بازدید کننده گرامی؛
ما در پیاده سازی شفاجو از امکانات و قابلیتهای پیشرفته وب استفاده کرده ایم. بنظر میرسد مرورگر وب شما امکانات جدید وب را پشتیبانی نمیکند.
در صورتی که در مشاهده صفحات دچار مشکل شدید پیشنهاد میکنیم از مرورگرهای پیشرفته نظیر Firefox یا Chrome استفاده کنید.
Firefox Chrome
دوستان عزیز شفاجو سلام،
آیا 5 دقیقه وقت دارید به چند سؤال در زمینه سلامتی پاسخ دهید؟

٧ کربوهیدرات خوب برای افراد دیابتی

اگر شما دیابت، دارید می توانید (و باید) کربوهیدرات مصرف کنید. کلید مصرف آن خوردن و انتخاب درست و مناسب کربوهیدرات است که به کنترل قند خون کمک می کند. این کربوهیدرات های سالم به خصوص برای بیماران دیابتی مفید هستند. رژیم دیابت, رژیم غذایی دیابت, دیابت ٧ کربوهیدرات خوب برای افراد دیابتی

اگر شما دیابت، دارید می توانید (و باید) کربوهیدرات مصرف کنید. کلید مصرف آن  خوردن و انتخاب   درست و مناسب کربوهیدرات  است  که  به کنترل قند خون کمک می کند.  این کربوهیدرات های سالم به خصوص برای بیماران دیابتی مفید هستند.

بلغور جو دوسر

خوردن کمی جودوسر به صورت ناشتا  (نوع بدون قند اضافه شده ) می تواند قند خون را تنظیم کند ، در یک مطالعه صورت گرفته اندازه گیری سه ماه سطح قند خون بعد از مصرف یک فنجان و نیم جو نیمه پخته کاهش آن را نشان می دهد . یک فنجان و نیم بلغور جو دوسر پخته شده با یک تخم مرغ پخته شده و نرم و قارچ و پیاز داغ و کمی نمک  غذای گیاهی خوبی برای این افراد است.


سیب زمینی شیرین

این نوع سیب زمینی آهسته تر از انواع سفید آن هضم می شود..  مصرف آن با کمی دارچین، برای کمک به کنترل قند خون توصیه شده است .  یک فنجان و نیم سیب زمینی پخته شیرین  با دارچین و روغن بادام یک میان وعده مفید است.

برنج قهوه ای

هر سه بخش دانه غلات کاملی مانند برنج قهوه ای  و هسته آن حاوی فیبراست در حالی که برنج سفید و دیگر غلات تصفیه شده تنها آندوسپرم دست نخورده  دارند . فیبر کمک می کند تا کربوهیدرات  با سرعت کمی تجزیه شده و وارد جریان خون شما شود.

3/1  فنجان برنج قهوه ای پخته شده با آب  و کمی شیر نارگیل، یا  ترکیب آن با زغال اخته و دارچین؛ خیس کردن شبانه در این مخلوط می تواند یک وعده غذای رژیمی مناسب به شما بدهد.


عدس

حبوباتی غنی از پروتئین ، مانند عدس و لوبیا کربو هیدرات های سالم اند.  نصف فنجان عدس پخته  9 گرم پروتئین و 8 گرم فیبرو  پتاسیم  دارد که به شما کمک می کند تا فشار خون تان تنظیم شود.  این امر بسیارمهم است، زیرا 3/2 افراد مبتلا به دیابت فشار خون بالا دارند یا برای کاهش فشار خون دارو مصرف می کنند. دستور یک سالاد:  یک فنجان و نیم پخته شده عدس یا لوبیا و ترکیب آن با گلابی یا سیب که کمی درشتتر خرد شده یا زغال اخته خشک شده، سرکه بالزامیک، و روغن زیتون.فریکه

این دانه سرشار از فیبر است. هر ⅓ فنجان از دانه پخته شده آن  تا 13 درصد از نیاز روزانه شما به فیبر را تامین می کند.  همچنین شامل منگنز است که  برای کنترل قند خون مهم است.  3/1 فنجان پخته شده این دانه و ترکیب آن با برش های  گوجه فرنگی، پیاز قرمز خرد شده، پنیر فتا، روغن زیتون، و آب لیمو یک سالاد خوب را به ما می دهد.

 

ماست یونانی ساده

یک فنجان این ماست با 2٪ چربی ، شامل حدود 7 گرم کربوهیدرات (حدود نیمی از میزان در یک تکه نان) است همراه با مواد مغذی ضروری، مانند پروتئین و کلسیم . دریافت کلسیم کافی برای افراد مبتلا به دیابت، که احتمال بیشتری برای داشتن پوکی استخوان دارند ضروری است. یک دسر یخ زده : مرکب از سرشیر و تخم مرغ پخته وشربت و یک فنجان ماست یونانی و مواد دیگری  مثل مخلوط توت فرنگی قطعه قطعه و بادام خرد شده.

 زغال اخته وحشی

انواع توت ها حاوی مقدار زیادی  آنتی اکسیدان ممکن است نقشی در کنترل قند خون داشته باشد . با یک فنجان زغال اخته یخ زده و مخلوط آن با برش های منجمد موز، کره بادام  زمینی و و شیر بادام می توان یک اسموتی مفید درست کرد. 


منبع: RD
مترجم: آیتک محمدی
 ۱۱ مرداد ۱۳۹۵
    261  
1
۴ برنامه رژیم غذایی علمی
4 برنامه رژیم غذایی علمی
بسیاری از رژیم های غذایی نیز وجود دارند که جواب می دهند مهم این است که چیزی را پیدا کنید که دوست د...
 ۲۳ فروردین ۱۳۹۵
    295    4  
۹ راهنمایی آسان برای داشتن ذهن، بدن و روحی سالم
9 راهنمایی آسان برای داشتن ذهن، بدن و روحی سالم
9 راهنمایی آسان برای داشتن ذهن، بدن و روحی سالم
 ۱۴ فروردین ۱۳۹۵
    147    1  
انواع روش های کاهش وزن ودرمان چاقی
انواع روش های کاهش وزن ودرمان چاقی
روشهای کاهش وزن موفقیت آمیز شامل تعیین هدف و ایجاد تغییرات در شیوه زندگی مانند خوردن کالری کمتر و فع...
 ۲۳ مهر ۱۳۹۴
    610    0  
۱٠تا ازسالم ترین میوه ها برای بدن شما – قسمت دوم
10تا ازسالم ترین میوه ها برای بدن شما – قسمت دوم
در قسمت اول این مقاله 5 میوه را معرفی کردیم. اکنون 5 میوه بعدی را با هم در این مقاله بررسی میکنیم.
 ۱۳ تير ۱۳۹۵
    96    2  
آیا یک قرص کوچک می تواند سبب کاهش وزن شما شود؟
آیا یک قرص کوچک می تواند سبب کاهش وزن شما شود؟
همه افراد مایل اند که روند کاهش وزن در آنها به سرعت به انجام رسیده و ثابت بماند.
 ۷ دى ۱۳۹۴
    548    1  
چگونه با کاهش وزن می توان از ابتلا به دیابت پیشگیری کرد؟
چگونه با کاهش وزن می توان از ابتلا به دیابت پیشگیری کرد؟
  شنیدن خبرهای تحقیقاتی در مورد پیشگیری از دیابت همیشه خوشحال کننده هستند. یکی از این اخ...
 ۱۶ آذر ۱۳۹۳
    1047    2  


هرگونه کپی برداری از مطالب یا نشر آن تنها با ذکر منبع و لینک به آن مجاز می باشد