بازدید کننده گرامی؛
ما در پیاده سازی شفاجو از امکانات و قابلیتهای پیشرفته وب استفاده کرده ایم. بنظر میرسد مرورگر وب شما امکانات جدید وب را پشتیبانی نمیکند.
در صورتی که در مشاهده صفحات دچار مشکل شدید پیشنهاد میکنیم از مرورگرهای پیشرفته نظیر Firefox یا Chrome استفاده کنید.
Firefox Chrome
دوستان عزیز شفاجو سلام،
آیا 5 دقیقه وقت دارید به چند سؤال در زمینه سلامتی پاسخ دهید؟

آیا این نکات را در مورد پیشگیری از ایدز و سایر بیماری های مقاربتی می دانستید؟

بیماری های مقاربتی مانند سیفلیس، ایدز، زگیل تناسلی، سوزاک و کلامیدیا بیماری های خطرناکی هستند. پیشگیری از این بیماری ها بسیار مهم هستند. استفاده از کاندوم یکی از راه های پیشگیریست. بیماری مقاربتی,پیشگیری از بیماری ایدز,پیشگیری از ایدز,پیشگیری از بیماری های مقاربتی,رابطه جنسی,جلوگیری از بارداری,پیشگیری از بارداری,جلوگیری از حاملگی,پیشگیری از حاملگی,کاندوم,کاندوم چیست,چگونه از کاندوم استفاده کنیم,پاره شدن کاندوم,مطالب تندرستی,تازه های سلامت آیا این نکات را در مورد پیشگیری از ایدز و سایر بیماری های مقاربتی می دانستید؟

آیا این نکات را در مورد پیشگیری از ایدز و سایر بیماری های مقاربتی می دانستید؟

آیا شما فکر می کنید که تمرین و به کار بردن نکات ایمنی در مورد رابطه جنسی از میزان لذت جنسی می کاهد؟ اصلا اینگونه نیست. رابطه جنسی ایمن می تواند با کاهش احتمال ابتلا به بیماری ایدز و سایر بیماریهای مقاربتی از جمله سیفلیس و زگیل تناسلی بر لذت رابطه جنسی بیافزاید. در واقع رابطه جنسی سالم می تواند زندگی جنسی شما را با افزایش روابط جنسی و ایجاد احساس اطمینان بین شما و شریک جنسیتان بهبود بخشد.

امن ترین رابطه جنسی کدام رابطه است؟

امن ترین راه برای جلوگیری از ویروس ایدز و سایر بیماری های مقاربتی، عدم برقراری رابطه جنسیست!!! بعد از این، امن ترین راه برقراری رابطه جنسی، رابطه جنسی بین دو شریک جنسیست که هیچ کدام به هیچ گونه بیماری مقاربتی ای مبتلا نبوده و تنها یک شریک جنسی داشته باشند و هیچ کدام از آنها از مواد مخدر تزریقی استفاده نکنند.

اگر شریک جنسی شما به ویروس ایدز و یا سایر بیماری های مقاربتی مبتلا باشد و یا اگر در این مورد مشکوک هستید و یا اطلاعی ندارید، فعالیت های جنسی ایمنی که می توانید داشته باشید عبارتند از:

 • حرف زدن در مورد رابطه جنسی و تحریک کلامی
 • لمس بدن خودتان و تحریک خودتان توسط خودتان
 • لمس تمام بدن شریک جنسیتان به جز لمس اندام های جنسی
 • لمس اندام های جنسی شریک جنسیتان از روی لباس
 • بوسیدن

رابطه جنسی ایمن چیست؟

رابطه جنسی کامل، با برخی خطرات احتمالی مواجه است اما با حفظ نکات ایمنی این خطرات احتمالی تا حد بسیار زیادی کم می شود. به طور خلاصه می توان رابطه جنسی ایمن را اینگونه تعریف کرد: اجازه ندهیم که مایع منی و یا ترشحات واژن وارد واژن، مقعد، آلت تناسلی مردانه و یا دهان شود. همچنین از ارتباط جنسی که به صورت مستقیم پوست با پوست تماس پیدا می کند اجتناب کنیم (زیرا که برخی از بیماری های مقاربتی تنها از طریق تماس مستقیم پوست آلوده با پوست سالم منتقل می شوند.) همچنین اگر در دهان و یا لثه ها هر گونه بریدگی و یا زخمی وجود دارد باید حتما اقدامات احتیاطی در نظر گرفته شود. این کار می تواند خطر ابتلا به بیماری ایدز را کاهش دهد.

رابطه جنسی امن رابطه ای است که در کل طول رابطه جنسی این نکات رعایت شوند:

 • رابطه جنسی دهانی باید از طریق کاندوم و یا سایر لوازم مخصوص این کار باشد.
 • رابطه جنسی واژنی و مقعدی باید حتما با استفاده از کاندوم زنانه و یا مردانه انجام شود.

اگر هر دو شریک جنسی به ویروس ایدز آلوده باشند چه؟

اگر شما و شریک جنسیتان هر دو به ویروس ایدز آلوده هستید، ممکن است فکر کنید که دیگر نیازی به استفاده از راه های پیشگیری از بیماری های مقاربتی نیست. اما این فکر اشتباه است. استفاده از رابطه جنسی ایمن باعث می شود که شما در مقابل سایر بیماری های مقاربتی در امان باشید. همچنین ممکن است از شما در مقابل گونه دیگری از ویروس ایدز که مقاومت دارویی دارد محافظت کند.

در ادامه نکاتی را بیان خواهیم کرد که تمام افراد، چه آلوده و چه سالم، باید برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های مقاربتی و ایدز از آنها استفاده کنند.

استفاده از کاندوم و سایر روشهای مراقبتی برای داشتن رابطه جنسی ایمن

مانع هایی مانند کاندوم می توانند در مقابل ویروس ها، باکتری ها و سایر ذرات عفونی از شما مراقبت کنند. کاندوم های مردانه رایج ترین وسیله مراقبتی در مقابل بیماری های مقاربتی هستند. اگر شریک جنسی شما از استفاده از کاندوم مردانه امتناع می کند می توانید خودتان از کاندوم زنانه که داخل واژن قرار می گیرد استفاده کنید. کاندوم های زنانه نسبت به کاندوم های مردانه گرانتر هستند و استفاده از آنها نیاز به مقداری تمرین دارد.

در ادامه به چند نکته کلی در مورد روش های تهیه و استفاده از کاندوم و سایر لوازم مراقبتی در مقابل بیماری های مقاربتی خواهیم پرداخت.

 • همیشه و در هر دفعه رابطه جنسی از یک کاندوم نو استفاده کنید.
 • از کاندوم هایی استفاده کنید که برای مقابله با انتقال بیماری های مقاربتی طراحی شده اند. این نوع کاندوم ها را می توانید بدون نسخه و به آسانی از داروخانه ها تهیه کنید.
 • اگر از کاندوم های لاتکسی استفاده می کنید، تنها از روان کننده های با پایه آبی استفاده کنید و از روان کننده هایی با پایه نفتی مانند وازلین و لوسیون ها استفاده نکنید. این مواد می توانند باعث پاره شدن کاندوم های لاتکسی شوند.
 • اگر شما به لاتکس حساسیت دارید، می توانید از کاندوم های پلی اورتان با روان کننده هایی با پایه نفتی استفاده کنید.
 • کاندوم ها را در جای خشک و خنک و دور از تابش مستقیم آفتاب نگه دارید. کاندوم را برای بیش از چند ساعت در کیف پولتان قرار ندهید.
 • هرگز از کاندومی که شکننده و چسبناک است و یا تغییر رنگ داده استفاده نکنید. اگر بسته بندی کاندوم نیز آسیب دیده بود نباید از آن کاندوم استفاده کنید.
 • در حین رابطه جنسی دهانی نیز تمام بخش هایی که پوست بدن با دهان و زبان تماس پیدا می کند باید توسط کاندوم و یا سایر لوازم مخصوص این کار پوشانده شود. اگر این لوازم مخصوص در دسترس نبود می توانید از یک تکه پلاستیک بزرگ استفاده کنید. یا اینکه می توانید یک کاندوم را به صورت طولی برش دهید و در حین رابطه جنسی دهانی روی واژن بگذارید.
 • اگر شما و یا شریک جنسیتان و یا هر دو به ویروس HIV مبتلا هستید برای لمس کردن اندام های جنسی حتما از دست کش های لاتکس مخصوص اتاق عمل استفاده کنید. وجود بریدگی و زخم بر روی پوست دست می تواند منجر به انتقال و گسترش ویروس شود.

می توانید از پزشکتان در مورد داروهایی که با نام Truvada وارد بازار شده است سوال کنید. این دارو به عنوان راهکاری برای پیشگیری از ابتلا به عفونت HIV در افرادی که در معرض خطر بالای ابتلا هستند تایید شده است. Truvada یاید همراه با رعایت کامل نکاتی که در بالا گفته شد استفاده شود.


منبع: WebMD
مترجم: محمد نورسی
 ۲۶ بهمن ۱۳۹۲
    4498  
3
٣ راهکار ساده که شما را عاشق تمرینات ورزشی تان می کند .
3 راهکار ساده که شما را عاشق تمرینات ورزشی تان می کند .
هنر ورزش کردن ساختن تمریناتی است که شما درحین انجام لذت هم ببرید ؛ با این کار داشتن تناسب اندام به...
 ۱۷ شهریور ۱۳۹۵
    213    3  
بیماری تالاسمی: علل، علائم، تشخیص و درمان بیماری تالاسمی
بیماری تالاسمی: علل، علائم، تشخیص و درمان بیماری تالاسمی
تالاسمی چیست؟ تالاسمی یک بیماری ارثی خونی می باشد که در آن، بدن میزان هموگلوبین کمتر و یا همو...
 ۱۳ دى ۱۳۹۲
    96350    24  
۱٠ ماده ی خوراکی که به درمان آنفولانزا کمک می کنند
10 ماده ی خوراکی که به درمان آنفولانزا کمک می کنند
بستنی یخی بستنی یخی می تواند درد، خارش، ورم و خشکی گلو را تسکین دهد. همچنین می تواند در بالا...
 ۲۷ آذر ۱۳۹۲
    44633    11  
نشانه های زوج های خوشبخت را بشناسید
نشانه های زوج های خوشبخت را بشناسید
همه زوج ها آرزو دارند خوشبخت شوند. مسئله مهم در این جا چگونگی خوشبخت شدن در زندگی مشترک است. بهتر اس...
 ۴ آبان ۱۳۹۴
    744    2  
مشکلات لوزه ها و علل نیاز به جراحی لوزه ها
مشکلات لوزه ها و علل نیاز به جراحی لوزه ها
حلق ، لوزه‌ها و آدنویید یکی از شایعترین نقاطی از بدن هستند که دچار عفونت میشوند و بزرگ شدن لوزه ها ی...
 ۲۶ خرداد ۱۳۹۵
    419    167  
٨ راه حل طبیعی برای پیشگیری از سرماخوردگی
8 راه حل طبیعی برای پیشگیری از سرماخوردگی
  هیچ روش درمانی شناخته شده ای برای درمان سرماخوردگی و آنفولانزا وجود ندارد، لذا بهتر اس...
 ۱ آبان ۱۳۹۳
    1881    3  


هرگونه کپی برداری از مطالب یا نشر آن تنها با ذکر منبع و لینک به آن مجاز می باشد