بازدید کننده گرامی؛
ما در پیاده سازی شفاجو از امکانات و قابلیتهای پیشرفته وب استفاده کرده ایم. بنظر میرسد مرورگر وب شما امکانات جدید وب را پشتیبانی نمیکند.
در صورتی که در مشاهده صفحات دچار مشکل شدید پیشنهاد میکنیم از مرورگرهای پیشرفته نظیر Firefox یا Chrome استفاده کنید.
Firefox Chrome
دوستان عزیز شفاجو سلام،
آیا 5 دقیقه وقت دارید به چند سؤال در زمینه سلامتی پاسخ دهید؟


6 نکته حیاتی برای مراقبت از پوست بعد از آفتاب گرفتن
Replies: ٠   Views: ۴٨  Subscribers: ۱

Posted by fatemeh28radin
   سه شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۱

با شروع فصل گرما و آفتاب شدید، تمایل به آفتاب گرفتن در بسیاری از افراد زیاد می شود. آفتاب گرفتن بطور کلی برای پوست مفید نیست پس بهتر است با رعایت نکاتی که در زیر به آن اشاره شده است، از پوستمان در برابر آفتاب گرفتن مراقبت کنیم :

  1. با آفتاب گرفتن، پوست مقدار زیادی رطوبت از دست می دهد. بهتر است بعد از آفتاب گرفتن، در صدد جبران آب از دست رفته پوستتان بر آیید. برای اینکار توصیه می شود نوشیدنیهای خنک و آبدار مصرف کنید. آب فراوان بنوشید. آب نارگیل بهترین نوشیدنی بعد از آفتاب گرفتن است چون جبران الکترولیت های از دست رفته پوست را می کند. پس از آن مصرف هندوانه و آب آلوورا می تواند بسیار مفید باشد.
  2. بعد از آفتاب گرفتن، صورتتان را با آب سرد فراوان بشویید. پوست صورتتان با آفتاب گرفتن، ملتهب می شود و تنها راه آرامش دادن به آن آب سرد است
  3. تا دو ساعت بعد از آفتاب گرفتن از شوینده های حاوی اسکراب استفاده نکنید. پوست بعد از آفتاب گرفتن تبدیل به پوستی حساس و آسیب پذیر می شود و تماس با دانه های اسکراب، به آن صدمه می زند.
  4. بعد از آفتاب گرفتن حتما از محصولات افترسان که حاوی مواد التیام بخش می باشد استفاده کنید. استفاده از محصولات افترسان، پوست را آرام می کند و آسیب وارده از آفتاب را به حداقل می رساند.
  5. تا دو ساعت بعد از آفتاب گرفتن از لیف برای استحمام استفاده نکنید زیرا پوست در این دو ساعت، آسیب پذیر است
  6. تا 24 ساعت قبل و بعد از آفتاب گرفتن، اپیلاسیون انجام ندهید