بازدید کننده گرامی؛
ما در پیاده سازی شفاجو از امکانات و قابلیتهای پیشرفته وب استفاده کرده ایم. بنظر میرسد مرورگر وب شما امکانات جدید وب را پشتیبانی نمیکند.
در صورتی که در مشاهده صفحات دچار مشکل شدید پیشنهاد میکنیم از مرورگرهای پیشرفته نظیر Firefox یا Chrome استفاده کنید.
Firefox Chrome
دوستان عزیز شفاجو سلام،
آیا 5 دقیقه وقت دارید به چند سؤال در زمینه سلامتی پاسخ دهید؟

فواید شگفت انگیز دارچین در افزایش قدرت حافظه و یادگیری

به طور کلی مصرف ادویه جات در بهبود یادگیری موثر است. خوردن این ادویه خانگی خوشمزه علاوه بر خوش طعم کردن نان تست، قهوه و صبحانه شما توانایی یادگیری را نیز بهبود می بخشد . فواید دارچین,فواید ادویه,خواص دارچین,تقویت حافظه,تقویت یادگیری,اختلال یادگیری,اختلال حافظه,پارکینسون,تقویت حافظه برای درس خواندن,خوراکی تقویت حافظه,برای تقویت حافظه چه بخوریم,روشهای تقویت حافظه,افزایش قدرت یادگیری مغز,مواد غذایی مضر برای حافظه,بهترین خوراکی برای تقویت حافظه,برای تقویت حافظه چه باید کرد, فواید شگفت انگیز دارچین در افزایش قدرت حافظه و یادگیری

به طور کلی مصرف ادویه جات  در بهبود  یادگیری موثر است. خوردن این ادویه خانگی خوشمزه علاوه بر خوش طعم کردن  نان تست، قهوه و صبحانه شم،ا  توانایی یادگیری را نیز بهبود می بخشد  .

یک مطالعه توسط دانشمندان متخصص اعصاب در مرکز پزشکی نشان داده است که تغذیه موش های آزمایشگاهی که در یادگیری ضعیف بودند  با دارچین توانایی یادگیری در آنها  را بالا برد .

این امر می تواند یکی از امن ترین و ساده ترین روش ها برای تبدیل زبان آموزان  ضعیف به قوی باشد.
برخی از افراد هستند که به طور طبیعی در آموختن زبان خوبند و برخی باید با تلاش به آن نقطه برسند و برخی بسیار سخت می آموزند.  حتی با تلاش فراوان. تفاوت در مورد فرآیندهای عصبی است که باعث می شود کسی به عنوان یک یادگیرنده ضعیف یا قوی شناخته شود .

شناخت مکانیسم های مغزی که منجر به درک و یادگیری ضعیف و توسعه استراتژی های موثر در بهبود توانایی حافظه و یادگیری می شود  مهم است.

دارچین  و واژگونی نقش ها

کلید درک کردن در هیپوتالاموس نهفته است، بخش کوچکی در مغز است که مسئول  تولید و سازماندهی حافظه می باشد . محققان دریافته اند که هیپو تالاموس در افرادی که یادگیری ضعیفی دارند  حاوی CREB کمتری (پروتئینی است که در حافظه و یادگیری نقش دارد) است و در افرادی که یادگیری خوبی دارند  alpha5 بیشتر از گیرندگان با A  بود  GABRA5 یا گیرنده گابا پروتئینی  است که به تولید ،هدایت ومهار نیرو در مغزمشغول است.

 

موش ها در مطالعه ای تحت تغذیه خوراکی با دارچین قرار گرفتند  و  بدن خود را به بنزوات سدیم مجهز کردند. این ماده  یک ماده شیمیایی به عنوان درمان دارویی برای صدمه به مغز متابولیزه استفاده شده است.  هنگامی که بنزوات سدیم وارد مغز موش ها شد  سبب افزایش CREBو کاهش GABRA5و تحریک پذیری (قابلیت تغییر) نورونهای هیپوتالاموس شد .


این تغییرات به نوبه خود به بهبود حافظه و یادگیری در میان موش ها منجر شد. دانشمندان موفق شدند دارچین را  برای معکوس  کردن تغییرات بیوشیمیایی مغز موش ها با یادگیری ضعیف استفاده کنند .

محققان برای شناسایی موش ها با توانایی های یادگیری خوب و بد یک محل استاندارد  با پیچ و خم  های دایره وار متشکل از 20 سوراخ تهیه کردند . پس از دو روز آموزش، موش توانایی خود را برای پیدا سوراخ هدف مورد بررسی پیدا کرد آنها موش ها را دوباره پس از یک ماه تغذیه با دارچین تست کردند .

محققان دریافتند که بعد از خوردن دارچین ، یادگیری  موش ها با حافظه و یادگیری ضعیف در سطح موش های با یادگیری خوب بهبود یافت.  با این حال، آنها هیچ بهبود قابل توجهی در میان دانشجویان خوب  خود با دارچین پیدا نکردند.

تفاوت های فردی در یادگیری و عملکرد تحصیلی یک مسئله جهانی است. ما نیاز به آزمایشات بیشتری برای دریافتن رویکرد آن برای یادگیرندگان ضعیف داریم . اگر این نتایج در یادگیری دانش آموزان ضعیف تکرار شود  می تواند یک پیشرفت قابل توجه باشد.

دارچین همچنین ممکن است در برابر بیماری پارکینسون به فرد کمک کند. دارچین می تواند در مغز موش هایی با بیماری پارکینسون روند معکوس داشته باشد.

برای شناسایی بهتر از دو نوع عمده دارچین که به طور گسترده ای در دسترس عموم بود یعنی دارچین چینی (سنا) و دارچین سیلان اصلی استفاده شد.  اگرچه هر دو نوع دارچین به بنزوات سدیم متابولیزه اند اما مشاهده شد دارچین سیلان که خیلی خالص تر  از دارچین چینی بود اثرات بیشتری را نشان داد و همچنین دارای  کومارین بیشتری برای مبارزه با  مولکول  های سمی کبد بود.


منبع: Sciencedaily
مترجم: آیتک محمدی
 ۲۴ مرداد ۱۳۹۵
    192  
2
مواد غذایی که شما را طولانی تر سیر نگه میدارند – قسمت دوم
مواد غذایی که شما را طولانی تر سیر نگه میدارند – قسمت دوم
در قسمت اول این مقاله 4 ماده غذایی را معرفی کردیم که به شما کمک میکند دیرتر گرسنه شوید. در قسمت دوم...
 ۹ تير ۱۳۹۵
    243    1  
چگونه با یک شیوه درست لاغر شویم؟
چگونه با یک شیوه درست لاغر شویم؟
سالم ترین روش برای کاهش وزن نه رژیم های غذایی سخت است  و نه ورزش بیش از حد . بدن تمایل به ت...
 ۲۶ خرداد ۱۳۹۴
    1087    4  
رژیم اتکینز
رژیم اتکینز
رژیم غذایی اتکینز یک برنامه ی غذایی با کربوهیدرات پایین است که در سال 1972 توسط رابرت اتکینز متخصص ق...
 ۳ شهریور ۱۳۹۴
    598    1  
حقایقی در مورد فواید و مضرات مصرف تخم مرغ
حقایقی در مورد فواید و مضرات مصرف تخم مرغ
تخم مرغ برای اولین بار در دهه هفتاد میلادی به عنوان یک ماده غذایی که با افزایش سطح کلسترول خون و...
 ۲۷ آذر ۱۳۹۳
    14070    12  
راز کنترل وزن: تعادل انرژی دریافتی و مصرفی
راز کنترل وزن: تعادل انرژی دریافتی و مصرفی
  هنگامی که عبارت "تعادل انرژی" را می شنوید، چه چیزی به ذهنتان می رسد؟ یک فرمو...
 ۲ شهریور ۱۳۹۳
    2981    1  
چای سبز و ارتباط آن با لخته شدن خون
چای سبز و ارتباط آن با لخته شدن خون
  محققان به تازگی یک ماده گیاهی جدید را کشف کرده اند که می تواند از لخته شدن خون جلوگیری...
 ۳۰ مهر ۱۳۹۳
    1341    3  


هرگونه کپی برداری از مطالب یا نشر آن تنها با ذکر منبع و لینک به آن مجاز می باشد