بازدید کننده گرامی؛
ما در پیاده سازی شفاجو از امکانات و قابلیتهای پیشرفته وب استفاده کرده ایم. بنظر میرسد مرورگر وب شما امکانات جدید وب را پشتیبانی نمیکند.
در صورتی که در مشاهده صفحات دچار مشکل شدید پیشنهاد میکنیم از مرورگرهای پیشرفته نظیر Firefox یا Chrome استفاده کنید.
Firefox Chrome
دوستان عزیز شفاجو سلام،
آیا 5 دقیقه وقت دارید به چند سؤال در زمینه سلامتی پاسخ دهید؟

بهبود تغذیه و اصلاح صنعت غذایی کشور

معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه هزینه های سلامت به شدت افزایش یافته است، گفت: در آینده با سالمندی جمعیت نوع بار بیماریها متفاوت از سال های گذشته خواهد بود سازمان غذا و دارو,بیماری غیرواگیر,جمعیت سالمند,پیشگیری,انستیتو تحقیقات تغذیه ای,نظام تحول سلامت بهبود تغذیه و اصلاح صنعت غذایی کشور

به گزارش وبدا دکتر رسول دیناروند در مراسم تکریم و معارفه روسای قدیم و جدید انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی و دانشکده علوم تغذیه ضمن تقدیر از زحمات دکتر حاجی فرجی از حضور فعال و موثر وی در کمیته فنی غذاهای خوراکی و آشامیدنی تقدیر کرد و برای دکتر حسینی به عنوان رییس جدید انستیتو و عضو کمیته فنی غذاهای خوراکی و آشامیدنی آرزوی موفقیت کرد.

وی با اشاره به این که اصلاح سیستم غذایی تا حدود زیادی می تواند بار درمانی نظام سلامت کشور را کاهش دهد از اعلام آمادگی سازمان غذا و دارو برای مشارکت در پروژ ه های بزرگ انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی و دانشکده علوم تغذیه برای رسیدن به این هدف خبر داد و از همه کارشناسان و اعضای هیات علمی خواست طرحها و برنامه های خود در این حوزه را جهت اجرا پیشنهاد دهند.

بر اساس این گزارش در این مراسم رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن تقدیر از زحمات پنج ساله دکتر حاجی فرجی در انستیتو و دانشکده اظهار داشت: طبق اساسنامه مصوب مجلس شورای اسلامی در سال 1370؛ انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور باید بتواند ضمن انجام پژوهش در حوزه غذا و تغذیه، پالایش و پردازش موضوعات علمی و فنی با کمک همه اعضای هیات علمی و کارشناسان خبره، نقش خود را به عنوان یک نهاد و ارگان ملی به خوبی ایفا کند.

دکتر علی اصغر پیوندی در سخنان خود اظهار امیدواری کرد: در آینده نزدیک شاهد توسعه و گسترش هر چه بیشتر ارتباط انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور و دانشگاه و در عین حال صنایع غذایی مختلف باشیم.

وی تاکید کرد: این انستیتو ضمن این که تلاش می کند راهی برای رفع نیازهای صنعت بیابد، همزمان باید صنایع را بکار گیرد تا بتواند ارتباط گسترده ای با صنایع غذایی برقرار کند.

دکتر پیوندی در پایان سخنان خود ضمن تقدیر از زحمات دکتر حاجی فرجی برای وی در تمامی مراحل زندگی و حرفه ای آرزوی توفیق کرد و با اشاره به سوابق مدیریتی و تجربیات ارزنده دکتر هدایت حسینی اظهار امیدواری کرد در آینده شاهد توفیقات روزافزون و نقش راهبردی انستیتو در رفع نیاز ها و دغدغه های تغذیه ای جامعه باشیم.

در بخش دیگری از این مراسم دکتر حاجی فرجی ضمن ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در مدت تصدی مسوولیت خود از زحمات و همکاری اعضای هیات علمی، کارشناسان و کارکنان قدردانی به عمل آورد و برای دکتر حسینی نیز در این مسوولیت آرزوی موفقیت کرد.

دکتر حسینی رییس جدید انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی و دانشکده علوم تغذیه و صنایع غذایی نیز ضمن تقدیر از زحمات دکتر حاجی فرجی گفت: هدف گیری وزارت بهداشت بر مبنای کاهش بار بیماریهای غیرواگیر است که امروزه بار مالی و هزینه سنگینی را به نظام سلامت وارد می کند.

وی افزود: انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی به عنوان یک مرجع علمی کشوری که پنج وزارتخانه در شورایعالی آن حضور فعال دارند؛ در بحث غذا و تغذیه هم راستا با اهداف نظام سلامت و برنامه های دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و سازمان غذا و دارو  بر روی چهار عامل خطر(درصد دریافت نمک، شکر، چربی و اسید چرب) فعالیت خواهد کرد.

وی در ادامه گفت: امیدواریم بتوانیم در راستای کاهش این چهار فاکتور، همراستا با نظام سلامت، برنامه مراقبتی جامع و کاملی ارائه دهیم تا به تدریج از بار بیماریها کاسته شود و وزارت بهداشت را در نیل به هدف کاهش بیماریهای غیر واگیر تا سال 2025 یاری کنیم و نظام مراقبت مبتنی بر شواهد را در این حوزه فراهم آوریم.


منبع: پایگاه خبری وزارت بهداشت
 ۲۱ دى ۱۳۹۴
    141  
0
ریپورتاژ: براون؛ لطافت آشکار
ریپورتاژ: براون؛ لطافت آشکار
احساس زیبا بودن، فراتر از آرایش کردن یا انتخاب لباسِ روز است. این احساس از پوست آغاز می‌شود...
 ۴ آبان ۱۳۹۵
    17    5  
موسسه سرم سازی رازی بخشی از درآمد خود را از فروش تحقیقات تامین کند
موسسه سرم سازی رازی بخشی از درآمد خود را از فروش تحقیقات تامین کند
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری روز چهارشنبه در آیین بزرگداشت نودمین سال تاسیس موسسه تحقیقات واکسن...
 ۲۳ دى ۱۳۹۴
    185    0  
دانشگاه شهید بهشتی در صدر دانشگاه های علوم پزشکی ایران
دانشگاه شهید بهشتی در صدر دانشگاه های علوم پزشکی ایران
تازه ترین رتبه بندی آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات درمانی ایران نشان می دهد، دانشگاههای علوم...
 ۲۲ دى ۱۳۹۴
    1032    1  
معرفی شفاجو در برنامه تلویزیونی واچار
معرفی شفاجو در برنامه تلویزیونی واچار
در این مقاله, می توانید ویدیوی معرفی شفاجو در برنامه تلویزیونی واچار را مشاهده نمایید.
 ۲۲ دى ۱۳۹۴
    264    4  
ابداع برچسب کنترل ضربان قلب
ابداع برچسب کنترل ضربان قلب
محققان موفق به توسعه یک برچسب نازک و انعطاف پذیر شده اند که روی پوست قرار می گیرد و فعالیت قلب را به...
 ۱۹ دى ۱۳۹۴
    156    2  
ترسیم نقشه مصرف اکسیژن در سلول با استفاده از حسگر انعطاف پذیر
ترسیم نقشه مصرف اکسیژن در سلول با استفاده از حسگر انعطاف پذیر
پژوهشگران ژاپنی موفق به ساخت حسگر انعطاف پذیری شدند که قادر است اکسیژن مصرف شده توسط سلول ها را اندا...
 ۲۰ دى ۱۳۹۴
    174    0  


هرگونه کپی برداری از مطالب یا نشر آن تنها با ذکر منبع و لینک به آن مجاز می باشد