بازدید کننده گرامی؛
ما در پیاده سازی شفاجو از امکانات و قابلیتهای پیشرفته وب استفاده کرده ایم. بنظر میرسد مرورگر وب شما امکانات جدید وب را پشتیبانی نمیکند.
در صورتی که در مشاهده صفحات دچار مشکل شدید پیشنهاد میکنیم از مرورگرهای پیشرفته نظیر Firefox یا Chrome استفاده کنید.
Firefox Chrome
دوستان عزیز شفاجو سلام،
آیا 5 دقیقه وقت دارید به چند سؤال در زمینه سلامتی پاسخ دهید؟

کم تحرکی دو برابر کشنده تر از چاقی

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد تنها 20 دقیقه پیاده روی تند در روز ممکن است خطر مرگ زودرس برای افراد کم تحرک را کاهش دهد .این پژوهشگران همچنین تشخیص دادند خطر ابتلا به مرگ زودرس به علت عدم تحرک در افراد چاق را دو برابر می کند اما لزوما چاقی مطرح نیست و در افراد با وزن مناسب نیزاین مسئله می تواند صدق کند . کم تحرکی,چاقی,عدم ورزش,عوارض کم تحرکی,عوارض بی تحرکی,کم تحرکی چیست؟,آسیبهای کم تحرکی,عواقب کم تحرکی,اثرات بی تحرکی,ورزش,تحرک,بی تحرکی,اضافه وزن,زندگی سالم,مرگ زودرس,فعالیت بدنی, کم تحرکی دو برابر کشنده تر از چاقی

 

کم تحرکی دو برابر کشنده تر از چاقی

 

نتایج یک مطالعه جدید  نشان می دهد تنها 20 دقیقه پیاده روی تند در روز ممکن است خطر مرگ زودرس برای افراد کم تحرک را کاهش دهد .این پژوهشگران همچنین تشخیص دادند خطر ابتلا به مرگ زودرس به علت عدم تحرک در افراد چاق را دو برابر می کند  اما لزوما چاقی مطرح نیست و در افراد با وزن مناسب نیزاین مسئله می تواند صدق کند .

این نتیجه گیری توسط یک تیم تحقیقاتی در یک مطالعه بزرگ در اروپا بدست آمد داده های بدست آمده از 334،000 مرد و زن توسط محققینی که به دنبال یافتن رابطه سرطان با رژیم غذایی و بسیاری متغیرهای دیگر مانند ورزش و BMI بودند  اندازه گیری شد.

هنگامی که محققان این داده ها را تجزیه و تحلیل کردند، دریافتند ، مرگ و میر مرتبط با چاقی،  در افرادی که فعالیت ندارند 2 برابر بیشتر از افراد دیگر بود ، علاوه بر آن  فقط یک افزایش جزئی در فعالیت بدنی توانست تفاوت زیادی را به وجود آورد ، به ویژه در میان افراد غیر فعال

این مطالعه یک پیام ساده را ارائه می دهد: روزانه تنها مقدار کمی فعالیت بدنی می تواند فواید سلامتی قابل توجهی برای افرادی که بی تحرک هستند داشته باشد و بزرگترین اثر بین گروه های غیر فعال و نسبتا غیر فعال مشاهده شد

برای ارزیابی ارتباط بین عدم تحرک و مرگ زودرس و چگونگی ارتباط آن با چاقی ، تیم داده ها ی بدست آمده را بین سالهای 1992 و 2000 به عنوان بخشی از بررسی های آینده در خصوص سرطان و تغذیه مورد تجزیه و تحلیل  ومطالعه قرار داد.

مجموعه داده ها شامل شاخص های قد، وزن، دور کمر و میزان فعالیت فیزیکی گزارش شده بود. شرکت کنندگان برای بیش از 12 سال پیگیری شدند، که در طی این مدت 21438 نفر از آنها درگذشتند.

این گروه دریافتند بیشترین کاهش خطر مرگ زودرس در شرکت کنندگان غیر فعال و با فعالیت متوسط رخ داد. این شاخص در نسبت میزان فعالیت فیزیکی و اوقات فراغت فرد درفعالیت های روزانه استفاده می شود.

BMI  کلی و چاقی مرکزی یا شکمی - ارتباط بین مرگ زودرس و عدم فعالیت فیزیکی در تمام سطوح اضافه وزن و چاقی مشاهده شد.

در این مطالعه 22.7 درصد از شرکت کنندگان به عنوان طبقه غیر فعال در نظر گرفته شدند زیرا آنها گزارش کرده بودند  که هیچ فعالیت تفریحی نداشته و در مشاغل کم تحرک اشتغال دارند

 تجزیه و تحلیل ها نشان داد که انجام فعالیتی که فقط 90 تا110 کالری در روز بسوزاند (معادل 20 دقیقه پیاده روی تند روزانه ) برای انتقال یک فرد از گروه غیر فعال به گروه نسبتا غیر فعال و کاهش خطر ابتلا به مرگ زودرس کافی است
در حالی که اثر این کار در میان شرکت کنندگان با وزن طبیعی بیشتر است ، شرکت کنندگان دارای اضافه وزن و چاق را نیز بهره مند می کند.


با این حال ما باید بیش از 20 دقیقه در روز فعالیت داشته باشیم

 با وجود اینکه پروفسور ایکلوند اشاره می کند 20 دقیقه پیاده روی تند به طور روزانه می تواند تفاوت را نشان دهد اما ما باید  این کار را بیشتر انجام دهیم، برای فعالیت فیزیکی خواص درمانی بسیاری اثبات شده و این مسئله باید بخش مهمی از زندگی روزانه ما باشد.

در حالی که ما نیاز به ادامه تلاش برای کاهش میزان چاقی در جامعه داریم باید کمک شود تا افراد افزایش فعالیت بدنی داشته باشند در این صورت ممکن است رسیدن به فواید سلامتی و حفظ آن به طور قابل توجهی آسان تر شود .

دیدگاهی نیز وجود دارد در مورد اینکه ورزش هایی نظیر یوگا علی رغم نداشتن تحرک چندان مانند داشتن یک فعالیت فیزیکی عمل می کند در دسامبر 2014، اخبار پزشکی بدست آمده  از تحقیقات نشان می دهد  یوگا در کاهش خطرات ناشی از بیماری های قلبی عروقی مانند پیاده روی و دوچرخه سواری است.


منبع: MNT
مترجم: آیتک محمدی
 ۱۱ آذر ۱۳۹۵
    140  
2
آلرژی فصل بهار
آلرژی فصل بهار
ژنتیک نقش مهمی در ایجاد آلرژی دارد . اگر والدین آلرژی داشته باشند احتمال اینکه فرزند آنها هم دچار آل...
 ۴ خرداد ۱۳۹۴
    828    1  
مشکلات جنسی: علل و علائم زود انزالی
مشکلات جنسی: علل و علائم زود انزالی
این مقاله که از مجموعه تازه های سلامت انتخاب شده است، مربوط به زود انزالی و علل به وجود آورنده آ...
 ۵ فروردین ۱۳۹۳
    4553    4  
دیابت و یائسگی
دیابت و یائسگی
ممکن است دیابت و یائسگی همزمان به سراغ بدن شما بیایند .در این مقاله روشهای کنترل و انتظارات شما از ا...
 ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴
    760    2  
چرا ما در خواب احساس تشنگی می کنیم
چرا ما در خواب احساس تشنگی می کنیم
    نیاز به سر کشیدن یک لیوان آب قبل از خواب به دلیل کارکرد ساعت درونی مغز،نتیجه...
 ۸ آبان ۱۳۹۵
    198    4  
غش کردن چیست و چگونه باید از آن پیشگیری کرد؟
غش کردن چیست و چگونه باید از آن پیشگیری کرد؟
غش کردن چیست؟ غش کردن میتواند به علت عوامل متعددی، مرتبط با قلب، گردش خون، فشار خون و تنفس فر...
 ۱۳ شهریور ۱۳۹۳
    5678    2  
آیا ارتباطی بین استفاده از تلفن همراه و سرطان وجود دارد؟
آیا ارتباطی بین استفاده از تلفن همراه و سرطان وجود دارد؟
دوستان عزیز سلام ضمن تشکر از همراهی شما، مقاله‌ای که امروز برایتان از بین مطالب تندرستی...
 ۶ فروردین ۱۳۹۳
    1856    4  


هرگونه کپی برداری از مطالب یا نشر آن تنها با ذکر منبع و لینک به آن مجاز می باشد