بازدید کننده گرامی؛
ما در پیاده سازی شفاجو از امکانات و قابلیتهای پیشرفته وب استفاده کرده ایم. بنظر میرسد مرورگر وب شما امکانات جدید وب را پشتیبانی نمیکند.
در صورتی که در مشاهده صفحات دچار مشکل شدید پیشنهاد میکنیم از مرورگرهای پیشرفته نظیر Firefox یا Chrome استفاده کنید.
Firefox Chrome
دوستان عزیز شفاجو سلام،
آیا 5 دقیقه وقت دارید به چند سؤال در زمینه سلامتی پاسخ دهید؟

ارتباط آلرژی کمتر در کودکان و نوجوانان و عادت به مکیدن انگشت شست، و جویدن ناخن

محققان می گویند ، کودکانی که انگشت شست خود را مکیده و یا ناخن های خود را در گذشته و سنین قبل از مدرسه می جوند ممکن است کمتر در معرض ابتلا به واکنش های آلرژیک در نوجوانی قرار گیرند. آلرژی فصلی,درمان آلرژی,آلرژی در کودکان و نوجوانان, مکیدن انگشت شصت,عوارض ناخن جویدن,عوارض مکیدن انگشت ارتباط آلرژی کمتر در کودکان و نوجوانان و  عادت به مکیدن انگشت شست، و جویدن ناخن

 

 

ارتباط آلرژی کمتر در کودکان و نوجوانان و  عادت به مکیدن انگشت شست، و جویدن ناخن
 

اگر جویدن ناخن و یا مکیدن انگشت شست عادت فرزند شماست خوشحال میشوید بدانید که یک مطالعه جدید نشان می دهد این عادات ممکن است نفعی برای سلامتی داشته باشد.

محققان می گویند ، کودکانی که انگشت شست خود را مکیده و  یا ناخن های خود را  در گذشته و سنین قبل از مدرسه  می جوند ممکن است کمتر در معرض ابتلا به واکنش های آلرژیک در نوجوانی قرار گیرند .

به نظر می رسد، جویدن انگشت در بزرگسالی، اثر حفاظتی دارد هنوز هم هیچ کس ادعا نکرده  بچه ها را  باید به این عادات تشویق کرد. مکیدن انگشت شست ، به طور خاص، موجب نگرانی است که می تواند هم ترازی دندان  را به هم بریزد ما نمی خواهیم این نگرانی ها،را از بین ببریم اگر یک کودک به این کار عادت کند به سختی آن را ترک می کند  و شاید این یافته  دلداری ای برای والدین است که این عمل ممکن است باعث کاهش خطر ابتلا به آلرژی باشد.


آیا می توان  با قرار دادن انگشتان دست خود در دهان خطر ابتلا به آلرژی را تحت تاثیر قرار داد ؟

 

این  نظریه بر این اساس است که  قرار گرفتن در معرض باکتری و سایر میکروبها در اوایل زندگی فردکمک می کند تا هدایت سیستم ایمنی بدن نسبت به حالت مقابله کننده با عفونت و به دور از گرایش به سمت واکنش های آلرژیک پیش رود.

 اما این مطالعه نمی تواند ثابت کند که این عادت به طور مستقیم بچه ها را از خطر حساسیت  به مواد حساسیت زا دور میکند . با این حال، طیف وسیعی از عوامل بر شانس حساسیت  بچه ها  موثر است ، از جمله اینکه آیا آنها از شیر مادر تغذیه شده اند ، در معرض دود بوده اند  یا با حیوانات خانگی زندگی می کرده اند و  یا سابقه خانوادگی آلرژیک داشته اند یا خیر .

با اشاره به مطالعات  مشابه در گذشته: کودکان و نوجوانانی که با حیوانات خانگی زندگی می کنند، یا در مزارع هستند  و یا خواهر و برادر بزرگتر دارند ، کمتر مبتلا به آلرژی و آسم می شوند.
این مطالعه می افزاید: زمانی که بچه ها  در معرض  انواع میکروب ها قرار مگیرند، سالم ترند.  بودن در یک محیط کاملا  استریل، در واقع بهترین چیز برای آن ها نیست.

این بدان معنی نیست که پدر و مادر باید اجازه دهند بچه ها در خاک وول بخورند! اما آنها می توانند کمی در رعایت نظافت کمتر سخت بگیرند.

یافته های این مطالعه بر روی بیش از 1000 کودک نیوزیلندی که در بدو تولد  بودند وارد مطالعه شده  و تا بزرگسالی آنان ادامه داشت.

بر اساس گزارش ، 31 درصد از کودکانی که  در سنین 5 و  11 بودند و  شست خود را مکیدند و یا ناخن های خود  را جویدند  ، کسانی بودند که کمتر از همسالان خود به حساسیت آلرژی مبتلا شدند .

به این معنا که  آنها کمتر احتمال دارد زمانی که پوست خود را در معرض آلرژی نظیر گرد و غبار قرار می دهند به آلرژی مبتلا شوند .همان الگو هنوز هم در سن 32 سالگی فرد آشکار است.

هنوز کاملا مشخص نیست، با این حال، آنچه که دقیقا برای زندگی روزمره مردم جواب می دهد تست پوست است که آیا کسی پاسخ آلرژیک به یک ماده خاص می دهد  یا خیر و این لزوما به این معنی نیست که فرد هر روز دچار علایم می شود .

محققان از شرکت کنندگان در مطالعه در مورد  اینکه آیا آنها مبتلا به آسم یا تب یونجه شده بودند پرسیدند و مشخص شد  هیچ ارتباطی بین مکیدن انگشت شست یا جویدن ناخن و خطر ابتلا به بیماری های آلرژیک وجود ندارد.

 


منبع: WebMd
مترجم: آیتک محمدی
 ۲۹ تير ۱۳۹۵
    158  
1
بیماری آلزایمر: علل، علائم، تشخیص و درمان آلزایمر
بیماری آلزایمر: علل، علائم، تشخیص و درمان آلزایمر
بیماری آلزایمر شایعترین علت اختلالات ذهنی و زوال عقل است. البته زوال عقل اغلب دلایل متعدد دیگری...
 ۱۰ اسفند ۱۳۹۲
    15889    6  
روشی ساده اگر می خواهید هنگام پیاده روی کالری بیشتری بسوزانید!
روشی ساده اگر می خواهید هنگام پیاده روی کالری بیشتری بسوزانید!
توقف و شروع مجدد! طبق مطالعات صورت گرفته اخیر، داشتن سرعت های متفاوت در هنگام پیاده روی می تواند انر...
 ۹ آبان ۱۳۹۴
    538    1  
آیا بین سرطان و استفاده از تلفن های همراه ارتباطی وجود دارد؟
آیا بین سرطان و استفاده از تلفن های همراه ارتباطی وجود دارد؟
ارتباط میان بین سرطان و استفاده از تلفن های همراه هنوز هم مورد بحث می باشد، مطالعات سالیانه در بردار...
 ۷ مهر ۱۳۹۴
    260    0  
علائم بیماری بواسیر (هموروئید): بواسیر را بهتر بشناسیم
علائم بیماری بواسیر (هموروئید): بواسیر را بهتر بشناسیم
علائم بیماری بواسیر (هموروئید) خونریزی به هنگام دفع مدفوع، خارش و درد در رکتوم شایع ترین علائ...
 ۲۰ دى ۱۳۹۲
    8427    3  
حمله آسم چیست؟ برای مقابله با آن چه باید کرد؟
حمله آسم چیست؟ برای مقابله با آن چه باید کرد؟
  حمله آسم چیست؟ به بدتر شدن ناگهانی علائم آسم به علت سفت شدن عضلات اطراف راه های هوا...
 ۱ تير ۱۳۹۳
    8266    5  
٨ نشانه خشکی و کم آبی بدن
8 نشانه خشکی و کم آبی بدن
دانستن نشانه های خشکی یا کم آبی بدن بخصوص در فصل تابستان یا زمانی که روزه هستید بسیار اهمیت دارد. در...
 ۶ تير ۱۳۹۵
    494    1  


هرگونه کپی برداری از مطالب یا نشر آن تنها با ذکر منبع و لینک به آن مجاز می باشد