بازدید کننده گرامی؛
ما در پیاده سازی شفاجو از امکانات و قابلیتهای پیشرفته وب استفاده کرده ایم. بنظر میرسد مرورگر وب شما امکانات جدید وب را پشتیبانی نمیکند.
در صورتی که در مشاهده صفحات دچار مشکل شدید پیشنهاد میکنیم از مرورگرهای پیشرفته نظیر Firefox یا Chrome استفاده کنید.
Firefox Chrome
دوستان عزیز شفاجو سلام،
آیا 5 دقیقه وقت دارید به چند سؤال در زمینه سلامتی پاسخ دهید؟

دلایل ریزش مو در خانمها - قسمت اول

چه کسی می تواند ادعا کند که تاکنون موهای جمع شده درچاهک و چسبیده روی دیوار حمام را ندیده ؟ ! اما در واقع هیچ کس دوست ندارد موهایش را از دست دهد. برای همه داشتن مو ارزشمند است و همه به آن نیاز دارند. ریزش مو فقط با افزایش سن و در دوران کهولت اتفاق نمی افتد ، به ندرت ممکن است زنان در دوران 20 سالگی هم به علل ژنتیکی و یا بیماری های خود ایمنی ریزش مو داشته باشند. به دلایل دیگری نیز ریزش مو اتفاق می افتد که ممکن است ناشی از موارد رایجی باشد که هر روز در اطراف ما وجود دارد. این نوع ریزش مو معمولا موقتی بوده اما هنوز هم نگران کننده است. ریزش مو, دلایل ریزش مو, ریز مو در خانمها دلایل ریزش مو در خانمها - قسمت اول

چه کسی می تواند ادعا کند که تاکنون موهای جمع شده درچاهک و چسبیده  روی دیوار حمام را ندیده ؟ ! اما  در واقع هیچ کس دوست ندارد موهایش را از دست دهد. برای همه داشتن مو ارزشمند است و همه به آن نیاز دارند.
ریزش مو فقط با افزایش سن و در دوران کهولت اتفاق نمی افتد ، به ندرت ممکن است زنان در دوران  20 سالگی هم به علل ژنتیکی و یا بیماری های خود ایمنی  ریزش مو داشته باشند. به دلایل دیگری نیز ریزش مو اتفاق می افتد که ممکن است ناشی از موارد رایجی باشد که هر روز در اطراف ما وجود دارد.  این نوع ریزش مو معمولا موقتی بوده اما هنوز هم نگران کننده است.

روش های کنترل بارداری

روش های مختلف و هورمونی جلوگیری از بارداری بسته به نوع پیشگیری و پاسخ های منحصر به فرد بدن شما ، می توانند موجب ریزش مو شده و به آن کمک کنند. ریزش مو در این موارد معمولا موقتی است  اما، اگر شما زمینه ریزش را داشته باشید، از جمله سابقه خانوادگی، ممکن است بخشی از مو هایتان را به طور دائم از دست بدهید.

 

رژیم های سم زدایی از بدن

فیلیپس یکی از بیمارانی است که ، حدود دو تا سه ماه قبل از اینکه دچار ریزش مو شود  یک رژیم غذایی سم زدایی را در پیش گرفت.  توجه داشته باشید با اینکه ممکن است  مو در طول رژیم غذایی نریزد اما از هفته بعد از آن حتما ریزش شروع خواهد شد . محدودیت کالری، باعث می شود انواع مواد مغذی به بدن کم برسد و واکنش سیستم بدنی قطع یا کاهش عرضه انرژی به مو برای رساندن آنها به سایر بافت های ضروری بدن خواهد بود. در نتیجه ریزش مو که در پاسخ به کمبود مواد مغذی رخ می دهد معمولا موقتی است و هیچ گونه آسیبی به فولیکول های مو وارد نمی کند .

 

نشستن موها به اندازه کافی

 هشدار، دختران تنبل موهای خود را بشویید! " بسیاری از زنان فکر می کنند که شستن مو اغلب می تواند موجب ریزش مو شود.  اما متخصصین از شستن مو به طور منظم (یک بار در روز) حمایت می کنند. نیازهای هر فرد بسته به بافت سر و نوع مو متفاوت است ، اما، اگر پوست سر شما دارای هر گونه التهاب ، خارش، پوسته پوسته شدن،شوره یا حساسیت است می تواند به ریزش مو کمک کند. اگر شما ورزش کرده و عرق می کنید پوست سر شما نیاز به تمیز شدن دارد.

 

بستن سفت و دائمی مو

زمانی که صحبت از ریزش مو در رقصنده های باله می شود  این ریزش  در اطراف لبه های پوست سر آن هاست.  بدون شک در طول زمان این ریزش می تواند به علت تروما در فولیکول های مو در سازش آنها با پوشیدن ponytails  تنگ( گیره سر مخصوص رقصنده ها) و یا حتی بافتن مو بصورت خیلی سفت باشد.  اگر احساس درد می کنید پس گیره سرتان خیلی تنگ است.


تحمل استرس بیش از یک مدت زمان طولانی

داشتن یک هفته شلوغ و یا یک روز بد ، یا  بعد از یک رویداد پر استرس و طولانی مدت مانند فروپاشی ها، ضربات روحی  ...فرقی نمی کند در واقع کورتیزول می تواند سبب ریزش مو شود. به علاوه، وقتی که استرس بالایی داریم معمولا انتخاب های  تغذیه ای مناسبی نداشته و مواد مغذی را خوب جذب نخواهیم کرد.

در قسمت دوم این مقاله موارد دیگر را بررسی خواهیم کرد.


منبع: MSN
مترجم: آیتک محمدی
 ۲۱ تير ۱۳۹۵
    320  
2
علائم بیماری زونا: آنچه باید برای شناخت بیماری زونا بدانید!
علائم بیماری زونا: آنچه باید برای شناخت بیماری زونا بدانید!
هنگامی که ویروس عامل بیماری آبله مرغان دوباره فعال شود، باعث بروز بیماری زونا می شود. علائم اولی...
 ۲۱ فروردین ۱۳۹۳
    6316    0  
سن مناسب برای بوتاکس چه سنی است؟
سن مناسب برای بوتاکس چه سنی است؟
بوتاکس، آیا باید آنرا تزریق کرد یا نه؟ هر کس راجع به این موضوع نظری دارد. تیترهای خبری هنوز هم دوست...
 ۱۴ تير ۱۳۹۵
    340    1  
رابطه اگزما با سایر بیماری ها
رابطه اگزما با سایر بیماری ها
  اگزما یک بیماری پوستی مزمن است که با خارش شدید همراه است و اغلب در دوران کودکی شروع می...
 ۱۱ بهمن ۱۳۹۳
    1603    1  
٧ تصمیم آرایشی که شما می توانید در سال جدید بگیرید
7 تصمیم آرایشی که شما می توانید در سال جدید بگیرید
مدت کمی به سال جدید مانده و شما احتمالا مجبور به طبخ بیشتر، غذا خوردن کمتر و اتخاذ یک سری از عادات س...
 ۲۲ بهمن ۱۳۹۴
    357    1  
رازهایی برای جوان تر شدن - قسمت دوم
رازهایی برای جوان تر شدن - قسمت دوم
رازهایی برای جوان تر شدن، چه کنیم که جوانتر به نظر برسیم؟
 ۱۵ آذر ۱۳۹۴
    1412    0  
حقایقی در مورد خطرات محصولات زیبایی - قسمت سوم
حقایقی در مورد خطرات محصولات زیبایی - قسمت سوم
هنگامی که شما لکه های صورت خود را می پوشانید ، یا خودتان را برنزه می کنید، و یا موهایتان را صاف می ک...
 ۱۸ اسفند ۱۳۹۴
    199    1  


هرگونه کپی برداری از مطالب یا نشر آن تنها با ذکر منبع و لینک به آن مجاز می باشد