بازدید کننده گرامی؛
ما در پیاده سازی شفاجو از امکانات و قابلیتهای پیشرفته وب استفاده کرده ایم. بنظر میرسد مرورگر وب شما امکانات جدید وب را پشتیبانی نمیکند.
در صورتی که در مشاهده صفحات دچار مشکل شدید پیشنهاد میکنیم از مرورگرهای پیشرفته نظیر Firefox یا Chrome استفاده کنید.
Firefox Chrome
دوستان عزیز شفاجو سلام،
آیا 5 دقیقه وقت دارید به چند سؤال در زمینه سلامتی پاسخ دهید؟

آیا شما بیش از حد خوبید؟

هنگامی که می خواهید با دوستانتان بیرون بروید، آیا در مورد خواسته تان مثلا جایی که برای رفتن ترجیح می دهید و یا اینکه چه کاری دوست دارید انجام دهید چیزی بازگو نمی کنید؟ آیا شما بیش از حد خوبید؟,دوستانه,سلامت روان, آیا شما بیش از حد خوبید؟


هنگامی که می خواهید با دوستانتان بیرون بروید ، آیا در مورد خواسته تان مثلا جایی که برای رفتن ترجیح می دهید  و یا اینکه چه کاری دوست دارید انجام دهید چیزی بازگو نمی کنید ؟ نظر خود را بیان نمی کنید ؟ آیا شما به همسر خود در بسیاری از شرایط می گویید هر تصمیمی که تو بگیری  من  هم همان کار را می کنم ؟ یا اینکه حتی نمی دانید که اولیت هایتان برای بیرون رفتن چیست و هرکاری که دیگران بخواهند شما هم انجام می دهید.  
انعطاف پذیری در رفتار و انطباق خود با دیگران فوق العاده خوب است ، اما زمانی که این رفتار تمرکز اصلی شما شود ، شما برای اثبات آنچه واقعا می خواهید، در روابطتان  رنج خواهید برد. منطبق بودن بیش از حد می تواند مانع تخلیه  روانی  شده و شما را با خودتان بیگانه و در نهایت، ناراضی سازد. این رفتار مانع می شود تا  دیگران بفهمند آنچه را که شما واقعا به آن علاقمندید چیست  

برای اینکه زندگی کامل تری برای خود داشته باشید  دو مرحله ساده زیر را در نظر بگیرید:

ترجیحات خود را بشناسید. قبل از اینکه بتوانید علاقمندی ها و یا چیزهایی را که دوست ندارید را با  دیگران به اشتراک بگذارید، خودتان باید بدانید آن ها چیستند. بنابراین، از خودتان بپرسید چه چیزهایی شما را خوشحال می کند ( به طور کلی نه ، بلکه در هر شرایطی که  شما در آن هستید).


آن ها را  با کسی که باعث می شود شما احساس امنیت کنید در میان بگذارید. هنگامی که شما از ترجیحات خود بیشتر آگاه شوید و افکار خود را با کسی که حامی و مراقبتان است ، و واقعا می خواهد شما را خوشحال کند در میان گذارید  بعد از آن، هنگامی که یک وضعیت پیش آید  شما هم می توانید  در مورد اولویت خودتان  صحبت کنید

توجه داشته باشید که ممکن است اولویت و نظر شما انتخاب نشود  اما برای شروع این مهم است که در اولین تجربه  خود که آسیب پذیرهستید  حمایت شوید.

با تمرین،در مورد آگاهی از ترجیحات خود شما راحت تر می توانید خود را تصدیق کرده و آن ها را  با خود و دیگران به اشتراک  بگذارید نه اینکه شما  مدام با خود  و ترجیحات بیان نشده تان در کشمکش باشید در این صورت شما بیشتر در معرض آسیب هستید.

.شما با  تجربه ، باید یاد بگیرند که بسیاری از اختلاف نظرات جزئی به روابط شما صدمه نمی زند و در واقع می تواند رابطه را نزدیک تر سازد  چرا که شما بیشتر خودتان هستید و نظراتتان را بیان می کنید و با این کار روابط خود را قوی تر کرده و رشد می دهید  این کار باعث می شود شما  احساس راحتی بیشتری با  خودتان کنید.
در نظر داشته باشید این مطالب برای مقاصد آموزشی عمومی هستند  وممکن است مربوط به وضعیت خاص شما نباشد  پس نباید به عنوان یک جایگزین برای توصیه های یک پزشک متخصص که در حال کار با شماست شود. اگر شما نیاز به کمک برای یک مشکل احساسی یا رفتاری،  دارید لطفا به دنبال کمک از یک روانشناس یا دیگر متخصصین  واجد شرایط سلامت روان باشید.


منبع: WebMD
مترجم: آیتک محمدی
 ۱۵ اسفند ۱۳۹۴
    215  
2
تله های ذهنی که زندگی مان را نابود می کند
تله های ذهنی که زندگی مان را نابود می کند
  احساس نا امیدی و بی مصرفی می کنید؟ حس می کنید دیگران از شما بهتر هستند؟ می خواهید که د...
 ۲۱ دى ۱۳۹۳
    2070    8  
افسردگی بالینی
افسردگی بالینی
افسردگی فراتر از احساس اندوه و غم به مدت چند روز است . همه انسانها ممکن است روزهایی احساس غم و اندوه...
 ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴
    563    2  
بررسی رابطه بین شادمانی با میزان کمال گرایی
بررسی رابطه بین شادمانی با میزان کمال گرایی
شادمانی واژه ای است که شاید ما به سادگی از کنار آن بگذریم و نسبت به آن توجهی نشان ندهیم .
 ۸ اسفند ۱۳۹۴
    328    2  
بررسی سودمندی شیوه های آموزش قبل از ازدواج
بررسی سودمندی  شیوه های آموزش قبل از ازدواج
ازدواج از جمله مهمترین شرایط و زمینه های تحقق زندگی روانی – اجتماعی و معنوی انسان است.از اینرو ،نیاز...
 ۲ اسفند ۱۳۹۴
    240    2  
اختلال دوقطبی: علائم، علل، تشخیص و درمان اختلال دوقطبی
اختلال دوقطبی: علائم، علل، تشخیص و درمان اختلال دوقطبی
این مقاله در چه موردی بحث می کند؟ این مقاله در مورد اختلال دوقطبی در بزرگسالان است. توجه داشت...
 ۶ بهمن ۱۳۹۲
    9978    10  
افسردگی، مرد هزار چهره ی بیماری ها
افسردگی، مرد هزار چهره ی بیماری ها
بیماری افسردگی یک الگوی خاص و واحد ندارد و مانند اختلالات پوستی و یا بیماری های قلبی می تواند اش...
 ۱ اسفند ۱۳۹۲
    3556    2  


هرگونه کپی برداری از مطالب یا نشر آن تنها با ذکر منبع و لینک به آن مجاز می باشد