بازدید کننده گرامی؛
ما در پیاده سازی شفاجو از امکانات و قابلیتهای پیشرفته وب استفاده کرده ایم. بنظر میرسد مرورگر وب شما امکانات جدید وب را پشتیبانی نمیکند.
در صورتی که در مشاهده صفحات دچار مشکل شدید پیشنهاد میکنیم از مرورگرهای پیشرفته نظیر Firefox یا Chrome استفاده کنید.
Firefox Chrome
دوستان عزیز شفاجو سلام،
آیا 5 دقیقه وقت دارید به چند سؤال در زمینه سلامتی پاسخ دهید؟


استفاده از ضد آفتاب
Replies: ۱   Views: ٣۵۲  Subscribers: ۲

Posted by yaldae
   یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۳

چه مقدار و چگونه ضدآفتاب را مصرف کنیم؟

با آمدن فصل گرما، همه به یاد استفاده از ضدآفتاب می افتند. اما واقعیت آن است که ضدآفتاب را در تمام سال باید بطور مرتب مصرف کرد. بسیاری از افراد فکر میکنند که ضدآفتاب مصرف می کنند اما آنقدر کم و بطور نامناسب استفاده می کنند که عملا فرقی با استفاده نکردن ندارد.

در این مطلب نحوه صحیح مصرف ضدآفتاب بیان می شود تا از مضرات اشعه UV خورشید که در تابستان با شدت بیشتری به پوست آسیب می رساند، در امان باشید.

مقدار مصرف:

مقدار استفاده از ضدآفتاب در هر بار باید حداقل به اندازه دو بند انگشت باشد. صورتتان کامل با ضدآفتاب بپوشانید و اگر در زندگی تان بخواهید در مصرف یک چیز صرفه جویی راکنار بگذارید، بدون شک آن چیز، ضدآفتاب باید باشد.

تکرار استفاده:

ضدآفتاب حتما باید هر دو ساعت یکبار تمدید شود. تعریق و دیگر عوامل محیطی باعث می شود خاصیت ضدآفتاب بعد از دو سه ساعت از بین برود. بنابراین تمدید آن الزامیست.

زمان مصرف:

ضدآفتابهای معمولی می بایست بیست دقیقه قبل از در معرض آفتاب قرار گرفتن، بر روی پوست مالیده شود اما ضدآفتابهای فیزیکی یا مینرال از 5 دقیقه قبل استفاده شوند کافی است.

ترتیب استفاده:

اگر چند کرم را می خواهید همزمان استفاده کنید، مثلا می خواهید کرم مغذی، کرم لیفتینگ یا نرم کننده را همزمان با ضدآفتاب استفاده کنید، یادتان باشد، ضدآفتاب باید آخرین کرمی باشد که بر روی پوست خود می زنید