بازدید کننده گرامی؛
ما در پیاده سازی شفاجو از امکانات و قابلیتهای پیشرفته وب استفاده کرده ایم. بنظر میرسد مرورگر وب شما امکانات جدید وب را پشتیبانی نمیکند.
در صورتی که در مشاهده صفحات دچار مشکل شدید پیشنهاد میکنیم از مرورگرهای پیشرفته نظیر Firefox یا Chrome استفاده کنید.
Firefox Chrome
دوستان عزیز شفاجو سلام،
آیا 5 دقیقه وقت دارید به چند سؤال در زمینه سلامتی پاسخ دهید؟

٣ علامت که نشان میدهد شما نیاز به یک جفت کفش جدید ورزشی برای دویدن دارید

یک جفت کفش راحت بهترین دوست یک دونده است، اما حتی بهترین ها هم ابدی ساخته نشده اند. یک دونده مشتاق دانم در حال دویدن با کفش های کتانی فرسوده می تواند دچار صدمات ناخواسته حاصل از دوندگی شود مانند صدمه به ساق پا یا زانو. اما چگونه می توان زمان مناسبی که باید کفشتان را دور بیندازید متوجه شوید؟ ؟ در اینجا دو تن از کارشناسان دوندگی به ما نشانه هایی را می گویند که با دیدن آن ها باید سری به فروشگاه ورزشی بزنیم. دونده,کفش,کفش ورزشی,دو,دوندگی,زمان تعویض کفش ورزشی,کفش ورزشی زنانه,کفش رانینگ,یک جفت کفش,شفاجو,سلامتی, ٣ علامت که نشان میدهد شما نیاز به یک جفت کفش جدید ورزشی برای دویدن دارید

 

 

 

یک جفت کفش راحت بهترین دوست یک دونده است، اما حتی بهترین ها هم ابدی ساخته نشده اند. یک دونده مشتاق دانم در حال دویدن با کفش های کتانی فرسوده می تواند دچار صدمات ناخواسته حاصل از دوندگی شود مانند صدمه به ساق پا یا زانو. اما چگونه می توان زمان مناسبی که باید کفشتان را دور بیندازید متوجه شوید؟ ؟ در اینجا دو تن از کارشناسان دوندگی به ما نشانه هایی را می گویند که با دیدن آن ها باید سری به فروشگاه ورزشی بزنیم .
 

اندازه گیری مسافت پیموده

به عنوان یک قانون بهتر است کفش های دو را هر 300 تا 400 مایل بروزرسانی کنید این را یک مدیر خط تولید کفش دوندگی می گوید. از آنجا که تمام ساییدگی و پارگی ها بر روی کفش شما همیشه آشکار نیست، این روش تضمین می کند که چه زمانی شما باید کفش جدیدی قبل از اینکه کفش های فرسوده باعث درد یا آسیب شوند تهیه کنید

شما به راحتی می توانید میزان دویدن خود را اندازه بگیرید برنامه ها و دستگاه هایی مخصوص این کار وجود دارد برنامه های مانند Strava، MapMyRun، یا Wahoo، و یا یک ردیاب تناسب اندام. شما همچنین می توانید چشمی نیز مسافت پیموده شده را حدس بزنید. بر این اساس معمولا هر دو ماه باید کفشتان را تعویض کنید

 

احساس درد می کنید

به محض اینکه یکی از دوندگان من احساس درد ساق پا کنند اولین چیزی که از آنها می خواهم این است که مدتی کفش خود را عوض کنند:" این را یکی از متخصصین این کار می گوید. درد زانو و ساق پا ، که باعث درد در قسمت پایین پا می شوند می تواند هر دو نشانه این نکته باشند که شما نیازبه کفش جدید دارید به خصوص اگر تمرینات دوندگی شما تغییری نکرده باشد



کفش های خود را نگاه کنید تا جایی از آن ساییده نشده باشد

در سه منطقه بر روی کفش شما سیگنال هایی از زمان جایگزینی کفش نو وجود دارد: کف کفش، پاشنه یا آج، و رویه بیرونی.
کف کفش اولین چیزی است که آسیب می بیند هرچند که کف کفش طوری طراحی شده که از شوک ضربه زمین به بدن، جلوگیری کند بخشی از مشکل این است که این کف به راحتی قابل مشاهده نیست.اگر کف کفش ساییده شود ممکن است به نظر برسد که کفش از فشار یک بخش از پای شما کج شده است .

منطقه بعدی که فرسوده می شود خود کفش است بنابراین اگر پایین کفش صاف و همواربه نظر می رسد شانس اینکه کف کفشتان سالم است بالاست . هر سوراخی که در پارچه بیرونی کفش دیده شود نشانه دیگری مبنی بر این است که آنها رو به وخامت گذاشته اند.

عدم استفاده از کفش خود بعد از پوشیدن 300 تا 400 مایل، نشان می دهد بهترین نشانه است که استفاده از آن به طور انحصاری برای شما اجرا می شود. "اگر شما رو در حال اجرا کفش، اطراف آنها را در راه رفتن نیست."

همچنین نشان داده شده که داشتن 2 جفت کفش عمر هر کدام را طولانی تر می کند. "علاوه بر این، داشتن یک جفت کفش اضافه و پوشیدن چرخشی آن کمک می کند تا شما روی مجموعه ی کمی متفاوت از عضلات در پای خود کار کرده و آن ها را تقویت کنید .


منبع: health.com
مترجم: آیتک محمدی
 ۲۹ شهریور ۱۳۹۵
    157  
3
مزایای فعالیت فیزیکی برای سلامتی
مزایای فعالیت فیزیکی برای سلامتی
فواید ورزش به مراتب فراتر از تنها مدیریت کردن وزن است . تحقیقات نشان می دهند که فعالیت بدنی منظم می...
 ۱۷ دى ۱۳۹۴
    439    1  
سنگ کلیه
سنگ کلیه
سنگ کلیه تکه هایی مثل سنگ هستند که در یکی یا هر دوی کلیه ها می توانند به وجود آیند. نام پزشکی سن...
 ۵ خرداد ۱۳۹۴
    1548    0  
بیماری ایدز و ویروس اچ آی وی، حقایق و افسانه ها
بیماری ایدز و ویروس اچ آی وی، حقایق و افسانه ها
آلودگی به ویروس اچ آی وی به معنی ابتلا به بیماری ایدز است. افسانه: ویروس نقص ایمنی انسانی (اچ...
 ۱۸ آبان ۱۳۹۲
    4334    3  
راهکار هایی برای مدیریت خشم و عصبانیت
راهکار هایی برای مدیریت خشم و عصبانیت
با سلام خدمت دوستداران مطالب تندرستی، در این قسمت به موضوع خشم و عصبانیت و راهکارهایی برای مد...
 ۵ فروردین ۱۳۹۳
    3173    2  
اهمیت تری گلیسرید در چیست ؟
اهمیت تری گلیسرید در چیست ؟
تری گلیسرید نوعی چربی خون است. زمان خوردن غذا ، بدن شما میزان کالری اضافی را، به تری گلیسرید تبدیل م...
 ۱۶ اسفند ۱۳۹۳
    4615    4  
بیماری عروق کرونر قلب(علائم و درمان)
بیماری عروق کرونر قلب(علائم و درمان)
بیماری عروق کرونر قلب که به آن تنگی عروق کرونر قلب یا بیماری قلبی هم می گویند اصلی ترین عامل مرگ و م...
 ۸ مهر ۱۳۹۴
    856    0  


هرگونه کپی برداری از مطالب یا نشر آن تنها با ذکر منبع و لینک به آن مجاز می باشد