بازدید کننده گرامی؛
ما در پیاده سازی شفاجو از امکانات و قابلیتهای پیشرفته وب استفاده کرده ایم. بنظر میرسد مرورگر وب شما امکانات جدید وب را پشتیبانی نمیکند.
در صورتی که در مشاهده صفحات دچار مشکل شدید پیشنهاد میکنیم از مرورگرهای پیشرفته نظیر Firefox یا Chrome استفاده کنید.
Firefox Chrome
دوستان عزیز شفاجو سلام،
آیا 5 دقیقه وقت دارید به چند سؤال در زمینه سلامتی پاسخ دهید؟

مصرف کم نمک ممکن است خطر بروزحمله قلبی، سکته و مرگ را افزایش دهد.

مصرف زیاد نمک با افزایش فشار خون و بیماری های قلبی مرتبط است. اما با توجه به تحقیقات جدید، مصرف کم نمک نیز ممکن است مضر باشد. نمک,نمک خوراکی,مصرف نمک,ضرر های نمک,فواید نمک,میزان مصرف نمک,فشارخون,بیماری قلبی,مصرف کم نمک,حمله قلبی,سکته,فشارخون بالا,عوارض نمک,عوارض مصرف نمک,خواص نمک برای پوست,سدیم کلراید,نمک دریایی,شفاجو,سلامتی,سدیم خون, مصرف کم نمک ممکن است خطر بروزحمله قلبی، سکته و مرگ را افزایش دهد.

 

مصرف زیاد نمک با افزایش فشار خون و بیماری های قلبی مرتبط است. اما با توجه به تحقیقات جدید، مصرف کم نمک نیز ممکن است مضر باشد.

مطالعات جدید نشان داده اند که مصرف کم نمک یا سدیم، ممکن است خطر حمله قلبی، سکته و مرگ را در مقایسه با مصرف نمک به طور متوسط افزایش دهد،نتایج تحقیقات نشان می دهد تنها افراد با فشار خون بالا باید مصرف نمک خود را کاهش دهند.علاوه بر این،توصیه های فعلی برای مصرف نمک روزانه ممکن است خیلی پایین تنظیم شده باشد.

دستورالعمل های رژیمی برای آمریکایی ها توصیه می کنند که آمریکایی ها باید کمتر از 2300 میلی گرم سدیم در هر روز - معادل 1 قاشق چای خوری نمک مصرف کنند.با این حال، یک گزارش از مراکز کنترل و پیشگیری بیماری (CDC) در اوایل سال جاری نشان داد که حدود 90 درصد از آمریکایی ها سطوح بالاتر از حد توصیه شده نمک مصرف می کنند.

امروزه به طور گسترده ای پذیرفته شده است که نمک بیش از حد در رژیم غذایی می تواند به فشار خون بالا در افراد منجر شود و خطر حمله قلبی، سکته مغزی و سایر بیماری های قلبی عروقی را افزایش دهد.اما آیا کاهش مصرف نمک تا سطح توصیه شده در دستورالعمل های جاری واقعا خطر ابتلا به چنین نتایجی را کاهش می دهد؟

 

خطرات ناشی از مصرف بالای نمک فقط در افراد مبتلا به فشار خون بالا

محققان روی یک گروه 130،000 نفری از 49 کشور مختلف آزمایشاتی انجام دادند آنها مصرف سدیم شرکت کنندگان و رابطه ی میان میزان مصرف نمک و خطر ابتلا به بیماری قلبی و سکته مغزی در میان کسانی که فشار خون بالا داشتند و کسانی که فشار خون نداشتند بررسی کردند در مقایسه با افرادی که مصرف سدیم متوسطی داشتند، نرخ حمله قلبی، سکته و مرگ در میان کسانی که مصرف سدیم کمی داشتند، صرف نظر از اینکه شرکت کنندگان فشار خون داشتند بالاتر بود.

جالب توجه این است که مصرف کم نمک در مطالعه به میزان کمتر از 3000 میلی گرم در روز، تعریف شده بود.علاوه بر این، محققان دریافتند که به نظر می رسد تنها افراد با فشار خون بالا به خطرات مرتبط با مصرف بالای نمک دچار می شوند مصرفی حدود بیش از 6000 میلی گرم در روز.

یافته های این تیم برای افراد با فشار خون بالا بسیار مهم بود. در حالی که داده های ما اهمیت کاهش مصرف نمک زیاد در افراد مبتلا به فشار خون بالا را پشتیبانی می کرد کاهش مصرف نمک به سطوح پایین در افرادی که فشار خون ندارند چندان اهمیتی نداشت .یافته های جدید مهم هستند زیرا نشان می دهند کاهش سدیم بهتر است در افراد با فشار خون بالا رعایت شود .

اساس نتایج ،نشان می دهد که استراتژی ها به منظور کاهش مصرف نمک باید در کسانی که فشار خون بالا دارند هدف واقع شود علاوه بر این، این تیم معتقد است که نتایج نشان می دهد توصیه روزانه ای که  در حال حاضر برای مصرف نمک وجود دارد ممکن است خیلی پایین تنظیم شده باشد.
این مطالعه باعث افزایش درک ما از ارتباط بین مصرف نمک و سلامتی و تناسب دستورالعمل های جاری که توصیه مصرف پایین سدیم در کل جمعیت را خواستارند می شود .رویکردی که مصرف نمک را در حد اعتدال توصیه می کند  به ویژه در کسانی که مبتلا به فشار خون بالا هستند، .

 

منبع: MNT
مترجم: آیتک محمدی
 ۵ مهر ۱۳۹۵
    235  
4
بوی بد دهان: عوامل و روش های درمان بوی بد دهان
بوی بد دهان: عوامل و روش های درمان بوی بد دهان
چه چیزهایی باعث بوی بد دهان می شود؟ بسیاری از افراد بزرگسال گاهی اوقات از بوی بد دهان رنج می...
 ۱۳ آذر ۱۳۹۲
    5465    2  
سلامت استخوان ها ( راهکار های داشتن استخوان هایی سالم)
سلامت استخوان ها ( راهکار های داشتن استخوان هایی سالم)
مراقبت از سلامت استخوان ها بسیار آسان تر از چیزیست که فکر می کنیم. ورزش، رژیم غذایی و عادات زندگی از...
 ۹ مهر ۱۳۹۴
    369    2  
راه هایی ساده برای مقابله با میگرن و سردرد
راه هایی ساده برای مقابله با میگرن و سردرد
هر کس تا به حال یک بار به میگرن و سردرد طولانی دچار شده باشد می داند که این اختلال تا چه اندازه...
 ۱۶ آذر ۱۳۹۲
    6935    1  
برای پیشگیری از ابتلا به آرتروز، کلم بروکلی بخورید
برای پیشگیری از ابتلا به آرتروز، کلم بروکلی بخورید
  آرتروز شایعترین بیماری در کشور بریتانیا است. محققان بر این باورند که خوردن کلم بروکلی...
 ۱۷ مهر ۱۳۹۳
    1219    2  
۱٠ ماده ی خوراکی که به درمان آنفولانزا کمک می کنند
10 ماده ی خوراکی که به درمان آنفولانزا کمک می کنند
بستنی یخی بستنی یخی می تواند درد، خارش، ورم و خشکی گلو را تسکین دهد. همچنین می تواند در بالا...
 ۲۷ آذر ۱۳۹۲
    44583    11  
تغییرات کوچک در سبک زندگی برای داشتن قلبی سالم
تغییرات کوچک در سبک زندگی برای داشتن قلبی سالم
همواره گامهای حتی کوچک در تغییر سبک زندگی میتواند تاثیرات چشمگیری در سلامتی قلب و عروق داشته باشند.
 ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴
    460    0  


هرگونه کپی برداری از مطالب یا نشر آن تنها با ذکر منبع و لینک به آن مجاز می باشد