بازدید کننده گرامی؛
ما در پیاده سازی شفاجو از امکانات و قابلیتهای پیشرفته وب استفاده کرده ایم. بنظر میرسد مرورگر وب شما امکانات جدید وب را پشتیبانی نمیکند.
در صورتی که در مشاهده صفحات دچار مشکل شدید پیشنهاد میکنیم از مرورگرهای پیشرفته نظیر Firefox یا Chrome استفاده کنید.
Firefox Chrome
دوستان عزیز شفاجو سلام،
آیا 5 دقیقه وقت دارید به چند سؤال در زمینه سلامتی پاسخ دهید؟

نکاتی برای کاهش احتمال ابتلا به بیماری های قلبی

بیماری های قلبی و سکته ی قلبی بسیار خطرناک هستند برای پیشگیری از آنها، داشتن یک رژیم غذایی سالم، کنترل استرس و خشم، کاهش وزن، برنامه ی ورزشی و ترک سیگار موثر هستند. بیماری های قلبی,بیماری های قلبی و عروقی,سکته ی قلبی,پیشگیری از سکته ی قلبی,پیشگیری از بیماری های قلبی,رژیم غذایی مناسب,کاهش وزن,ترک کردن سیگار,رژیم غذایی سالم,کلسترول خون نکاتی برای کاهش احتمال ابتلا به بیماری های قلبی

نکاتی برای کاهش احتمال ابتلا به بیماری های قلبی

در این مطلب چند نکته برای کاهش احتمال ابتلا به بیماری های قلبی آورده شده است. این نکات عبارتند از:

  • سیگار را ترک کنید. احتمال حمله ی قلبی در افراد سیگاری نسبت به افراد غیر سیگاری بیش از دو برابر است و همچنین احتمال اینکه حمله ی قلبی به مرگ منجر شود در این افراد بسیار بیشتر است. اگر سیگاری هستید، سیگار را ترک کنید و اگر سیگاری نیستید هرگز به سمت سیگار نروید.
  • سطح کلسترول خون را بهبود ببخشید. با افزایش مقدار کلی کلسترول، احتمال ابتلا به بیماری های قلبی نیز افزایش می یابد. اگر مقدار کلی کلسترول شما از 200 بیشتر باشد (HDL)، یا اینکه مقدار کلسترول خوب شما زیر 40 باشد (LDL) و یا اینکه مقدار کلسترول بد شما بالای 160 باشد، احتمال بروز بیماری های قلبی در شما بیشتر خواهد بود. البته تفسیر مقدار کلسترول خون باید با در نظر گرفتن تمام عوامل دیگر افزایش دهنده ی احتمال ابتلا به بیماری های قلبی برای هر فرد و به صورت جداگانه بررسی شود. داشتن یک رژیم غذایی با میزان کلسترول و چربی های اشباع نشده ی پایین می تواند میزان کلسترول خون و همچنین خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهد.
  • فشار خون بالا را کنترل کنید. بیش از 50 میلیون نفر در ایالات متحده به فشار خون بالا مبتلا هستند به همین دلیل می توان این عارضه را رایج ترین عامل افزایش خطر ابتلا به بیماری قلبی دانست. یک چهارم از افراد بزرگسال، فشار خون سیستولیک بالای 140 و فشار خون دیاستولیک بالای 90 دارند که این خود تعریف فشار خون بالا محسوب می شود. همانند کلسترول خون، فشار خون نیز باید به صورت فردی و با توجه به سایر عوامل خطر فرد مورد ارزیابی قرار گیرد. اگر پزشک تشخیص داد که برای فشار خون باید دارو مصرف کنید نگران نباشید، خوشبختانه امروزه دارو های فشار خون موثر، ایمن و در دسترس هستند.
  • فعالیت بدنی داشته باشید. بسیاری از ما زندگی بی تحرکی داریم و به ندرت ورزش می کنیم و یا اصلا ورزش نمی کنیم. میزان ابتلا به بیماری های قلبی و مرگ میر حاصل از آنها در افرادی که اصلا ورزش نمی کنند نسبت به افرادی که به صورت مدیریت شده و برنامه ریزی شده فعالیت بدنی دارند بیشتر است. حتی فعالیت های سبکی مانند باغبانی و پیاده روی می تواند میزان خطر را کاهش دهد.
  • رژیم غذایی سالم داشته باشید. یک رژیم غذایی سالم با میزان کلسترول و چربی پایین می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهد. سعی کنید میزان ویتامین ها، به خصوص آنتی اکسیدان ها را در رژیم غذایی خود افزایش دهید. ویتامین ها و به خصوص آنتی اکسیدان ها میزان خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهند.
  • سعی کنید وزن مناسب خود را به دست آورید و آن را حفظ کنید. اضافه وزن فشار زیادی را به قلب وارد می کند و باعث بدتر شدن چندین عامل خطر ابتلا به بیماری های قلبی دیگر (مانند دیابت) می شود. محققان به این نتیجه رسیده اند که چاقی به خودی خود نیز خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش می دهد. با داشتن یک رژیم غذایی مناسب و برنامه ی ورزشی منظم می توانید به وزن ایده آل خود برسید و میزان خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهید.
  • استرس و خشم خود را مدیریت کنید. ضعف در کنترل خشم و استرس می تواند منجر به حمله ی قلبی و سکته ی مغزی شود. با استفاده از مهارت های کنترل خشم و استرس این احتمال را پایین بیاورید.
  • دیابت را کنترل کنید. اگر دیابت به درستی کنترل نشود می تواند صدمات قابل توجهی را به قلب بزند و منجر به حملات قلبی و مرگ شود.

منبع: WebMD
مترجم: محمد نورسی
 ۱۱ فروردین ۱۳۹۳
    1971  
0
مواظب باشید: سیگار و بروز بیماری آسم در خانواده ها
مواظب باشید: سیگار و بروز بیماری آسم در خانواده ها
دود ناشی از سیگار، قلیان، پیپ و یا هر نوع دخانیات دیگری به بدن شما آسیب های مختلفی می زند اما ای...
 ۱۴ بهمن ۱۳۹۲
    3254    3  
علائم بیماری دیابت نوع ۱ در بزرگسالان و کودکان
علائم بیماری دیابت نوع 1 در بزرگسالان و کودکان
علائم بیماری دیابت نوع یک معمولا به سرعت و در عرض چند روز تا چند هفته تشدید می‌یابند. این ع...
 ۳۰ آبان ۱۳۹۲
    2489    0  
٨ راه حل ساده برای درمان ریفلاکس معده
8 راه حل ساده برای درمان ریفلاکس معده
  سوزش معده یک مشکل شایع است که به علت بازگشت اسید معده به داخل مری به وجود می آید. به ا...
 ۱۴ خرداد ۱۳۹۳
    5638    2  
بیماری آلزایمر: علل، علائم، تشخیص و درمان آلزایمر
بیماری آلزایمر: علل، علائم، تشخیص و درمان آلزایمر
بیماری آلزایمر شایعترین علت اختلالات ذهنی و زوال عقل است. البته زوال عقل اغلب دلایل متعدد دیگری...
 ۱۰ اسفند ۱۳۹۲
    15949    6  
علل، علائم، پیشگیری و درمان خستگی چشم
علل، علائم، پیشگیری و درمان خستگی چشم
  خستگی چشم چیست؟ خستگی چشم یک وضعیت شایع و آزار دهنده است که معمولا با خارش و سوزش...
 ۷ خرداد ۱۳۹۳
    30002    7  
علائم بیماری آلزایمر یا بیماری فراموشی در سالمندان
علائم بیماری آلزایمر یا بیماری فراموشی در سالمندان
در بیماری آلزایمر سلول های عصبی در مغز به تدریج می میرند. این قضیه باعث می شود که ارسال درست سیگ...
 ۹ آذر ۱۳۹۲
    5711    5  


هرگونه کپی برداری از مطالب یا نشر آن تنها با ذکر منبع و لینک به آن مجاز می باشد