بازدید کننده گرامی؛
ما در پیاده سازی شفاجو از امکانات و قابلیتهای پیشرفته وب استفاده کرده ایم. بنظر میرسد مرورگر وب شما امکانات جدید وب را پشتیبانی نمیکند.
در صورتی که در مشاهده صفحات دچار مشکل شدید پیشنهاد میکنیم از مرورگرهای پیشرفته نظیر Firefox یا Chrome استفاده کنید.
Firefox Chrome
دوستان عزیز شفاجو سلام،
آیا 5 دقیقه وقت دارید به چند سؤال در زمینه سلامتی پاسخ دهید؟

۱٠ نکته برای داشتن سلامت روان

لذت بردن از سلامت روان به معنای داشتن یک احساس خوب و قادر بودن به حفظ این احساس در طول زندگی روزمره و افزایش احساس اعتماد به نفس در هنگام مواجهه با یک چالش می باشد. سلامت روان,احساس خوب,افزایش اعتماد به نفس,داشتن سلامت روان,حفظ سلامت روان, ۱٠ نکته برای داشتن سلامت روان

10 نکته برای داشتن سلامت روان

 

لذت بردن از سلامت روان به معنای داشتن یک احساس خوب و قادر بودن به حفظ این احساس در طول زندگی روزمره و افزایش احساس اعتماد به نفس در هنگام مواجهه با  یک چالش می باشد. درست مثل سلامت جسمی شما ، اقدامات شما می تواند برای افزایش سلامت روان موثر باشد  افزایش رفاه و سلامت ذهنی پس از چند مرحله ساده است.


1- ارتباط با دیگران.

توسعه و حفظ روابط قوی با افراد  اطراف مان که ما را حمایت می کنند باعث غنی سازی زندگی ما می شود . کیفیت روابط شخصی ما تاثیر بزرگی بر روی سلامت ما دارد. زمان گذاشتن و تلاش برای راه ایجاد روابط قوی می تواند پاداش بزرگی به ما بدهد.


2- از وقتتان لذت ببرید.

باید بتوانید از زمان خود در  فعالیت ها، سرگرمی ها و پروژه ها لذت ببرید. به خودتان اجازه دهید هنگام ضرورت خلاق باشید و تفریح کنید آیا یک جدول کلمات متقاطع و یا یک پیاده روی در پارک محلی خود را  امتحان کرده اید ؟ خواندن یک کتاب، دوختن لحاف؛ نقاشی با بچه های خود، بازی با حیوانات خانگی و  هر آنچه که باعث تفریح و لذت بردن شما می شود.

 

3- همکاری و به اشتراک گذاری علاقه مندی ها

به یک باشگاه یا به تیمی بپیوندید  و علاقمندی های خود را با آنان  به اشتراک بگذارید. بخشی از یک گروه از مردم با منافع مشترک احساس تعلق فراهم می کند و برای سلامت روان شما  خوب است.مانند پیوستن به یک باشگاه ورزشی؛ یک گروه؛ رفتن به  یک کلاس رقص؛ یک تئاتر یا گروه کر ؛ گروه های کتاب خوانی و یا باشگاه اتومبیل رانی.


4-- کمک به افراد جامعه

داوطلب شوید تا وقت خود را برای یک مسئله ای که جنبه ی خیرخواهانه دارد بگذارید. کمک به همسایه، کار در یک پارک دولتی و یا انجام کاری خوب برای یک دوست. از جمله   بسیاری از راه های عالی ای هستند  که شما میتوانید در آن ها مشارکت کنید و کمک کنید تا احساس خوبی در مورد خود و جایگاه خود را در جهان داشته باشید  با  تلاش برای بهبود زندگی دیگران مطمئن باشید  که بیشتر به  بهبود زندگی خود کمک کرده اید.

 

5-به خودتان اهمیت دهید

فعال باشید و خوب غذا بخورید - این کمک می کند تا بدن سالم حفظ شود . سلامت جسمی و روانی با هم رابطه ی نزدیکی دارند  داشتن سلامت جسم کمک می کند تا شما احساس خوبی در مورد زندگی داشته باشید . شما لازم نیست برای این کار حنما به باشگاه ورزش بروید می توانید  فعالیت هایی مانند - باغبانی، جارو، رقص و پیاده روی داشته باشید  . ترکیب فعالیت بدنی با یک رژیم غذایی متعادل برای تغذیه بدن و ذهن شما و نگه داشتن احساس خوب، درونی و بیرونی مفید است .


6 – خود را به چالش بکشید

یک مهارت جدید  کسب کنید یا در یک چالش برای رسیدن به هدف قرار بگیرید  شما می توانید در چیزی متفاوت با کار خود ؛ متعهد  شوید مثل رسیدن به  هدف تناسب اندام و یا یادگیری طبخ یک دستور غذای جدید. با این کار شما  تناسب اندام ذهنی خود را بهبود می بخشید در حالی که برای رسیدن به اهداف خود با  ایجاد مهارت و اعتماد به نفس  در تلاش هستید و این به شما حس پیشرفت و موفقیت می دهد.

 

7- مقابله با استرس

از آنچه باعث استرس شما می شود و طرز برخوردتان با مشکل آگاه شوید  . شما ممکن است قادر به جلوگیری از بروز برخی از عوامل و آماده شدن برای مدیریت و یا برخورد با دیگران نباشید . استرس بخشی از زندگی است و بر روی  افراد مختلف تاثیر متفاوت می گذارد. این تنها یک مشکل است  که باعث می شود شما احساس ناراحتی و یا اضطراب کنید. یک زندگی متعادل می تواند به شما در مدیریت بهتر استرس کمک کند . اگر شما مشکل پیچیدگی و مشغولیت ذهنی دارید  ممکن است با تنفس آرام، یوگا یا مدیتیشن بتوانید به خود  کمک کنید.

 

8-استراحت و کسب نیروی تازه

خواب کافی. رفتن به رختخواب در یک زمان به طور منظم در هر روز و تمرین برای عادت به آن باعث داشتن یک خواب بهتر می شود خواب  سبب بازیابی ذهن و بدن شماست. با این حال، هنوز هم احساس خستگی می تواند از  مجموعه احساسات ما در طی زمان بیداری از جمله داشتن عجله در طی روز ایجاد شود . به خود در برخی از زمان ها ی روز اجازه دهید  متمرکز شوید ؛ به عنوان مثال، اجازه دهید ذهن سرگردان تان، به سادگی افکار پوچ  را رها کرده و به تماشای ابرها بپردازید.


9-  به اکنون و حال توجه کنید

در طی روز نگاهی به هر یک از حواس خود داشته باشید  نگران نباشید،  نور  خورشید و باد را بر روی صورت خود احساس کنید و متوجه هوا یی که تنفس می کنید باشید . این کار بهتر از فکر کردن در مورد گذشته و یا برنامه ریزی برای آینده است. تمرین تمرکز حواس ، یک راه خوب برای انجام این کار است. ساختن یک تلاش آگاهانه به جهان درونی و بیرونی خود برای سلامت روانی شما مهم است.


10- درخواست کم.

 این می تواند به سادگی درخواست از دوستان برای نگه داشتن کودکتان باشد تا شما بتوانید وقتی را برای مشورت با یک مشاور و روانشناس بگذرانید ، زندگی بدون نگرانی وجود ندارد. سفر زندگی هر کس پر است از دست انداز و مردم در اطراف شما می توانند کمک کنند تا از این موانع عبور کنید . اگر شما نیاز خود را به کمک از دیگران نادیده بگیرید نمی توانید موفق شوید


منبع: betterhealth
مترجم: آیتک محمدی
 ۵ اسفند ۱۳۹۴
    319  
2
درمان استرس؛ ٧ راه ساده برای مقابله با استرس
درمان استرس؛ 7 راه ساده برای مقابله با استرس
اگر استرس های روزانه موجب آزار شما می شوند و شما را با مشکل موجه کرده اند، بهتر است ادامه ی مطلب...
 ۱۱ دى ۱۳۹۲
    43569    38  
بیماری افسردگی چیست؟ علائم بیماری افسردگی و انواع آن
بیماری افسردگی چیست؟ علائم بیماری افسردگی و انواع آن
اکثر مردم، در طول زندگی خود، در زمان‌های بخصوصی احساس غمگین بودن و افسردگی را تجربه می کنند...
 ۳ آذر ۱۳۹۲
    15148    8  
بررسی سودمندی شیوه های آموزش قبل از ازدواج
بررسی سودمندی  شیوه های آموزش قبل از ازدواج
ازدواج از جمله مهمترین شرایط و زمینه های تحقق زندگی روانی – اجتماعی و معنوی انسان است.از اینرو ،نیاز...
 ۲ اسفند ۱۳۹۴
    233    2  
ویژگی ها و تفاوت های افسردگی در مردان و روش های درمان آن
ویژگی ها و تفاوت های افسردگی در مردان و روش های درمان آن
در حالی که افسردگی بالینی اغلب به عنوان یک بیماری زنانه در نظر گرفته می شود اما با این وجود سالا...
 ۱۱ اسفند ۱۳۹۲
    9345    6  
افسردگی، مرد هزار چهره ی بیماری ها
افسردگی، مرد هزار چهره ی بیماری ها
بیماری افسردگی یک الگوی خاص و واحد ندارد و مانند اختلالات پوستی و یا بیماری های قلبی می تواند اش...
 ۱ اسفند ۱۳۹۲
    3549    2  
مدیریت استرس و نکاتی برای کاهش آن
مدیریت استرس و نکاتی برای کاهش آن
استرس بخشی از زندگیست، پاسخی طبیعی به خواسته های عاطفی، فکری و یا فیزیکی. می توان استرس را مفید...
 ۱۱ آبان ۱۳۹۲
    4114    3  


هرگونه کپی برداری از مطالب یا نشر آن تنها با ذکر منبع و لینک به آن مجاز می باشد