بازدید کننده گرامی؛
ما در پیاده سازی شفاجو از امکانات و قابلیتهای پیشرفته وب استفاده کرده ایم. بنظر میرسد مرورگر وب شما امکانات جدید وب را پشتیبانی نمیکند.
در صورتی که در مشاهده صفحات دچار مشکل شدید پیشنهاد میکنیم از مرورگرهای پیشرفته نظیر Firefox یا Chrome استفاده کنید.
Firefox Chrome
دوستان عزیز شفاجو سلام،
آیا 5 دقیقه وقت دارید به چند سؤال در زمینه سلامتی پاسخ دهید؟

تغذیه در دوران بارداری
Replies: ۱   Views: ۵۲٨  Subscribers: ۲

Posted by Nahid1
   جمعه ۱۶ آبان ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۵

سلام 

من مطلب زیر رو که در مورد مصرف کافئین در بارداری هست از سایت ایران ویتا مد پیدا کردم :

• کافئین: آیا هنوز هم می توانم قهوه مصرف کنم؟

ارتباطی بین کافئین و بروز نقص در جنین، به دست نیامده است اما بیشتر متخصصین سلامت مصرف متوسط کافئین را توصیه می کنند به این معنی که 200 تا 300 میلی گرم در روز کافئین مصرف شود ( 1 تا 3 فنجان 8 اونسی). گزارش شده است که با  افزایش مصرف کافئین احتمال سقط جنین نیز افزایش می یابد ( بیش از 300 میلی گرم در روز)، مخصوصا اگر مصرف قهوه با الکل و سیگار همراه باشد. مکمل گیاهی Guarana ، حاوی کافئین است که در نوشیدنی های انرژی زا استفاده می شود ، هم چنین برخی از داروها نیز ممکن است حاوی کافئین باشد. کافئین از جفت عبور می کند و به همان طریقی که افراد بالغ را تحریک می کند بر جنین نیز اثر می گذارد. 
    منبع: iranvitamed.com

اگر تمایل داری مطلب بیشتری در مورد مصرف داروها در بارداری بخونی به این لینک مراجعه کن :
    http://www.iranvitamed.com/index.php/health-news/pregnancy