دندان درد چیست؟ علل، پیشگیری و درمان دندان درد
دندان درد چیست؟ شایعترین علت دندان درد و یا درد در ناحیه ی فک و صورت، پوسیدگی دندان است. هنگا...
 ۲۳ آذر ۱۳۹۲
    11633    4  
ارتباط بین پایین بودن تستوسترون و میل جنسی در آقایان
ارتباط بین پایین بودن تستوسترون و میل جنسی در آقایان
تستوسترون تنها ماده ی موثر در عملکرد جنسی و میل جنسی آقایان نیست. اما کمبود تستوسترون می تواند ت...
 ۱۷ اسفند ۱۳۹۲
    6161    4  
سرطان خون و درمان های خانگی آن
سرطان خون و درمان های خانگی آن
در طول درمان برای هر مرحله ای از بیماری سرطان خون (لوسمی)، نکاتی هستند که شما می توانید با انجام...
 ۲۶ آبان ۱۳۹۲
    5539    0  
کیست کلیه: علل، علائم، تشخیص و درمان کیست کلیه
کیست کلیه: علل، علائم، تشخیص و درمان کیست کلیه
کیست کلیه چیست؟ کیست ساده کلیه، یک کیسه گرد و صاف با پوستی نازک یا یک کیسه شبیه به جیب پیراهن...
 ۱۳ مهر ۱۳۹۳
    19737    4  
حمله قلبی - قسمت اول
حمله قلبی - قسمت اول
حمله ی قلبی از نظر پزشکی یک وضعیت اضطراری است و زمانی اتفاق می افتد که خونی که به قلب می رود به دلیل...
 ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴
    749    0  
دوازده فایده ورزش کردن
دوازده فایده ورزش کردن
سلام بر دوست داران جاده سلامت و تندرستی! مطلب تندرستی امروز در مورد فواید ورزش کردن است. ی...
 ۱۸ اسفند ۱۳۹۲
    2164    9  


هرگونه کپی برداری از مطالب یا نشر آن تنها با ذکر منبع و لینک به آن مجاز می باشد