بازدید کننده گرامی؛
ما در پیاده سازی شفاجو از امکانات و قابلیتهای پیشرفته وب استفاده کرده ایم. بنظر میرسد مرورگر وب شما امکانات جدید وب را پشتیبانی نمیکند.
در صورتی که در مشاهده صفحات دچار مشکل شدید پیشنهاد میکنیم از مرورگرهای پیشرفته نظیر Firefox یا Chrome استفاده کنید.
Firefox Chrome
دوستان عزیز شفاجو سلام،
آیا 5 دقیقه وقت دارید به چند سؤال در زمینه سلامتی پاسخ دهید؟


روش های انجام کاشت مو
Replies: ۲   Views: ٦۱۲  Subscribers: ٣

Posted by fg478
   سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۲

برخلاف انچه که معمولا در تمامی تبلیغات کاشت مو دیده می شود روشهای انجام کاشت مو شامل FUT  و  FIT(FUE)  نیستند بلکه اینها روشهای برداشت مو میباشد

بطور کلی تکنیکهای پیوند مو شامل انواع روشهایی است که در مراحل مختلف کاشت موی طبیعی بکار گرفته میشود .

 مراحل انجام پیوند مو عبارتند از :

1.برداشت گرافت از نواحی دهنده

2.آماده سازی و نگه داری گرافت ها

3.بازسازی خط رویش مو آماده سازی محل کاشت گرافت ها

5.کاشت گرافتهای مو

 اصول اولیه انجام هریک از مراحلفوق از همان ابتدای کاشت مو در حدود هشتاد سال پیش تا کنون دست نخورده  باقی مانده است اما انچه که از ان زمان تا کنون مرتبا در حال تغییر است استفاده از روشهای جدیدتر و بروزتر در هریک از مراحل فوق میباشد. در واقع عاملی که یک کاشت موی بسیار با کیفیت با نتایج  رضایت بخش را از یک کاشت موی ضعیف و غیرقابل قبول متمایز میسازد استفاده از همین تکنیکهای جدید است . به عنوان مثال در برداشت گرافت از نواحی دهنده که بهترین محل ان اطراف گوشها و پشت سر است در تکنیکهای جدید علیرغم انجام جراحی خطی در پشت سر باقی نمیماند در حالی که در روشهای قدیمی که هنوز در اکثر مراکز انجام میشود یک خط با عرض حداقل cm 1 یا بیشتر در پشت سر باقی میماند.

 

در اینجا بهتر است قبل از ادامه مطلب به تعریف کلمه ((گرافت)) بپردازیم. اگر با یک ذره بین به دقت به موهای جلو یا پشت سر نگاه کنید متوجه میشوید که تعدادی از موها بصورت تک شاخه ، تعدادی بصورت 2 شاخه ، تعدادی به صورت 3 شاخه و بعضا تعدادی بصورت 4 شاخه از پوست خارج شده اند ، به هر یک از این دسته های 1 تا 4 تایی گرافت گفته میشود. یعنی یک گرافت عبارتست از یک یا چند پیاز مو که ساقه ان از یک نقطه از پئست خارج شده اند.

برای بدست اوردن تعداد تارمو بایستی تعداد گرافت را بسته به چگونگی توزیع انها در پوست سر در اعداد 3/2 ، 4/2 ، 5/2 ضرب نمود. این عدد را پزشک متخصص جراح پیوند مو مشخص میکند. مثلا وقتی گفته میشود برای یک بیمار2000 گرافت کاشته شده است یعنی بین 4600 تا 5000 تار مو برای وی پیوند شده است.

منبع: سایت http://www.pezeshkemoo.com/fa