بازدید کننده گرامی؛
ما در پیاده سازی شفاجو از امکانات و قابلیتهای پیشرفته وب استفاده کرده ایم. بنظر میرسد مرورگر وب شما امکانات جدید وب را پشتیبانی نمیکند.
در صورتی که در مشاهده صفحات دچار مشکل شدید پیشنهاد میکنیم از مرورگرهای پیشرفته نظیر Firefox یا Chrome استفاده کنید.
Firefox Chrome
دوستان عزیز شفاجو سلام،
آیا 5 دقیقه وقت دارید به چند سؤال در زمینه سلامتی پاسخ دهید؟

سرطان سینه در مردان، نادر اما ممکن

سرطان سینه در مردان ممکن است نادر باشد اما تشخیص آن دیرتر انجام می شود به همین دلیل درمان سرطان سینه در مردان کمتر محتمل است. در ادامه به علائم سرطان سینه در مردان نیز خواهیم پرداخت. سرطان سینه,سرطان سینه در مردان,سرطان پستان,سرطان پستان در مردان,علل سرطان پستان در مردان,علل سرطان سینه در مردان,علائم سرطان سینه در مردان,درمان سرطان سینه,علائم سرطان سینه,تشخیص سرطان سینه,درمان سرطان سینه در مردان سرطان سینه در مردان، نادر اما ممکن

واکنش مردان در مورد ابتلای آنها به سرطان سینه چگونه خواهد بود؟ (منظور از سرطان سینه در واقع سرطان پستان می باشد که در ایران به اشتباه سرطان سینه ترجمه می شود و افراد آن را به این نام می شناسند.) مطلع شدن از ابتلا به هر نوع سرطانی معمولا شوک آور است اما تشخیص سرطان سینه در مردان علاوه بر شوک آور بودن، غیر قابل باور نیز است.

از آنجا که اکثر افراد نسبت به امکان ابتلای مردان به سرطان سینه بی اطلاع هستند، معمولا مردان قادر به تشخیص علائم اولیه ی این سرطان نبوده و به همین دلیل معمولا در مراحل پیشرفته تر سرطان به پزشک مراجعه می کنند. به همین دلیل امکان گسترش سرطان سینه در مردان به سایر بخش های بدن بیشتر است و معمولا پزشک با درمان تومور بزرگتر و پیشرفته تری مواجه است.

می توان گفت که به علت تشخیص دیر هنگام سرطان سینه در مردان نسبت به زنان احتمال دزمان و بهبود مردان مبتلا به سرطان سینه نسبت به زنان مبتلا کمتر است.

تشخیص دیر هنگام سرطان را بدتر می کند

محققان انجمن جراحی سرطان سینه در آمریکا تحقیقی را بر روی 13000 مرد مبتلا به سرطان سینه انجام دادند و نتایج را با 1.4 میلیون زن مبتلا به سرطان سینه مقایسه کردند. این تحقیق را می توان بزرگترین مطالعه در زمینه ی تجزیه و تحلیل تفاوت سرطان در دو جنس زن و مرد به شمار آورد.

این مطالعه نشان داد که احتمال اینکه زنان مبتلا به سرطان سینه بهبود پیدا کنند و بیش از 5 سال زندگی کنند تقریبا 83 درصد است، اما این مقدار برای مردان تقریبا 74 درصد است. حتی اگر سرطان سینه در مردان در مراحلی مشابه زمان تشخیص سرطان سینه در زنان تشخیص داده شود، باز هم شانس زنان برای بهبود، بیشتر از مردان خواهد بود.

البته نکته ی مثبتی که وجود دارد این است که سرطان سینه در مردان نادر است. بر طبق آمار به دست آماده از انجمن سرطان آمریکا در سال 2012 تنها 2100 نفر مرد مبتلا به سرطان سینه تشخیص داده شده اند. این در حالی است که در همین سال بیش از 226870 نفر زن مبتلا به سرطان سینه تشخیص داده شده اند.

علائم خطر سرطان سینه در مردان چه چیزهایی هستند؟

سرطان سینه در مردان نیز موجب بروز علائم می شود اما با توجه به اینکه پزشکان در مورد ابتلا به سرطان سینه در مردان مشکوک نمی شوند و چک آپ های منظم انجام نمی دهند، لذا مسئولیت چک آپ های منظم بر عهده ی خود فرد می باشد. علائم هشدار دهنده سرطان سینه در مردان عبارتند از:

  • توده ای قابل لمس که معمولا زیر نوک پستان بروز می کند.
  • وجود تفاوت های قابل توجه بین سینه و نوک پستان چپ و راست
  • جمع شدگی پوست در اطراف سینه
  • ترشح مایع از نوک سینه

اطالاعات اساسی در مورد سرطان سینه در مردان

با توجه به گزارش موسسه ملی سرطان امریکا، سرطان سینه در مردان اغلب در مردان بین سنین 60 تا 70 سال بروز می کند. عوامل خطر این سرطان عبارتند از:

  • قرار گرفتن در معرض تابش اشعه
  • سابقه خانوادگی ابتلا به سرطان سینه
  • جهش ژنتیکی
  • سطح استروژن بالا که می تواند به علت ابتلا به بیماری هایی مانند سیروز کبدی و یا سندرم کلاین فلتر رخ بدهد.

درمان سرطان سینه در مردان معمولا با عمل جراحی و برداشتن سینه (ماستکتومی) انجام می شود. البته روش دیگری نیز وجود دارد که میزان زخم کمتری را به جای میگذارد و در برخی موارد از آن استفاده می شود. به این روش لامپکتومی گفته می شود که نسبت به ماستکتومی غیر تهاجمی تر است.

روش های دیگری مانند پرتو درمانی، شیمی درمانی و هورمون درمانی نیز برای درمان سرطان سینه در مردان به کار می رود. بیشتر تومور های سینه در مردان دریافت کننده استروژن هستند، به این معنی که آنها این تومور ها نسبت به داروهای مسدود کننده استروژن که به پیشگیری از گسترش سرطان کمک می کند واکنش نشان می دهند. البته بر مبنای یک مطالعه تنها در 41 درصد مردان مبتلا به سرطان سینه از این روش درمانی استفاده می شود. این نشان می دهد که سرطان سینه در مردان همانقدر که نیاز به آگاه سازی دارد، به همان اندازه نیز امکان پیشرفت در روش های درمانی را دارد.


مترجم: محمد نورسی
 ۸ تير ۱۳۹۳
    3210  
1
تلفن همراه و تاثیر آن بر قدرت باروری مردان
تلفن همراه و تاثیر آن بر قدرت باروری مردان
  بررسی ها نشان داده است که اسپرم های مردان، زمانی که در معرض تابش الکترومغناطیس ناشی از...
 ۲۳ مهر ۱۳۹۳
    2460    3  
آکنه یا جوش در مردان
آکنه یا جوش در مردان
بیشتر پسران در سن بلوغ دچار آکنه ( جوش صورت ، جوش غرور ) می شوند، اما پس از پایان این سن ، جوشها...
 ۱۷ فروردین ۱۳۹۴
    1290    5  
کمبود هورمون تستسترون و میل جنسی
کمبود هورمون تستسترون و میل جنسی
با اینکه هورمون تستوسترون تنها عامل برای داشتن میل جنسی نیست اما کمبود آن در بدن انسان می تواند باعث...
 ۱۹ شهریور ۱۳۹۴
    816    1  
ارگاسم خشک چیست؟ علل بروز ارگاسم خشک چه چیز هایی هستند؟
ارگاسم خشک چیست؟ علل بروز ارگاسم خشک چه چیز هایی هستند؟
  ارگاسم خشک چیست؟ ارگاسم خشک حالتی است که درآن مرد به اوج لذت جنسی می رسد اما انزالی...
 ۱۷ شهریور ۱۳۹۳
    9805    1  
۱٠ واقعیت که هر مردی باید در مورد پروستات خود بداند
10 واقعیت که هر مردی باید در مورد پروستات خود بداند
  هر ساله در انگلستان 35000 مرد مبتلا به سرطان پروستات تشخیص داده می شوند که همین قضیه ا...
 ۳ بهمن ۱۳۹۲
    31491    13  
راهنمایی برای مردان با تستوسترون پایین
راهنمایی برای مردان با تستوسترون پایین
تستوسترون ممکن است از بدنام ترین هورمون ها باشد این هورمون عامل اصلی بزرگ شدن عضلات و حالات مردانگی...
 ۲۵ آذر ۱۳۹۴
    1396    0  


هرگونه کپی برداری از مطالب یا نشر آن تنها با ذکر منبع و لینک به آن مجاز می باشد