بازدید کننده گرامی؛
ما در پیاده سازی شفاجو از امکانات و قابلیتهای پیشرفته وب استفاده کرده ایم. بنظر میرسد مرورگر وب شما امکانات جدید وب را پشتیبانی نمیکند.
در صورتی که در مشاهده صفحات دچار مشکل شدید پیشنهاد میکنیم از مرورگرهای پیشرفته نظیر Firefox یا Chrome استفاده کنید.
Firefox Chrome
دوستان عزیز شفاجو سلام،
آیا 5 دقیقه وقت دارید به چند سؤال در زمینه سلامتی پاسخ دهید؟

از دارونماها برای درمان سرفه کودکان خود استفاده کنید

پژوهش های اخیر حاکی از استفاده والدین کودکان مبتلا به سرفه از دارونما ها برای درمان کودکان خود است از این رو متخصصان تجویز دارونماها را هم در بعضی موارد به پزشکان توصیه می کنند. درمان سرفه,درمان سرفه کودکان,دارونما از دارونماها برای درمان سرفه کودکان خود استفاده کنید

 

پژوهش های اخیر حاکی از استفاده والدین کودکان مبتلا به سرفه از دارونما ها برای درمان کودکان خود است. از این رو متخصصان تجویز دارونماها را هم در بعضی موارد به پزشکان توصیه می کنند.

به گزارش Daily Telegraf، برای درمان سرفه های معمولی کودکان دارویی تجویز نمی شود، اما نتایج پژوهش های اخیر نشان میدهد که ممکن است این باور درست نباشد و باید برای درمان این سرفه ها، به کودکان دارونما تجویز شود.

هدف پژوهشگران از انجام این تحقیقات، بررسی تاثیر عصاره گیاه آگاوا (شهد شیرین طبیعی یک گیاه آبدار مکزیکی) در درمان سرفه های شدید شبانه کودکان بود، که در پایان دریافتند؛ شربت آگاوا و درمان دروغین با دارونماها، هر دو موجب  درمان و بهبود علائم بیماری در کودک می شوند. نتیجه هر دو راه درمانی یکسان است.

کارشناسان می گویند، علت می تواند احساس بهتر والدین نسبت به حال کودک، بعد از انجام درمانی که به اثرگذاری آن باور دارند باشد.

دکتر یان پل از دانشکده پزشکی دانشگاه ایالتی پن و همکارانش، در 119 کودک مبتلا به سرفه های شبانه همراه با اختلال خواب، درمان با شربت گیاه آگاوا، دارونما یا بدون درمان را مقایسه کردند.  این پروهش بین کودکان 2 تا 47 ماهه که به مدت 7 روز یا کمتر سرفه با دلیل نامشخص داشتند انجام شد. دارونماها، درواقع آب طعم دار شده با انگور و کارامل رنگی بود که رنگ و مزه مشابهی با شربت آگاوا داشت؛ و قبل از خواب به اندازه نیمی از سرنگ توسط والدین به کودکان داده می شد.

دکتر پل در ژورنال American Medical Association, Neurology چنین گزارش می دهد: « نتایج بدست آمده نشان می دهد، توصیه بالینی" انتظار هوشیارانه بدون درمان" بهترین توصیه برای والدین با کودکان مبتلا به سرفه و اختلالات خواب ناشی از آن هستند. پزشکان و والدین، تمایل به کم شدن نشانه های این بیماری های شایع و آزاردهنده دارند. تأمین‌کنندگان خدمات بهداشتی و والدین، باید تاثیرگذاری زیاد دارونماها را در درمان کودک مد نظر قرار دهند، چون این افراد بهترین روش برای کنترل علائم بیماری های عفونی بخش بالایی دستگاه تنفسی کودکان را تعیین می کنند. هرچند که دارونماها هزینه اقتصادی در بر دارند اما با توجه به اینکه از مصرف غیر ضروری آنتی بیوتیک ها جلوگیری می کنند، می توانند مفید باشند.»

امید می رفت که شربت آگاوا جایگزین خوب و مناسبی برای شربت عسل که اثر آن در درمان سرفه کودکان ثابت شده است، باشد. چون مصرف عسل برای کودکان زیر 1 سال خطر ابتلا به بوتولیسم را به همراه دارد.

دکتر جیمز تیلور و دکتر داگلاس اپل از دانشگاه واشنگتن در سیاتل در توضیح این مقاله، نوشته اند: « اگرچه نتایج این تحقیق حاکی از عدم برتری درمان دارویی بر دارونماها در درمان سرفه است، اما آنچه که این تحقیق به پژوهشگران نشان می دهد، اثر استفاده از دارونماها بر والدینی است که نتیجه درمان را با استفاده از پرسشنامه مربوط به علائم سرفه، ارزیابی کرده اند.

بعد از آنکه در سال های 2008 / 1387، پنج کودک در اثر مصرف زیاد داروی سرفه جان باختند، ده ها داروی ضد سرفه کودکان از بازار انگلیس جمع آوری شدند و مسئولین پزشکی اعلام کردند که به کودکان کم تر از 2 سال نباید داروی ضد سرفه داده شود، چرا که برای سلامت کودکان به شدت خطرناک بوده و اثرگذار نیز نیستند. مسئولین بخش دارو می گویند نباید به کودکان زیر 2 سال، داروهای ضد سرفه تجاری داده شود زیرا این داروها برای کودکان با سنین کم بسیار خطرناک است.


 ۲۷ دى ۱۳۹۳
    1280  
1
لب شکری چیست؟ علل، علائم، تشخیص و درمان لب شکری
لب شکری چیست؟ علل، علائم، تشخیص و درمان لب شکری
  لب شکری چیست؟ لب شکری یک نقص مادرزادی قابل درمان است. این نقص زمانی رخ می دهد که در...
 ۴ خرداد ۱۳۹۳
    36766    12  
درمان تب یا سرماخوردگی در کودکان(قسمت دوم)
درمان تب یا سرماخوردگی در کودکان(قسمت دوم)
متخصصین اطفال می گویند تب بالا در کودکان زمانی است که حرارت بدن به 100.4 درجه یا بیشتر برسد. اگر کود...
 ۳ تير ۱۳۹۴
    937    0  
بیماری ریفلاکس معده به مری
بیماری ریفلاکس معده به مری
  بیماری ریفلاکس معده به مری (برگشت شیر و مواد غذایی )شایع ترین اختلال مری در کل سنین کو...
 ۲۸ مهر ۱۳۹۵
    30    1  
چند نکته ساده برای پیشگیری از مننژیت در نوجوانان
چند نکته ساده برای پیشگیری از مننژیت در نوجوانان
  راه های بسیار زیادی هست که شما می توانید به کمک آنها فرزندان نوجوان خود را از ابتلا به...
 ۲۳ آذر ۱۳۹۳
    1418    2  
سردرد در کودکان
سردرد در کودکان
تعریف سردرد در کودکان  سردرد در کودکان رایج است و معمولاً خیلی جدی نیستند . همانند بزرگس...
 ۲۲ فروردین ۱۳۹۴
    778    2  
بیماری کاوازاکی: علل، علائم، تشخیص و درمان کاوازاکی
بیماری کاوازاکی: علل، علائم، تشخیص و درمان کاوازاکی
بیماری کاوازاکی چیست؟ کاوازاکی یک بیماری نادر دوران کودکیست که عروق خونی را تحت تاثیر قرار می...
 ۲۷ بهمن ۱۳۹۲
    38193    15  


هرگونه کپی برداری از مطالب یا نشر آن تنها با ذکر منبع و لینک به آن مجاز می باشد