بازدید کننده گرامی؛
ما در پیاده سازی شفاجو از امکانات و قابلیتهای پیشرفته وب استفاده کرده ایم. بنظر میرسد مرورگر وب شما امکانات جدید وب را پشتیبانی نمیکند.
در صورتی که در مشاهده صفحات دچار مشکل شدید پیشنهاد میکنیم از مرورگرهای پیشرفته نظیر Firefox یا Chrome استفاده کنید.
Firefox Chrome
دوستان عزیز شفاجو سلام،
آیا 5 دقیقه وقت دارید به چند سؤال در زمینه سلامتی پاسخ دهید؟

کارشناسان WHO معتقدند تلفن های همراه ممکن است سبب بروز سرطان مغز شود

در حال حاضر سازمان بهداشت جهانی دستگاه های الکترونیکی را به عنوان " سرطانزا برای انسانها" طبقه بندی کرده است هیئتی از کارشناسان سازمان بهداشت جهانی (WHO) اعلام کردند که تلفن های همراه ممکن است سبب بروز سرطان مغز می شود پس از بررسی ده ها مورد از مطالعات که ارتباط احتمالی بین سرطان و تلفن های همراه را نشان می داد تلفن های همراه را به عنوان عامل احتمالی سرطان برای انسانها" طبقه بندی کردند و آنها را در همان شاخه ی آفت کش ها و د.د.ت و اگزوز موتور های بنزینی قرار داده اند. مشخص شد که افزایش خطر گلیوم، فرم بدخیم سرطان مغز، با استفاده از تلفن های بی سیم در ارتباط است. تخمین زده شده که در سطح جهان 5 میلیارد تلفن همراه در حال استفاده است که بیشتر کاربران آنرا کودکان نوجوانان و جوانان تشکیل می دهند. تلفن همراه,موبایل,سرطان,سرطانزا,سرطان مغز,اسمارتفون,مضرات تلفن همراه,سرطانزا بودن تلفن همراه,سرطانزا بودن موبایل,درمان سرطان,موبایل و سرطان,انواع سرطان,درمان سرطان,امواج موبایل,ضررهای تلفن همراه,شفاجو کارشناسان WHO  معتقدند تلفن های همراه ممکن است سبب بروز سرطان مغز شود

 

کارشناسان WHO  معتقدند تلفن های همراه ممکن است سبب بروز سرطان مغز شود

در حال حاضر سازمان بهداشت جهانی دستگاه های الکترونیکی را به عنوان " سرطانزا برای انسانها" طبقه بندی کرده است

هیئتی از کارشناسان سازمان بهداشت جهانی (WHO) اعلام کردند که تلفن های همراه ممکن است سبب بروز سرطان مغز می شود

پس از بررسی ده ها مورد از مطالعات که ارتباط احتمالی بین سرطان و تلفن های همراه را نشان می داد تلفن های همراه را به عنوان عامل احتمالی سرطان برای انسانها" طبقه بندی کردند و آنها را در همان شاخه ی آفت کش ها و د.د.ت و اگزوز موتور های بنزینی قرار داده اند. مشخص شد که افزایش خطر گلیوم، فرم بدخیم سرطان مغز، با استفاده از تلفن های بی سیم در ارتباط است.

تخمین زده شده که در سطح جهان 5 میلیارد تلفن همراه در حال استفاده است که بیشتر کاربران آنرا کودکان نوجوانان و جوانان تشکیل می دهند.

کارشناسان می گویند کودکان آسیب پذیرترند.

جمجمه و پوست سر کودکان نازک تر است. بنابراین پرتو ها می توانند عمیق تر به درون مغز کودکان و جوانترها نفوذ کرده و روی سرعت تقسیم سلولی آنها تاثیر گذارد . تاثیر تابش می تواند بسیار بیشتر از این ها باشد .کارشناسان بین المللی به مدت هشت روز به بررسی داده های بدست آمده از نتایج درمعرض قرار گرفتن این تابش ها پرداختند و مطالعاتی در مورد سرطان در انسان و در حیوانات آزمایشگاهی، و سایر اطلاعات مربوطه در مورد ارتباط بین سرطان و نوع تابش الکترومغناطیسی موجود در تلفن های همراه، تلویزیون و مایکروفر انجام شد مقاله جدید مهم بود زیرا اولین و مهمترین آزمایش در سراسر جهان بود که تعداد زیادی از کاربران را که دسترسی به این تکنولوژی داشتند در سراسر جهان بررسی کرد

همچنین، دانشمندان شکاف قابل توجهی در تحقیقات پیدا کردند ، آن ها دریافتند که مناطق جالبب در تحقیقات است که اوضاع بهتری را به منظور تصمیم گیری در مورد استفاده از تلفن های همراه در آینده به ما نشان می دهد.

گروهی معتقدند طبقه بندی فرکانس رادیویی از تلفن همراه به عنوان عاملی احتمالی سرطان بر اساس شواهد محدودی بوده است

انجام بررسی های متعدد در گذشته همین نتیجه را به عنوان مثال در مورد سبزیجات ترش و قهوه هم داده است بر اساس همین طبقه بندی تلفن های همراه باعث سرطان می شود. بر این اساس ، شواهد محدودی از مطالعات آماری می تواند این نتیجه را داده باشد و ممکن است نیاز به بررسی های گسترده تری در این زمینه وجود داشته باشد

گروه کاری مورد بحث هیچ تحقیقات جدید دیگری در این راستا انجام نداد، بلکه همان مطالعات منتشر شده بررسی شده را مورد استناد قرار می دهد .

بر اساس ارزیابی های قبلی کمیسیون ارتباطات هیچ شواهد علمی که ثابت کند استفاده از تلفن همراه می تواند به سرطان منجر شود وجود ندارد سازمان غذا و دارو نیز نتیجه گیری کرد هیچ شواهد علمی مبنی بر اینکه تلفن های همراه با هر گونه مشکلات بهداشتی در ارتباط باشند نیست . "

نتایج تحقیقات در سال های اخیر در مورد خطرات بهداشتی ناشی از تلفن های همراه با نتایج قبل متناقض بوده است. به تازگی ، محققان بریتانیایی گزارش داده اند که تلفن های همراه خطر ابتلا به سرطان مغز را افزایش نمی دهد.

آن ها هیچ تغییر معنی داری میان بروز سرطان مغز در مردان و زنان از تجزیه و تحلیل داده ها در موارد تازه تشخیص داده شده سرطان مغز در بین سالهای 1998 و 2007 نیافتند . در خالی که این سال ها اوج استفاده از موبایل ها بود
یک افزایش بسیار کوچک (0.6 بیشتر در هر 100،000 نفر) در بروز سرطانها از لوب تمپورال مغز وجود دارد. محققان گفتند، این آثار به 31 مورد اضافی در هر سال در جمعیت انگلستان از نزدیک به 52 میلیون نفر است.

اما نویسندگان این مطالعه اشاره می کنند که سرطان لوب آهیانه مغز، مخ و مخچه در مردان انگلیسی کمی در طول دوره مطالعه کاهش یافت


منبع: Everyday health
مترجم: آیتک محمدی
 ۲ شهریور ۱۳۹۵
    51  
1
آنچه در مورد ویتامین B یا نیاسین باید بدانید
آنچه در مورد ویتامین B یا نیاسین باید بدانید
  یکی از مهمترین ویتامینها و مواد مغذی که بر روی عملکرد اعضای مهم بدن مانند مغز،پوست و م...
 ۱۸ دى ۱۳۹۳
    872    1  
نکات ایمنی برای ورزش کردن در هوای سرد زمستان
نکات ایمنی برای ورزش کردن در هوای سرد زمستان
آب و هوای سرد می تواند حتی مربیان پرانگیزه را دلسرد کند. اگر شما نیز در این هوا انگیزه ای برای ورزش...
 ۲۷ آبان ۱۳۹۴
    481    1  
بیماری مقاربتی: علائم کلامیدیا در زنان و مردان چه چیزهایی هستند؟
بیماری مقاربتی: علائم کلامیدیا در زنان و مردان چه چیزهایی هستند؟
علائم عفونت کلامیدیا اغلب عفونت کلامیدیا علائم خاصی ندارد. اما اگر این علائم بروز کنند می توا...
 ۲۵ دى ۱۳۹۲
    4124    3  
مواد غذایی که باعث نفخ و دل درد می‌شوند
مواد غذایی که باعث نفخ و دل درد می‌شوند
در این مطلب به مواد غذایی مختلفی اشاره می‌کنیم که مشکلات گوارشی را بالا می‌برند. اگر شما از مشکلاتی...
 ۵ خرداد ۱۳۹۵
    194    2  
عفونت های شایع ناحیه تناسلی در زنان
عفونت های شایع ناحیه تناسلی در زنان
عفونت های ناحیه تناسلی از شایع ترین شکایت های بانوان به ویژه در سن تولید مثل (18 – 50 سالگی) است. اف...
 ۱۳ بهمن ۱۳۹۴
    972    0  
مراقبت از سالمندان
مراقبت از سالمندان
برای اینکه از فرد تحت مراقبت بهتر پرستاری کنید باید از او سوال هایی بپرسید. بنابراین زمانی را برای...
 ۱ مرداد ۱۳۹۴
    1700    0  


هرگونه کپی برداری از مطالب یا نشر آن تنها با ذکر منبع و لینک به آن مجاز می باشد