بازدید کننده گرامی؛
ما در پیاده سازی شفاجو از امکانات و قابلیتهای پیشرفته وب استفاده کرده ایم. بنظر میرسد مرورگر وب شما امکانات جدید وب را پشتیبانی نمیکند.
در صورتی که در مشاهده صفحات دچار مشکل شدید پیشنهاد میکنیم از مرورگرهای پیشرفته نظیر Firefox یا Chrome استفاده کنید.
Firefox Chrome
دوستان عزیز شفاجو سلام،
آیا 5 دقیقه وقت دارید به چند سؤال در زمینه سلامتی پاسخ دهید؟

چطور با استرس شهرنشینی مقابله کنیم؟

همانطور که معلوم است، تجربه ی از کوره د رفتن ممکن است بخشی معمولی از زندگی شهری باشد. تحقیقات نشان می دهد زندگی در شهر های بزرگ در واقع ممکن است از زندگی در محیط های دیگر باعث استرس بیشتری باشد. بنابراین در مورد تعویض خانه ی کنار دریاتان با آپارتمانی در یکی از آسمان خراش های شهری کمی بیشتر فکر کنید ! استرس شهرنشینی,شهرنشینی,اضطراب شهرنشینی,استرس,اضطراب,استرس شهری,زندگی شهری,اضطراب در شهر,استرس و اضطراب,استرس شدید,مقاله اضطراب,زندگی در شهر,مشکلات زندگی در شهر های بزرگ,درمان استرس,شهر های بزرگ,زندگی ماشینی,تنش در محیط های شهری, چطور با استرس شهرنشینی مقابله کنیم؟

 

ساکنان شهر های بزرگ به اندازه 21 درصد بیشتر احتمال ابتلا به اضطراب مزمن را دارند

همانطور که معلوم است، تجربه ی از کوره درفتن ممکن است بخشی معمولی از زندگی شهری باشد.  تحقیقات نشان می دهد زندگی در شهر های بزرگ  در واقع ممکن است از زندگی در محیط های دیگر باعث استرس بیشتری باشد. بنابراین در مورد تعویض خانه ی کنار دریاتان با آپارتمانی در یکی از آسمان خراش های شهری کمی بیشتر فکر کنید !

مشکلات شهرنشینی چرا اهمیت دارند؟

در حالی که به نظر می رسد زندگی مدرن به استرس زنجیر شده ، شواهدی وجود دارد که در حال حاضرعوامل استرس زا در زندگی روستایی و حومه شهر نیز رو به افزایش است .

 مطالعات متعدد روی زندگی شهری رخدادهای بالاتری از مسائل بهداشت روانی و اختلالات اضطرابی مربوط به  تجاوز را نشان داده اند . در کشورهای با استاندارد بالای زندگی، ساکنان شهرها به احتمال زیاد به اندازه 21 درصد بیشتر از ساکنان روستایی دچار اضطراب مزمن اند و حتی اگر شهرنشینان آن باسرعت به نزدیکترین یادگاری سبز گذشته شان عقب نشینی کنند ، یک زمینه استرس می تواند همواره با آنان  وجود داشته باشد . شواهدی وجود دارد که مغز برخی از ساکنان  شهرها حتی ممکن است برای پردازش استرس کمتر به طور موثر تغییر کند  .

زندگی در شهر های بزرگ می تواند آستانه تحمل افرد را کاهش دهد. شهرنشینی با نرخ بالاتری از افسردگی در ارتباط است. اما قبل از زندگی در شهر این مهم است که توجه داشته باشید دانشمندان ثابت کرده اند در واقع زندگی شهری باعث ایجاد استرس می شود برخی از محققان نشان داده اند افراد مستعد استرس به طور طبیعی ممکن است به سمت مناطق شهری جذب شوند.


در حالی که زندگی در شهرها می تواند استرس بیشتری ایجاد کند ، زندگی روستایی نیزهمیشه بدون استرس نیست. کشاورزان نیز عوامل استرس زای منحصر به فرد خود را دارند، به عنوان مثال، به ویژه مستعد ابتلا به پریشانی روانی به علت خشکسالی و یا دیگر حوادث طبیعی اند  و حتی زمانی که ساکنان روستا با سختی روبرو هستند، کمتر از ساکنان شهرستان به دنبال کمک های روانی اند. شهرنشین ها در واقع ممکن است در این زمان ها  آسان تر به دنبال کمک برای کاهش استرس باشند

خوشبختانه، این امکان وجود دارد که برای مبارزه با استرس قبل از آن که تلفاتی  به بار آورد ، بدون توجه به جایی که زندگی می کنید از طریق راه هایی برای کاهش استرس کمک بگیریم.  سعی کنید این نکات را برای یک زندگی شهری به کار برید  :

 

مطالعات نشان می دهد که یادگیری چگونگی تفکر می تواند به کاهش استرس ساکنان شهرها کمک کند. بنابراین حتی زمانی که دیرتان شده و در یک تاکسی با سرعت خیلی پایین نشسته اید یاد می گیرید که چطور می توانید بر روی تنفس و خونسدی خود تمرکز و مدیریت کنید.
فضای سبز. آوردن طبیعت به داخل خانه. تحقیقات نشان می دهد کارمندانی که روی میز کار خود گلدانی از گیاه سبز  دارند بهره وری بیشتری داشته و کمترمریض می شوند.
پیاده روی یا دوچرخه سواری. فراتر از آلودگی صوتی و آلودگی هوا، رفت و آمد به تنهایی می تواند یک منبع بزرگ استرس در شهرها باشد. پس به جای آن در صورت امکان، با مترو یا اتوبوس، پیاده  یا با دوچرخه به سر کارخود بروید شما  با این کار نه تنها ورزش کرده اید بلکه  به نجات سیاره خودتان نیز کمک کرده اید .
دریافت کمک های حرفه ای. اگر این رعایت این نکات کاری برای شما  انجام نمی دهد، ممکن است ارزش تلاش برای درمان حرفه ای را داشته باشد . یک روانشناس می تواند به کشف کردن بهترین راه برای مبارزه با استرس زندگی شهری به شما کمک کند .


منبع: Everyday Health
مترجم: آیتک محمدی
 ۱ شهریور ۱۳۹۵
    108  
1
علل، علائم، تشخیص و درمان کوررنگی
علل، علائم، تشخیص و درمان کوررنگی
  کوررنگی بدان معناست که فرد مبتلا در دیدن رنگ های قرمز، سبز و یا آبی مشکل دارد و یا آنه...
 ۲۸ خرداد ۱۳۹۳
    6086    1  
کمردرد، پیشگیری و راههایی برای کاهش درد(قسمت اول)
کمردرد، پیشگیری و راههایی برای کاهش درد(قسمت اول)
کمر درد مشکل شایعی است که اغلب افراد آن را در مرحله ای از زندگی شان تجربه می کنند.

کمر درد با نشس...
 ۱۵ تير ۱۳۹۴
    647    0  
بیماری لوپوس چیست (قسمت سوم)
بیماری لوپوس چیست (قسمت سوم)
قسمت اول بیماری لوپوس چیست قسمت دوم بیماری لوپوس چیست در قسمت دوم راجع به عوامل خطر و عوار...
 ۲۰ آذر ۱۳۹۲
    10250    1  
آیا ورزش کردن پس از نشستن طولانی مدت در محل کار، خطر ابتلا به بیماری ها را کاهش می دهد؟
آیا ورزش کردن پس از نشستن طولانی مدت در محل کار، خطر ابتلا به بیماری ها را کاهش می دهد؟
مشخص شده است که، نشستن پشت میز به مدت هشت ساعت در هر روز، میزان سلامتی شخص را کاهش می دهد، به هم...
 ۲۳ بهمن ۱۳۹۳
    516    1  
تقویت سیستم ایمنی بدن. چرا و چگونه؟
تقویت سیستم ایمنی بدن. چرا و چگونه؟
  آیا در جستجوی روشهایی برای افزایش سیستم ایمنی بدنتان و رهایی از آنفولانزا هستید؟ سیستم...
 ۲۲ دى ۱۳۹۳
    3064    0  
علائم واریس: با علائم واریس ورید ها بیشتر آشنا شوید.
علائم واریس: با علائم واریس ورید ها بیشتر آشنا شوید.
ممکن است شما علائمی از واریس وریدها را نداشته باشید. بسیاری از افراد واریس ورید ها را با ورید ها...
 ۱۹ دى ۱۳۹۲
    5893    1  


هرگونه کپی برداری از مطالب یا نشر آن تنها با ذکر منبع و لینک به آن مجاز می باشد