بازدید کننده گرامی؛
ما در پیاده سازی شفاجو از امکانات و قابلیتهای پیشرفته وب استفاده کرده ایم. بنظر میرسد مرورگر وب شما امکانات جدید وب را پشتیبانی نمیکند.
در صورتی که در مشاهده صفحات دچار مشکل شدید پیشنهاد میکنیم از مرورگرهای پیشرفته نظیر Firefox یا Chrome استفاده کنید.
Firefox Chrome
دوستان عزیز شفاجو سلام،
آیا 5 دقیقه وقت دارید به چند سؤال در زمینه سلامتی پاسخ دهید؟

افسردگی مزمن
Replies: ٠   Views: ٨۱۴  Subscribers: ۱

Posted by Sasan.R
   جمعه ۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۲
با سلام بنده سالهاست که دچار بیماری افسردگی هستم ، که طی این چند سال شکل و شمایل بیماری عوض شده ، اول بصورت وسواس در شستشو و شک و تردید در نجسی و پاکی بود که خوشبختانه توانستم تا الان این شکل از بیماری را کنترل کنم ولی از حدود 7 سال گذشته تا الان جای وسواس را فکرهای تکرار شونده ، خل و خوی تند ، عدم اعتماد بنفس ، اضطراب ، استرس ، سردرد ، بی خوابی ، کندی عملکرد ، دردهای بی دلیل در بدنم ، تاخیر در تصمیم گیری وگرفته است . بکمک حدود 10مشاوره تا الان بنظر خودم توانسته ام خل خوی تند و عدم اعتماد بنفسم را بهبود بخشم ولی فعلا مورد سوال من این است که برای مثال ، یک فکر مزاحم و تکرار شونده به ذهنم خطور میکند در این لحظه نمیتوانم تصمیم قاطع در ارتباط با بیرون کردن این فکر مزاحم از ذهنم را اتخاذ کنم در ان لحظه که مشاوری نیست که از ان سوال کنم که تصمیم درست چیست ، اگر بخواهم سرگرم کاری شوم تا فکر مزاحم از ذهنم بیرون رود ، مجبورم فشار زیادی را تحمل کرده تمرکزم را از دست داده و با حالت کمی شبیه گیجی و سردرد شرایظ را تحمل کنم تا شاید فکر منرا رها کند اگر هم بخواهم چند دقیقه ای توقف کنم و به روش بیرون کردن فکر مزاحم فکر کنم دچار کندی کار و توقفهای مکرر میشوم و این هم فشار روانی و نگرانی را برای من بهمراه دارد بنظر خودم راه درست همان راه حلی است که در لحظه اول بدهن خطور میکند و احنمال درست بودن ان زیاد است تر است و باید روی همین موضوع که تصمیم اول را در ذهن نگه دارم و بچیز دیگری فکر نکنم کار کنم حتی اگر با فشار روانی و ذهنی همراه باشد ولی مطمین نیستم ، لطفا راهنمایی فرمایید واقعا راه درست چیست ؟