بازدید کننده گرامی؛
ما در پیاده سازی شفاجو از امکانات و قابلیتهای پیشرفته وب استفاده کرده ایم. بنظر میرسد مرورگر وب شما امکانات جدید وب را پشتیبانی نمیکند.
در صورتی که در مشاهده صفحات دچار مشکل شدید پیشنهاد میکنیم از مرورگرهای پیشرفته نظیر Firefox یا Chrome استفاده کنید.
Firefox Chrome
دوستان عزیز شفاجو سلام،
آیا 5 دقیقه وقت دارید به چند سؤال در زمینه سلامتی پاسخ دهید؟

چگونه معاشرت با افراد لاغر اندام می تواند به شما در کاهش وزن کمک کند

افرادی که می خواهند وزن کم کنند بیشتر احتمال دارد تا زمان بیشتری با افرادی بگذرانند که توده بدنی شبیه به خود دارند، این یافته یک مطالعه که در ماه گذشته در مجله چاقی منتشر شد استخراج شده است ، این افراد معمولا موفقیت بیشتری در کاهش وزن بدست می آورند بخصوص در مورد زنان با 50 درصد پوکی استخوان. کاهش وزن,لاغری,تناسب اندام,معاشرت,شاخص توده بدنی,بی ام آی,BMI,اضافه وزن,رژیم,رژیم غذایی,افراد لاغر,کم کردن وزن, چگونه سایز کم کنیم,چگونه وزن کم کنیم,تناسب اندام و لاغری,رژیم لاغری شکم,شفاجو,رژیم لاغری, چگونه معاشرت با افراد لاغر اندام می تواند به شما در کاهش وزن کمک کند

 

افرادی که می خواهند وزن کم کنند بیشتر احتمال دارد تا زمان بیشتری با افرادی بگذرانند که توده بدنی شبیه به خود دارند، این یافته یک مطالعه که در ماه گذشته در مجله چاقی منتشر شد استخراج شده است ، این افراد معمولا موفقیت بیشتری در کاهش وزن بدست می آورند بخصوص در مورد زنان با 50 درصد پوکی استخوان.

این نتیجه را محققان از تحقیق روی وزن بیش از 9000 فرد بالغ در سنین 18 تا 65 سال و نزدیک ترین اطرافیانشان بدست آوردند. در واقع، آنها امیدوارند که با یافته های خود بتوانند مردم را تشویق به داشتن اعتماد به نفس بیشتر کنند، نه منحصر به فرد یا صرفا در گروه دوست خود.


برای این مطالعه، از شرکت کنندگانی که می خواستند وزن کم کنند خواسته شد اسامی چهار نفر که با آنها بیشتر وقت های آزادشان را سپری میکردند و بیشترین تلفن، ایمیل، پیام کوتاه یا تعاملات در رسانه های اجتماعی را دارند تهیه کنند . همچنین از آنان خواسته شد تا شکل فیزیکی آن چهار نفر را که با آن ها در رابطه هستند شرح دهند سپس محققان از عکس های آن ها در شبکه های اجتماعی توده بدنی شان را، در طول دوره ای یک ساله بررسی کردند که چگونه تغییر کرده اند.آنها دریافتند کسانی که می خواستند وزن کم کنند اغلب زمان بیشتری را با افرادی که وزن اضافی داشتند به سر می بردند. اما زمانی که شرکت کنندگان زمان بیشتری را با افراد لاغرتردر طول دوره ی یکساله صرف می کردند، محققان متوجه شدند که این افراد در از دست دادن وزن موفق تر بودند.

داشتن کمتر از 100 برخورد و ارتباط با یک فرد بلند و باریک تر از شما به عنوان فردی که زمان بیشتری را صرف با هم بودن می کنید اثر قابل توجهی روی شیوه های زندگی شما در مورد کاهش وزن خواهد گذاشت

از آنجا که این مطالعه پیگیری نکدر که این افراد با هم چه تعاملاتی انجام می دهند، دقیفا نمی توان گفت این گروه ها مثلا از رفتن بیرون برای خوردن اجتناب می کنند یا با هم به باشگاه می روند؛ و یا کاری کاملا نامربوط انجام می دهند.

تئوری های مختلفی وجود دارد که چرا به نظر می رسد کاهش وزن در شبکه های اجتماعی مسری باشد.

اینکه چگونه می توانید عادات سالم و ناسالم دیگری را به روش های مشابه گسترش دهید از نظر علمی مورد مطالعه قرار گرفته است.


این مکانیسم ممکن است شامل به اشتراک گذاشتن عادات، فعالیتها عادات تغذیه ای، به اشتراک گذاشتن فعالیت های تفریحی و یا اوقات فراغت، و هنجارهای مشترک، انتظارات، و یا تعاملاتی که با دیگران دارد باشد واینکه این اعمالبر رفتار فرد و یا ظاهر فرد مقابل تاثیر دارد

. به عبارت دیگر، ممکن است کاهش وزن برای افراد راحت تر باشد اگر آنها در حال گذراندن وقت با کسی که ورزش می کند و یا تغذیه سالم برای او اولویت است باشد اما بسیاری از تأثیرات دیگر نیز در بازی وجود دارد. !روابط دوستی به افراد لاغر همه چیز نیست .

"هدف ارسال پیام و روابط سطحی در مورد انتخاب آنها و وقت گذرانی نیست بلکه "افراد باید به یاد داشته باشند که حتی عوامل داشتن یک هدف به ظاهر شخصی شما مانند از دست دادن وزن در واقع تا لایه های روابط اجتماعی تان هم بر موفقیت شما تاثیر می گذارد

چرا داشتن یک دوست خوب برای سلامت شما خوب است

همه افراد روابطی را با انواع مختلفی از افراد دیگر بدون در نظر گرفتن نوع بدن دارند اما باید به منظور جلب افراد مختلف برای داشتن روابط صمیمانه در زمان های مختلف در زندگی به منظور رسیدن به اهداف سلامت شخصی خود نیز تلاش کنید.

محققان امیدوارند که با افزایش آگاهی در مورد این تاثیرات بالقوه در کاهش وزن، تحقیقات آنها می تواند مردم را در توانمند کردن و افزایش اعتماد به نفس پذیرش تمام موقعیت های اجتماعی کمک کند در واقع آگاهی از چگونگی فعالیت های دوستانتان ممکن است تاثیرات زیادی روی شما داشته باشد پس در تصمیم گیری روابط دوستیان بیشتر دقت کنید .


منبع: health.com
مترجم: آیتک محمدی
 ۱۴ شهریور ۱۳۹۵
    159  
3
سوزاندن چربی در زندگی کارمندی
سوزاندن چربی در زندگی کارمندی
سوزاندن چربی‌های بدن فقط از طریق ورزش امکان پذیر است و باید میزان دریافتی و مصرفی با هم هماهنگ باشد.
 ۲۱ شهریور ۱۳۹۲
    3064    2  
بهترین توصیه های غذایی برای داشتن یک رژیم خوب (قسمت اول)
بهترین توصیه های غذایی برای داشتن یک رژیم خوب (قسمت اول)
قبل از اینکه یک بسته چیپس را باز کنید و بخورید ابتدا یک لیوان آب بنوشید. مردم گاهی اوقات تشنگی را با...
 ۱۱ مرداد ۱۳۹۴
    714    1  
بهترین توصیه های غذایی برای داشتن یک رژیم خوب (قسمت دوم)
بهترین توصیه های غذایی برای داشتن یک رژیم خوب (قسمت دوم)
اگر در حال کاهش وزن هستید ولی سرعت کاهش وزنتان پایین است ناامید نشوید . کاهش وزن هم مثل اضافه کردن و...
 ۱۲ مرداد ۱۳۹۴
    687    0  
نکاتی برای انجام صحیح حرکات بدنسازی و جلوگیری از اسیب بدن
نکاتی برای انجام صحیح حرکات بدنسازی و جلوگیری از اسیب بدن
چه کسی تمایل دارد وقت خود را صرف انجام حرکات ورزشی بی نتیجه و یا حتی مضر و آسیب رسان کند؟ مطمئنا شما...
 ۴ آبان ۱۳۹۴
    1713    0  
نکاتی برای لاغر شدن با پیاده روی
نکاتی برای لاغر شدن با پیاده روی
اگر می خواهید با پیاده روی لاغر شوید، باید چند نکته را رعایت کنید تا میزان کاهش وزن خود را به حداکثر...
 ۲۱ شهریور ۱۳۹۲
    21067    10  
پیاده روی با هدف سلامتی
پیاده روی با هدف سلامتی
پیاده روی یکی از ساده ترین و ارزان ترین روش ها برای کم کردن اضافه وزن ، فعالتر شدن و حرکت به سوی سلا...
 ۱۲ اسفند ۱۳۹۳
    1030    1  


هرگونه کپی برداری از مطالب یا نشر آن تنها با ذکر منبع و لینک به آن مجاز می باشد