بازدید کننده گرامی؛
ما در پیاده سازی شفاجو از امکانات و قابلیتهای پیشرفته وب استفاده کرده ایم. بنظر میرسد مرورگر وب شما امکانات جدید وب را پشتیبانی نمیکند.
در صورتی که در مشاهده صفحات دچار مشکل شدید پیشنهاد میکنیم از مرورگرهای پیشرفته نظیر Firefox یا Chrome استفاده کنید.
Firefox Chrome
دوستان عزیز شفاجو سلام،
آیا 5 دقیقه وقت دارید به چند سؤال در زمینه سلامتی پاسخ دهید؟

۱۱ نکته ساده برای مراقبت از ریش

۱۱ نکته ساده برای مراقبت از ریش|ریش شما هم مانند موهای سر و ناخن‌ها نیاز به مراقبت دارد.به هر دلیلی که ریشتان را بلند کرده‌اید، این... مراقبت از ریش,نکاتی درباره مراقبت از ریش,ریش ,ریش بلند,رسیدگی به ریش,ریش بلندتر, ۱۱ نکته ساده برای مراقبت از ریش

بگذارید ریشتان بلند شود:  نکاتی درباره مراقبت از ریش های بلند

1- خارش ابتدایی را تحمل کنید. در ابتدای بلند کردن ریش هنگامی ته ریش دارید، خارش ممکن است شما را ناراحت کنند اما اگر تحمل داشته باشید بعد از چند هفته این خارش برطرف می‌شود.

2- چند ماهی به ریشتان فرصت دهید. پیش از اینکه سعی کنید به ریشتان شکل دهید، چند ماهی را باید منتظر بمانید. حتی اگر قصد داشته باشید ریشتان را کوتاه و نزدیک به صورت نگاه دارید هم دادن این فرصت لازم است.

شکل دادن و کوتاه کردن بیش از حد زودهنگام ریش یک خطای رایج جوان‌های تازه‌کار است- اشتباهی که تصحیح کردن آن ممکن است هفته‌ها یا ماه‌ها طول بکشد. بنابراین در ابتدا بدون دست‌کاری باید بگذارید ریشتان بلند شود و به اندازه دست کم 2.5 تا 3 سانتی‌متر برسد، تا بتوان شروع به شکل دادن آن کرد.

3- باید بدانید کی بلند کردن ریش را باید رها کرد. حقیقت تلخ این است که همه مردان نمی‌توانند ریش بلند بگذارند. این مسئله فقط به ژنتیک مربوط است. بنابراین اگر دو سه ماهی گذاشت و ریشتان تنک و تکه‌تکه باقی ماند، کاری برای بهتر شدن آن نمی‌توان کرد.

به ریشتان برسید:

اکنون ریشتان بلند شده است. چه کارهایی‌هایی را برای مراقبت از آن باید انجام دهید:

4- از شامپو استفاده کنید: خیلی از مردان ریش‌های‌شان را نمی‌شویند- یا اگر این کار را انجام دهند از صابون‌های قالبی استفاده می‌کنند. این شیوه شستن درست نیست. با این کار ریشتان و پوست زیر آن خشک خواهد شد. به جای این کار، دست کم چند باری در هفته ریشتان را شامپو کنید. از یک شامپوی مرطوب‌کننده استفاده کنند تا مانع از شکننده شدن موهای ریشتان شود.

5- از حالت‌دهنده (کاندیشنر) استفاده کنید: استفاده از یک حالت‌دهنده یا کاندیشنر غلیظ و پردوام استفاده کنید تا مانع بیش از حد زبر شدن موهای ریشتان شود. باید برای مدتی کاندیشنر را روی مو باقی بگذارید و زود آن را نشویید. همچنین می‌توانید از کاندیشنرهای استفاده کنید که روی مو باقی گذاشته می‌شوند و نیاز به آبکشی ندارند.

6- در صورت تمایل از فراورده‌های پوستی استفاده کنید. هر چه به ریش‌های‌تان بمالید نهایتا به پوستتان هم خواهد رسید. بنابراین از کرم‌هایی استفاده کنید که «کومدون»، جوش‌هایی که ناشی از بسته شدن منافذ پوستی به وجود می‌آیند، ایجاد نکنند.

7- ریشتان را مرتب کنید. حتی اگر بخواهید ریش درازی داشته باشید، باید آن را مرتب کنید. توصیه کلی مرتب کردن ریش هر دو ماه یک‌بار است. این کار مانند خلاص شدن موهای شکسته در سر است. اگر می‌خواهید ریشتان را کوتاه نگه‌دارید، هر چند هفته یک بار باید ریشتان را کوتاه کنید.

8- از ابزار مناسب استفاده کنید. استفاده از موزن‌های برقی برای ایجاد خط ریش مناسب است. اما برای شکل دادن به توده ریش بهتر از است قیچی و شانه استفاده کنید؛ به این ترتیب احتمال اینکه مقدار بیش از حدی از ریش را کوتاه کنید، کمتر می‌شود.

کارهای دیگر برای ریش بهتر:

9- غذای سالم بخورید. غذای خاصی وجود ندارد که به رشد ریش کمک کند. اما مصرف یک رژیم غذایی متعادل و سالم به طور کلی برای موی و پوست شما مفید است. آیا باید مکمل‌های غذایی خاصی را مصرف کرد؟ برخی می‌گویند بیوتین، یک ویتامین از گروه ویتامین‌های B، موها را تقویت می‌کنند. اما شواهد قطعی درباره این تأثیر وجود ندارد. همیشه پیش از مصرف مکمل‌ها با دکترتان مشورت کنید.

10- خوب بخوابید. یک بررسی نشان داده است که کم خوابی رشد ریش را آهسته می‌کند. بنابراین اگر می‌خواهید ریش پرپشتی داشته باشید، مراقب برنامه خوابتان باشید.

11- موقع غذا خوردن مراقب باشید. چطور باید ناهارتان را از ریشتان دور نگه‌دارید؟ توصیه این است که لقمه‌های کوچک بردارید، و هر چند وقت یک‌بار صورتان را پاک کنید. بنابراین در رستوران درخواست دستمال سفره اضافی بکنید.

در نهایت باید گفت شاید برخی از این توصیه‌ها به رسیدن به ریشتان به نظرتان غیرضروری و وسواسی و متناقض با مردانگی به نظر برسد.

اما کارشناسان می‌گویند اگر مراقبت‌های لازم را از ریشتان بکنید، ریشتان حضور قدرتمندی خواهد داشت. ریشتان اولین چیزی است که به چشم مخاطبان می‌آیند. رسیدن به ریش ارزش این تأثیر را دارد.


منبع: همشهری آنلاین
 ۲۴ شهریور ۱۳۹۲
    3224  
1
ارگاسم خشک چیست؟ علل بروز ارگاسم خشک چه چیز هایی هستند؟
ارگاسم خشک چیست؟ علل بروز ارگاسم خشک چه چیز هایی هستند؟
  ارگاسم خشک چیست؟ ارگاسم خشک حالتی است که درآن مرد به اوج لذت جنسی می رسد اما انزالی...
 ۱۷ شهریور ۱۳۹۳
    9847    1  
سلامت آلت تناسلی مردانه: تشخیص و پیشگیری از مشکلات
سلامت آلت تناسلی مردانه: تشخیص و پیشگیری از مشکلات
  سلامت آلت تناسلی مردان بخش مهمی از سلامت مردان را تشکیل می دهد و چیزی فراتر از توانایی...
 ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳
    72136    10  
رابطه جنسی و اضطراب: علل، پیامد ها و درمان
رابطه جنسی و اضطراب: علل، پیامد ها و درمان
  بسیاری از افراد به نوعی با اضطراب رابطه جنسی مواجه هستند. از طرفی راه دادن یک نفر دیگر...
 ۲۷ مهر ۱۳۹۳
    2799    6  
تاخیر در انزال (دیر انزالی) و انزال عقب مانده چه هستند؟
تاخیر در انزال (دیر انزالی) و انزال عقب مانده چه هستند؟
  تاخیر در انزال (دیر انزالی) و انزال عقب مانده چه هستند؟ تاخیر در انزال (DE - دیر ان...
 ۱۴ مرداد ۱۳۹۳
    11773    2  
علل، علائم، تشخیص و درمان سرطان آلت تناسلی مردانه
علل، علائم، تشخیص و درمان سرطان آلت تناسلی مردانه
با سلام به شما دوستان عزیز، در این قسمت از تازه های سلامت به سرطان آلت تناسلی می پردازیم....
 ۴ فروردین ۱۳۹۳
    43872    4  
رابطه بین مصرف گوجه فرنگی و سرطان پروستات
رابطه بین مصرف گوجه فرنگی و سرطان پروستات
  محققان به تازگی به این نتیجه رسیده اند که مردانی که رژیم غذایی غنی از گوجه فرنگی دارند...
 ۸ آبان ۱۳۹۳
    2095    0  


هرگونه کپی برداری از مطالب یا نشر آن تنها با ذکر منبع و لینک به آن مجاز می باشد