بازدید کننده گرامی؛
ما در پیاده سازی شفاجو از امکانات و قابلیتهای پیشرفته وب استفاده کرده ایم. بنظر میرسد مرورگر وب شما امکانات جدید وب را پشتیبانی نمیکند.
در صورتی که در مشاهده صفحات دچار مشکل شدید پیشنهاد میکنیم از مرورگرهای پیشرفته نظیر Firefox یا Chrome استفاده کنید.
Firefox Chrome
دوستان عزیز شفاجو سلام،
آیا 5 دقیقه وقت دارید به چند سؤال در زمینه سلامتی پاسخ دهید؟

خطر ابتلا به سرطان با سطوح بالاتر ویتامین D

محققان نشان داده اند که بهبود سطح ویتامین D افراد می تواند یک ابزار مهم برای پیشگیری از سرطان باشد آن ها پس از مطالعه دریافتند که خطر ابتلا به این بیماری با تغییر سطح ویتامین D افزایش می یابد محققان دانشکده پزشکی کالیفرنیا چگونگی ارتباط بین سطح ویتامین D و ابتلا به سرطان را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند..این مطالعه شامل تمام سرطان های تهاجمی، به استثنای سرطان پوست است. ویتامین دی,سرطان,خطر ابتلا به سرطان,سطوح بالای ویتامین دی,مصرف ویتامین دی,مضرات مصرف زیاد ویتامین دی, خطر ابتلا به سرطان با سطوح بالاتر ویتامین D

 

محققان نشان داده اند که بهبود سطح ویتامین D افراد می تواند یک ابزار مهم برای پیشگیری از سرطان باشد آن ها پس از مطالعه دریافتند که خطر ابتلا به این بیماری با تغییر سطح ویتامین D افزایش می یابد

محققان دانشکده پزشکی کالیفرنیا چگونگی ارتباط بین سطح ویتامین D و ابتلا به سرطان را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند..این مطالعه شامل تمام سرطان های تهاجمی، به استثنای سرطان پوست است.

این مطالعه برای اولین بار به قرار دادن اعداد در این رابطه موفق شد:

تا کنون اینطور مطرح شده است که مقادیر کافی از ویتامین D به پیشگیری از انواع سرطان های مهاجم منجر شده است.ویتامین Dکه توسط بدن از طریق قرار گرفتن در معرض نور خورشید تولید می شود، کمک می کند تا سطح کلسیم و فسفات بدن کنترل شود برای اولین بار مشاهده شد سطح پایین ویتامین D با سرطان در ارتباط است. بخصوص کسانی که در عرضهای جغرافیایی بالاتر زندگی می کردند و در نتیجه دسترسی کمتری به نور خورشید و سطوح پایین تر ویتامین D داشتند بیشتر در معرض احتمال ابتلا به سرطان روده بودند .

از آن زمان، مطالعات بیشتر در ارتباط با کمبود ویتامین D و سرطان های دیگر انجام شد از جمله سرطانهای سینه، ریه و مثانه

بحث های زیادی در مورد سطح توصیه شده از ویتامینD شده است

تنها راه دقیق برای اندازه گیری ویتامین D در بدن اندازه گیری سطح 25 هیدروکسی ویتامین D در خون است. کلیه ها هیدروکسی 25 ویتامین Dرا به شکل فعال آن تبدیل می کند و به این ترتیب به کنترل میزان کلسیم و فسفات کمک می کند.

بحث های زیادی در سال های اخیر در مورد میزانی از ویتامین D که درسطوح خونی باید باشد،وجود داشته است

در سال 2010، موسسه پزشکی (IOM) توصیه می کند سطح هدف حدود 20 نانوگرم / میلی لیتر است که برای سلامت استخوان افراد سالم 19 تا 70 سال توصیه شده است که معادل 600 واحد ویتامین D در هر روز است

از آن زمان، گروه های دیگر استدلال کرده اند که سطح هدف باید بالاتر باشد، حدود 50 نانوگرم / میلی لیتر یا بیشتر.

در مطالعه جدید، پروفسور گارلند و همکارانش برای پیدا کردن مقداری از ویتامین D که در سطح خون به طور موثر خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد تلاش کردند

آنها رویکردی را پیش گرفتند که به طور معمول مورد استفاده قرار نمی گرفت یک آزمایش بالینی روی1169 نفر از زنان و دیگر یک مطالعه آینده نگر روی 1135 نفر از زنان صورت گرفت که نتایج حاصل از دو نوع مختلف مطالعه با هم مقایسه شد برخی از تجزیه و تحلیل ها، این نتیجه را به همراه داشت که

سطح ویتامین D از 40 نانوگرم / میلی لیتر یا بالاتر با 67 درصد کمتر از خطر ابتلا به سرطان گره خورده است

سطح ویتامین D خونی ​​25 هیدروکسی در شرکت کنندگان آزمون بالینی 30 ng / میلی لیترو در شرکت کنندگان در مطالعه آینده نگر، 48 ng / ml بود.

محققان دریافتند که میزان بروز سرطان در گروه مطالعه بالینی (که در سطح D متوسط ​​پایین تر ویتامین بودند) بالاتر از گروه مطالعه آینده نگر بود. آمار و ارقام به ترتیب 1020 مورد در هر 100،000 نفر در سال و 722 در هر 100،000 نفر در سال را نشان دادند .

آنها همچنین دریافتند که میزان ابتلا به سرطان در سطح 25 هیدروکسی ویتامین D افزایش یافت. زنانی که سطح ویتامین D آنها 40 نانوگرم / میلی لیتر یا بالاتر بود 67٪ خطر پایین تری از ابتلا به سرطان نسبت به زنانی داشتند که سطح ویتامین Dشان 20 نانوگرم / میلی لیتر یا کمتر بود

محققان در این رابطه می گویند که سطح مصرف بهینه از ویتامین D چه مقدار باید باشد و یا چگونه باید آن را بدست آورد، با قرار گرفتن در معرض بیشتر نور خورشید یا تغییرات رژیم غذایی یا مصرف مکمل.

پروفسور گارلند می گوید یافته ها به سادگی نشان می دهد که کاهش خطر سرطان زمانی که سطح ویتامین D خون به 40 از ng / mlو بالاتر از این رسید حتی بیشتر است. او و همکارانش به این نتیجه رسیدند که:

پیشگیری اولیه سرطان،به جای گسترش تشخیص زود هنگام و یا بهبود درمان، به معکوس کردن روند رو به بالا حال حاضر از بروز سرطان در سراسر جهان ضروری است. این تجزیه و تحلیل نشان می دهد که بهبود وضعیت ویتامین D یک ابزار کلیدی در پیشگیری است.


منبع: MNT
مترجم: آیتک محمدی
 ۲۱ شهریور ۱۳۹۵
    470  
2
سر درد خوشه ای: علل، علائم و درمان سردرد خوشه ای
سر درد خوشه ای: علل، علائم و درمان سردرد خوشه ای
دوست داران سلامتی و تندرستی سلام امیدواریم که از تازه های سلامت ما لذت برده باشید مطلب تند...
 ۱۹ اسفند ۱۳۹۲
    27326    11  
مشکلات فکری در مبتلایان به ام اس (MS)
مشکلات فکری در مبتلایان به ام اس (MS)
شما هنگامی که به بیماری ام اس مبتلا می شوید، گم کردن کلید هایتان و یا فراموش کردن یک اسم می توان...
 ۱۶ آبان ۱۳۹۲
    5451    2  
اهمیت تری گلیسرید در چیست ؟
اهمیت تری گلیسرید در چیست ؟
تری گلیسرید نوعی چربی خون است. زمان خوردن غذا ، بدن شما میزان کالری اضافی را، به تری گلیسرید تبدیل م...
 ۱۶ اسفند ۱۳۹۳
    4633    4  
علائم بیماری آلزایمر یا بیماری فراموشی در سالمندان
علائم بیماری آلزایمر یا بیماری فراموشی در سالمندان
در بیماری آلزایمر سلول های عصبی در مغز به تدریج می میرند. این قضیه باعث می شود که ارسال درست سیگ...
 ۹ آذر ۱۳۹۲
    5702    5  
۵ راهی که موسیقی از آن طریق به ذهن کمک می کند
5 راهی که موسیقی از آن طریق به ذهن کمک می کند
آیا مغز شما همانطور که شکلات دوست دارد موسیقی را نیز دوست دارد؟
 ۹ اسفند ۱۳۹۴
    254    1  
پرکاری تیروئید(هیپرتیروئیدیسم) چیست ؟
پرکاری تیروئید(هیپرتیروئیدیسم) چیست ؟
پرکاری تیروئید یک نوع اختلال است که در آن غده ی تیروئید بیش از نیاز بدن هورمون تیروئید را تولید و تر...
 ۳۱ شهریور ۱۳۹۴
    1086    1  


هرگونه کپی برداری از مطالب یا نشر آن تنها با ذکر منبع و لینک به آن مجاز می باشد