بازدید کننده گرامی؛
ما در پیاده سازی شفاجو از امکانات و قابلیتهای پیشرفته وب استفاده کرده ایم. بنظر میرسد مرورگر وب شما امکانات جدید وب را پشتیبانی نمیکند.
در صورتی که در مشاهده صفحات دچار مشکل شدید پیشنهاد میکنیم از مرورگرهای پیشرفته نظیر Firefox یا Chrome استفاده کنید.
Firefox Chrome
دوستان عزیز شفاجو سلام،
آیا 5 دقیقه وقت دارید به چند سؤال در زمینه سلامتی پاسخ دهید؟

چگونه "پدران جدید " ارتباط بهتری با نوزاد خود بسازند

ساخت یک ارتباط قوی با نوزاد خود را باید قبل از تولد نوزاد و در روزهای اولیه پدر و مادر شدن شکل داد شما در حال حاضر پدر هستید پدر,تعویض پوشک,آرام کردن گریه کودک,نوزاد, مادران و پدران,آروغ زدن نوزاد,رابطه بین کودک و پدر, چگونه "پدران جدید " ارتباط بهتری با نوزاد خود بسازند

 

 ساخت یک ارتباط قوی با نوزاد خود را باید قبل از تولد نوزاد و در روزهای اولیه پدر و مادر شدن شکل داد.
شما در حال حاضر پدر هستید! این بسیارهیجان انگیز است، هر چند بخش هایی از آن ممکن است برای شما جدید باشد مانند تعویض پوشک و یا آرام کردن گریه کودک خود.

بسیاری از مردم تنها روی پیوند مادرو کودک تمرکز می کنند. اما پزشکان متخصص اطفال می گویند علاوه بر کار فیزیکی پرستاری، پدران می توانند هر کار دیگری را نیز انجام دهند، مثل  بغل کردن نوزاد، نوازش و آرام کردن وی. ارتباط منحصر به فرد بین یک پدر و نوزادش خاص است.

زود شروع کنید

آواز خواندن و یا خواندن کتاب به طور منظم برای نوزادی که هنوز در شکم همسرتان است ممکن است به نظر عجیب برسد اما انجام این کار سبب  ایجاد یک ارتباط قوی با نوزاد قبل از تولد است بعدها، نوزاد شما ممکن است تن و الگوی صدای شما  را تشخیص دهد. شما همچنین می توانید ارتباط خود را با کودک خود به سادگی با همراهی کردن شریک زندگی خود تقویت کنید. با او به جلسات سونوگرافی و معاینات پزشکی و کلاس های تغذیه با شیر مادر بروید. پزشکان متخصص اطفال می گویند نزدیکی با مادر نوزاد که به طور طبیعی احساس بیشتری دارد فرآیند درگیر شدن پدران را بیشتر می کند زیرا مادران تمایل دارند همسرانشان از آنان در این پروسه حمایت کنند .

اگر همه چیز در مورد نوزاد تازه برای شما،جدید است شروع  کنید که با این موارد راحت تر شوید مثلا  با کسانی که به تازگی پدر شده اند بیشتر وقت بگذرانید و از تجربه های آنان در این زمینه استفاده کنید تا به اندازه کافی اعتماد به نفس خود را در مواجهه با نوزاد جدید بالا ببرید، از اتاق زایمان شروع کنید!

هنگامی که کودک شما به دنیا می آید، به دنبال مشاوره از پرستاران در طول روز های اول زندگی فرزند خود در بیمارستان باشید. پرستارانی که از کودکان مراقبت می کنند می توانند راهنمایی های عملی را در تعویض پوشک ، قنداق بچه، آروغ زدن نوزاد و تمام چیزهایی که برای پدران جدید هستند به خوبی  آموزش دهند.

کمتر نگران باشید

تصور نکنید که مادر به طور طبیعی یک ارتباط قوی تری از شما با کودک خواهد داشت. مطمئن باشید زمانی را که شما با کودک خود صرف می کنید پیوند بین شما دو نفر را توسعه می دهد. این  پیوند ممکن است در طول چند روز اول هنگامی که پیوند مادر و نوزاد در حال پیشرفت است چندان آشکار نباشد اما وجود دارد.

این یک رقابت نیست پدر و مادر باید از یکدیگر حمایت کنند و با هم به عنوان یک تیم کار کنند . برای پدر  مهم است میزانی را که در بیرون از منزل بوده جبران کند و با فرزند وقت بگذراند و به مادر کمک کند،و از این لحظات لذت ببرد این کار در شما اعتماد به نفس یک پدر و مادر جدید را ایجاد می کند.

بسیاری از پدران از اینکه که نوزاد شکننده  و حساس است و ممکن است آنها کاری را  اشتباه انجام دهند  عصبی شده  و هراس دارند متخصصان در این مورد می گویند آن ها نباید نگران باشند زیرا بدترین چیزی که  ممکن است اتفاق بیفتد این است که آنها  پوشک را اشتباه ببندند! و کودک آن ها را خیس کند ! در این صورت نوزاد را بشویید و دوباره سعی کنید و به این اتفاق بخندید. شما حق دارید اشتباه کنید در این صورت  دوباره  آن را امتحان کنید.

اگر نوزاد شما به پرستار عادت کرد، ممکن است احساس کنید باید کاری اضافه تر برای ارتباط با نوزادتان انجام دهید. اما این کار لازم نیست، کودکان به راحتی، به دوست داشته شدن، پاسخ می دهندو آن را احساس می کنند .

 منبع: WebMD
مترجم: آیتک محمدی
 ۲۲ آذر ۱۳۹۴
    621  
1
توصیه‌های ساده برای سالم نگه داشتن پوست نوزاد
توصیه‌های ساده برای سالم نگه داشتن پوست نوزاد
دوستان عزیز، امروز برایتان مطلبی در مورد سلامت پوست نوزاد از مجموعه تازه های سلامت انتخاب کرد...
 ۲۴ اسفند ۱۳۹۲
    85330    7  
لوزه سوم چیست؟ علل، علائم و درمان لوزه سوم
لوزه سوم چیست؟ علل، علائم و درمان لوزه سوم
  لوزه سوم چیست؟ در پشت گلو چهار عضو کوچک وجود دارند که در مراحل اول نوزادی در مقابل...
 ۵ شهریور ۱۳۹۳
    12897    4  
علل، علائم، تشخیص و درمان سرخک
علل، علائم، تشخیص و درمان سرخک
  سرخک چیست؟ سرخک یک عفونت مسری است که باعث بروز راش های پوستی در سراسر بدن شده و به...
 ۱ خرداد ۱۳۹۳
    34415    6  
شب ادراری
شب ادراری
شب ادراری ادرار در تختخواب یا شب ادراری به یک مسئله روتین در 10 تا 13 درصد از کودکان 6 ساله و 7...
 ۲۷ شهریور ۱۳۹۲
    2054    0  
سم زدایی از خانه
سم زدایی از خانه
کودکان خردسال دنیا را با گذاشتن اشیا در دهانشان کشف می‌کنند.سالانه بیش از یک میلیون مورد مسمومیت تصا...
 ۲۰ شهریور ۱۳۹۲
    1108    0  
علل، تاثیرات و درمان اسهال در نوزادان و کودکان
علل، تاثیرات و درمان اسهال در نوزادان و کودکان
  بحث در مورد مدفوع چندان خوشایند نیست مگر اینکه به نوزادان مرتبط باشد. پدر و مادرهایی ک...
 ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳
    18792    4  


هرگونه کپی برداری از مطالب یا نشر آن تنها با ذکر منبع و لینک به آن مجاز می باشد