بازدید کننده گرامی؛
ما در پیاده سازی شفاجو از امکانات و قابلیتهای پیشرفته وب استفاده کرده ایم. بنظر میرسد مرورگر وب شما امکانات جدید وب را پشتیبانی نمیکند.
در صورتی که در مشاهده صفحات دچار مشکل شدید پیشنهاد میکنیم از مرورگرهای پیشرفته نظیر Firefox یا Chrome استفاده کنید.
Firefox Chrome
دوستان عزیز شفاجو سلام،
آیا 5 دقیقه وقت دارید به چند سؤال در زمینه سلامتی پاسخ دهید؟

۵ باور غلط در مورد سلامت زنان

این روزها ما از پیام های رسانه ای مختلف اشباع شده ایم چربی خوب است، چربی بد است ، بیشتر بخورید، بیشتر ورزش کنید، کمتر ورزش کنید گریپ فروت بخورید همه چیز بخورید و لاغر شوید! هیچ جای تعجبی نیست که زنان گیج شوند. سلامت زنان,سلامت,بهداشت زنان, باورهای غلط در مورد سلامت زنان,سلامت بانوان,تغذیه بانوان,مولتی ویتامین,دوران یائسگی,از دست دادن وزن,تناسب اندام,زندگی سالم,مقاله بهداشت و سلامت,بیماری زنان, ۵  باور غلط در مورد سلامت زنان

5  باور غلط در مورد سلامت زنان

 

این روزها ما از پیام های رسانه ای مختلف اشباع شده ایم  چربی خوب است، چربی بد است ، بیشتر بخورید، بیشتر ورزش کنید، کمتر ورزش کنید گریپ فروت بخورید همه چیز بخورید و لاغر شوید!

هیچ جای تعجبی نیست که زنان گیج شوند

ما به منظورداشتن یک انتخاب سالم و درست نیاز به اطلاعات درست داریم - نه سیلی از اطلاعات تکه تکه از طریق اینترنت و یا بدست آمده از تیترروی جلد مجلات!
در زیر نویسنده پنج افسانه را که از بیماران خود شنیده انتخاب کرده و برایمان بازگو می کند

 

1. زنان اگر خوب غذا بخورند نیازی به مولتی ویتامین ندارند


در حالت ایده آل ما باید تمام مواد مغذی که نیاز داریم را از مواد غذایی که می خوریم دریافت کنیم ، اما متاسفانه این جمله در جهان امروزما صادق نیست. در حال حاضر فعالیت های کشاورزی و روش های ارائه  بسته بندی مواد غذایی را از ریز مغذی ها خالی می کنند. هنگامی که یک زن همراه شوهر خود در اجتماع کار می کند  جای تعجب نیست که زنان قادر به دریافت مواد مغذی کافل نخواهند بود. علاوه بر آن بدن ما به طور مداوم با مواد سمی و رادیکال های آزاد هولناک مواجه است که ما گاهی اوقات از آن ها  بی اطلاع هستیم  چون دیده نمی شوند پس بدن ما نیاز به پشتیبانی اضافی دارد تا با کمک آن بتواند به بدن ما در سم زدایی بیشتر و بیشتر کمک کند . بهتر است شما تا جایی که می توانید نیازهای بدن خود را از طریق مواد غذایی تامین کنید در این حالت شما شانس بهتری برای نگه داشتن تعادل بدنتان خواهید داشت.

 

2. با افزایش سن، میل جنسی کاهش می یابد


موضوع میل جنسی می تواند برای زنان خیلی پیچیده باشد و خیلی مهمتر از داشتن صرفا یک  رابطه جنسی و اتصال فیزیکی  است .رابطه جنسی برای زنان بیشتر یک ارتباط عاطفی است . آن را به خوبی شناخته شده است که میل جنسی یک زن به فعالیت جنسی او متصل است.
عوامل متعددی می تواند میل جنسی را تحت تاثیر قراردهد - خبر مهم این  است که این شرایط دائمی است. میل جنسی می توان شعله ور شود  ممکن است برخی از تحقیقات در این مورد زمان بر باشد اما نتایج نهایی بسیار با ارزش است

 

3.همه زنان در دوران یائسگی وزن اضافه می کنند  و به کندی لاغر می شوند !


افزایش وزن در طول سال های بعد از یائسگی برای زنان غیر معمول نیست اما این وزن قطعی نیست و منجر به افزایش وزن دائمی نمی شود و اینطور نیست که شما هرگز قادر به از دست دادن آن نشوید .
این مهم است به یاد داشته باشید بدن ما از نظر بیولوژیکی برای حفاظت از باروری برنامه ریزی شده . در سال های یائسگی تخمدان کاهش تولید دارد.  بزرگ شدن تخمدان در این دوران اتفاق می افتد ، غدد آدرنال ما شروع به تولید مقدار کمی از استروژن و دیگر هورمونهای جنسی  می کنند اگر غده آدرنال ما توسط استرس مزمن، کورتیزول بیش تر نیاز  تولید کند ممکن است  این تولید بر تعادل هورمونی اثر گذاشته و فرد به  خطر بیافتد. این مهم است که به یاد داشته باشید افزایش وزن می تواند با عدم تعادل در استروژن، پروژسترون، تستوسترون، انسولین، کورتیزول، DHEA و هورمون رشد

مرتیط باشد همه این هورمون ها در تنظیم متابولیسم و ​​وزن بدن نقش دارند

 

4. برای از دست دادن وزن شما باید یک رژیم کم چربی و کم کالری داشته باشید

 

وزن و کاهش وزن به طور خاص، نگرانی مشترک  برای بسیاری از زنان محسوب می شوند  برای برخی از زنان، کاهش کالری قطعا برای کاهش وزن لازم است، اما در سال ها من متوجه شده ام که چه چیزی باید بخوریم، و چگونه مواد غذایی سوخت و ساز ما را تحت تاثیر قرار می دهند
متابولیسم مواد غذایی در بدن ما به آرامی تکامل یافته است، حفظ چربی برای محافظت از ما در برابر دوره های گرسنگی. است در دوران مدرن، این امر می تواند غیر معمول باشد .زنان زیادی به خود رنج گرسنگی را به امید کاهش وزن می دهند - اما زمانی که ما کالری را کاهش می دهیم، بدن ما مشروط به سوخت و ساز کم می شود  که باعث می شوکاهش وزن مشکل تر شود
من کمک می کنم تا زنان به طور روزمره درک کنند که بدن پیچیده ما واقعا چگونه است - که حتی مسائل کشف نشده ای وجود دارد  که می تواند بر سوخت و ساز بدن تاثیر گذارد. عدم تعادل شایع:
مقاومت به انسولین
عدم تعادل تیروئید
سمی بودن زیاد
عدم تعادل آدرنال
حساسیت های غذایی
همه این عدم تعادل ها  سوخت و ساز مواد غذایی و ذخیره چربی بدن را  تحت تاثیر قرار می دهدتقریبا تمام زنان  هنگامی که به بررسی علت زمینه ای افزایش وزن پرداختند مشکل اضافه وزن شان حل شد .
بدن ما برای خوردن طراحی شده است. بسیاری از زنانی که من دیدم زیاد نمی خوردند! آنها عدم تعادل اساسی که باید به آنها رسیدگی شود را کشف نکرده بودند


5. بدن شما با افزایش سن نیاز به خواب بیشتری دارد !


به نظر می رسد خواب ما با افزایش  سن تغییر می کند  اما کمتر از نیاز نمی شود  ! زنان نیاز به 7 تا 9 ساعت خواب در شب - خواب حیاتی برای کمک به بازسازی و ترمیم دارد  . در حالی که در 20 یا  30 سالگی میزان خواب ما تغییر نمی کند . 


منبع: woman to woman
مترجم: آیتک محمدی
 ۱۳ آبان ۱۳۹۵
    163  
1
سرطان خون و درمان های خانگی آن
سرطان خون و درمان های خانگی آن
در طول درمان برای هر مرحله ای از بیماری سرطان خون (لوسمی)، نکاتی هستند که شما می توانید با انجام...
 ۲۶ آبان ۱۳۹۲
    5924    0  
علائم بیماری دیابت نوع ۱ در بزرگسالان و کودکان
علائم بیماری دیابت نوع 1 در بزرگسالان و کودکان
علائم بیماری دیابت نوع یک معمولا به سرعت و در عرض چند روز تا چند هفته تشدید می‌یابند. این ع...
 ۳۰ آبان ۱۳۹۲
    2546    0  
چرا اغلب رژیم های غذایی نتیجه ی رضایت بخشی ندارند
چرا اغلب رژیم های غذایی نتیجه ی رضایت بخشی ندارند
  تقریبا تمام افرادی که به سلامتی خود اهمیت می دهند می دانند که داشتن رژیم غذایی سالم و...
 ۱۵ تير ۱۳۹۳
    2307    2  
بیماری عروق کرونر قلب(علائم و درمان)
بیماری عروق کرونر قلب(علائم و درمان)
بیماری عروق کرونر قلب که به آن تنگی عروق کرونر قلب یا بیماری قلبی هم می گویند اصلی ترین عامل مرگ و م...
 ۸ مهر ۱۳۹۴
    933    0  
چگونه کلسترول خوب (HDL) را افزایش دهیم؟
چگونه کلسترول خوب (HDL) را افزایش دهیم؟
میزان کلسترول خوب در بدن شما ، نشان دهنده سلامت قلب شماست .
 ۲۰ اسفند ۱۳۹۳
    9290    4  
پیشگیری و درمان بواسیر به روش های خانگی
پیشگیری و درمان بواسیر به روش های خانگی
با سلام خدمت دوستان عزیز، در این سری از مجموعه تازه های سلامت به موضوع بواسیر و پیشگیری از آن...
 ۹ فروردین ۱۳۹۳
    105692    25  


هرگونه کپی برداری از مطالب یا نشر آن تنها با ذکر منبع و لینک به آن مجاز می باشد