بازدید کننده گرامی؛
ما در پیاده سازی شفاجو از امکانات و قابلیتهای پیشرفته وب استفاده کرده ایم. بنظر میرسد مرورگر وب شما امکانات جدید وب را پشتیبانی نمیکند.
در صورتی که در مشاهده صفحات دچار مشکل شدید پیشنهاد میکنیم از مرورگرهای پیشرفته نظیر Firefox یا Chrome استفاده کنید.
Firefox Chrome
دوستان عزیز شفاجو سلام،
آیا 5 دقیقه وقت دارید به چند سؤال در زمینه سلامتی پاسخ دهید؟

تغییرات شکل پروتئین آلزایمر برای ورود به سلول های مغز

یکی از نشانه های بیماری آلزایمر علائم وجود سم بلوک ساختمان پروتئین یا پپتیدی به نام بتا آمیلوئید است که وارد سلول های مغزی شده و آنها را از بین میبرد. یک بحث وجود دارد که آیا بتا آمیلوئید قبل یا بعد از آن که وارد سلول ها شود سمی است. در حال حاضر، با نشان دادن اینکه تغییرات شکل پپتید قبل از آن که از غشای سلولیعبور کند دانشمندان را یک گام به پاسخ نزدیک تر کرده است. آلزایمر,فراموشی,نشانه های آلزایمر,علائم آلزایمر,درمان آلزایمر,چلوگیری از آلزایمر,پروتئین,پروتئین آلزایمر,علت بیماری آلزایمر,آلزایمر چیست؟,آلزایمر شدید,پیشگیری از آلزایمر,شفاجو, تغییرات شکل پروتئین آلزایمر برای ورود به سلول های مغز

یکی از نشانه های بیماری آلزایمر علائم وجود سم بلوک ساختمان پروتئین یا پپتیدی به نام بتا آمیلوئید است که وارد سلول های مغزی شده و آنها را از بین میبرد. یک بحث وجود دارد که آیا بتا آمیلوئید قبل یا بعد از آن که وارد سلول ها شود سمی است. در حال حاضر، با نشان دادن اینکه تغییرات شکل پپتید قبل از آن که از غشای سلولیعبور کند دانشمندان را یک گام به  پاسخ نزدیک تر کرده است.
بیماری آلزایمر یک اختلال مغزی غیر قابل برگشت و پیشرونده است که حافظه و مهارت های تفکر را از بین میبرد و در نهایت توانایی فرد را برای یک داشتن یک زندگی مستقل از بین می برد.
برآوردها نشان می دهند که این اختلال ممکن است مرحله سوم را، درست بعد از بیماری قلبی و سرطان به عنوان علت مرگ افراد سالخورده داشته باشد

در حالی که علل آلزایمر هنوز رمزی ناگشوده است ، دانشمندان می دانند که مغز افراد مبتلا به این بیماری شروع به تغییراتی پیچیده، تحت تاثیر یک سم می کند که برخی از آنها 10 سال یا بیشتر قبل از بروز مشکلات ذهنی و حافظه  ظاهر می شوند.

یکی از این تغییرات سمی از تشکیل پلاک های آمیلوئید و دولایه پروتئین به نام تاو به وجود می آید. در همین زمان است که مغز شروع به از دست دادن تدریجی سلول های عصبی سالم می کند که زمینه را برای متوقف کردن کار آن ها و از دست دادن ارتباط با یکدیگر، و مرگ  تدریجی آن ها را فراهم ی کند .

شکل های بتا آمیلوئید
محققان دریافتند قبل از آن که بتا آمیلوئید جذب سلول شود، می توان آن را به مدت طولانی، روی ورقی مسطح که در آن  مقدار زیادی پپتید بر روی یکدیگر به صورت انباشته شده هستند مانند یک کیک لایه،لایه تشکیل داد

جایی در این مسیر تجمع، این نوع از عنصر ساختاری تشکیل می شود . بتا آمیلوئید از یک فرآیند در دو مرحله به داخل سلول می رود: بتا آمیلوئید می توانید به غشاء سلول متصل شود در حالی که در سطح سلول قرار دارد به مرور واردسلول شود .

این یافته برای رسیدگی به این بحث طولانی در مورد اینکه آیا بتا آمیلوئید قبل ورود به سلول سمی می شود یا بعد از آن کمک می کند.
هنگامی که در داخل سلول، سم بتا آمیلوئید در تداخل با میتوکندری محفظه انرژی سلول را  مختل می کند در نتیجه تنفس سلولی متوقف می شود و در نهایت می میرد.
با اطلاعات جدید در مورد ورق های بتا، دانشمندان در حال حاضر قصد دارند تا بررسی کنند بعد از اینکه بتا آمیلوئید از غشای سلولی عبور می کند و داخل میتوکندری می شوند چه اتفاقی رخ می دهد .
یکی از چیزهایی که دانشمندان در صدد یافتن آن هستند بررسی تعامل بین بتا آمیلوئید و غشای میتوکندری ، و پیدا کردن تعامل بین ورق های بتا و غشاء سلول است.


منبع: MNT
مترجم: آیتک محمدی
 ۱۹ مهر ۱۳۹۵
    10  
0
اگر تری گلیسرید خون بالایی دارید، از خوردن چه غذاهایی باید خودداری کنید؟
اگر تری گلیسرید خون بالایی دارید، از خوردن چه غذاهایی باید خودداری کنید؟
اگر تری گلیسیرید خون شما بالاست ، از خوردن غذاهایی مثل الکل,نارگیل,ماهی تن,شکر,عسل,نان,شیرینی و کربو...
 ۱۱ اسفند ۱۳۹۳
    2529    3  
۵ ماده غذایی برای داشتن بهترین حالت بدن از نظر درونی و بیرونی
5 ماده غذایی برای داشتن بهترین حالت بدن از نظر درونی و بیرونی
در این بخش به معرفی برخی از سالمترین مواد غذایی که مصرف آن ها برای سلامت قلب، کاهش وزن و داشتن پوست...
 ۱ اسفند ۱۳۹۴
    280    2  
آلرژی چشمی, پیشگیری و درمان
آلرژی چشمی, پیشگیری و درمان
تقریبا 20 در صد از آنهایی که دچار آلرژی هستند مشکلات چشمی هم دارند که به این مشکلات ورم ملتحمه ی آلر...
 ۸ مرداد ۱۳۹۴
    773    1  
یک رژیم غذایی سرشار از کربوهیدرات برای مغز در حال تکامل
یک رژیم غذایی سرشار از کربوهیدرات برای مغز در حال تکامل
ما آن چیزی هستیم که میخوریم .بنابر این می توان گفت ما آن چیزی هستیم که نیاکان ما میخورده اند!
 ۱۱ شهریور ۱۳۹۴
    389    1  
آیا نوشیدن آب زیاد حین ورزش مضر است ؟
آیا نوشیدن آب زیاد حین ورزش مضر است ؟
تحقیقات تازه منتشر شده توسط مجله داروی ورزشی ، نشان می دهد که نوشیدن مقادیر زیاد آب و نوشیدنیهای ورز...
 ۸ شهریور ۱۳۹۴
    702    2  
تسکین درد در قسمت پایینی کمر به روش های خانگی
تسکین درد در قسمت پایینی کمر به روش های خانگی
در این مقاله سعی می شود که توصیه های عمومی برای تسکین کمر درد (درد در ناحیه ی پایین کمر) به شما...
 ۱۸ آبان ۱۳۹۲
    3434    2  


هرگونه کپی برداری از مطالب یا نشر آن تنها با ذکر منبع و لینک به آن مجاز می باشد