بازدید کننده گرامی؛
ما در پیاده سازی شفاجو از امکانات و قابلیتهای پیشرفته وب استفاده کرده ایم. بنظر میرسد مرورگر وب شما امکانات جدید وب را پشتیبانی نمیکند.
در صورتی که در مشاهده صفحات دچار مشکل شدید پیشنهاد میکنیم از مرورگرهای پیشرفته نظیر Firefox یا Chrome استفاده کنید.
Firefox Chrome
دوستان عزیز شفاجو سلام،
آیا 5 دقیقه وقت دارید به چند سؤال در زمینه سلامتی پاسخ دهید؟


چه ضدآفتابی بخریم؟
Replies: ٠   Views: ۴٦  Subscribers: ۱

Posted by fatemeh28radin
   سه شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۴

چه ضدآفتابی بخریم؟

حتما شما هم برایتان پیش آمده که وقتی برای خرید ضدآفتاب به داروخانه یا گالری می روید با انواع ضدآفتابها مواجه می شوید و خرید و انتخاب از میان این همه برند برایتان دشوار است. در این مطلب شما را راهنمایی می کنیم که چگونه ضدآفتاب انتخاب کنید.

هر فردی باید بر اساس نوع پوستش ضدآفتاب انتخاب کند. اگر پوست چربی دارید حتما به فروشنده بگویید ضدآفتابهای مخصوص پوست چرب را به شما نشان دهد.

اگر پوست بسیار حساسی دارید یا اینکه باردار هستید، به سراغ ضدآفتابهای معمولی که شیمیایی هستند نروید. ضدآفتابهای مینرال یا فیزیکی برایتان مناسب است. ضدآفتابهای مینرال به مالیدن بیشتری بر روی پوست نیاز دارند تا کاملا یکنواخت شوند اما در عوض با پوست واکنشی نمیدهند و بسیار ایمن هستند. تیتانیوم دی اکساید و زینک اکساید از موادی هستند که در این ضدآفتابها استفاده می شود. میتوانید آنها را در لیست ترکیبات ضدآفتاب که بر روی جعبه نوشته شده است پیدا کنید.

اگر اهل آرایش کردن هستید، به جای استفاده از کرم پودر و ضدآفتاب بصورت جداگانه ، می توانید ضدآفتابهای کرم پودری بخرید. برای انتخاب رنگ، اگر تستر آن وجود داشت آن را روی چانه تان امتحان کنید.

به تاریخ انقضای ضدآفتابی که می خرید دقت کنید. یادتان باشد ضدآفتاب را بعد از خرید کردن، باید در جای نسبتا خنک نگهداری کنید. در شهرهای جنوبی کشور نگهداری در یخچال توصیه می شود اما در دیگر نقاط که متعادل هستند در دمای اتاق (بدور از آفتاب) کافی است.

در محصولات خارجی لیبل فارسی نویس را حتما بخوانید تا مطمئن شوید ضدآفتابی که می خرید، متناسب پوستتان است و دقیقا همان چیزی است که می خواهید.

در خرید ضدآفتایهای خارجی دقت کنید تقلبی نباشد. برای اینکار لیبل شبنم و لیبل اصالت و لیبل فارسی نویس را با دقت بررسی کنید.