بازدید کننده گرامی؛
ما در پیاده سازی شفاجو از امکانات و قابلیتهای پیشرفته وب استفاده کرده ایم. بنظر میرسد مرورگر وب شما امکانات جدید وب را پشتیبانی نمیکند.
در صورتی که در مشاهده صفحات دچار مشکل شدید پیشنهاد میکنیم از مرورگرهای پیشرفته نظیر Firefox یا Chrome استفاده کنید.
Firefox Chrome
دوستان عزیز شفاجو سلام،
آیا 5 دقیقه وقت دارید به چند سؤال در زمینه سلامتی پاسخ دهید؟


نکته های مهمی که باید هنگام آفتاب گرفتن مراعات کنید
Replies: ٠   Views: ۴٦  Subscribers: ۱

Posted by yaldae
   چهارشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۵

بطور کلی آفتاب گرفتن برای پوست نامناسب است و متخصصان پوست آن را توصیه نمی کنند. از طرفی طرفداران برنزه شدن پوست با آفتاب کم نیستند. شاید شما هم جزو دوست داران آفتاب گرفتن در تابستان باشید. از این رو موارد زیر را در هنگام آفتاب گرفتن مدنظر داشته باشید تا حداقل آسیب به پوستتان وارد شود:

در جلسه اول توصیه می شود حداکثر ۳۰دقیقه زیر آفتاب بخوابید. بین هر جلسه آفتاب گرفتن باید یک روز به پوست تان استراحت بدهید. در جلسه دوم ۴۵ دقیقه و جلسه سوم یک ساعت زیر آفتاب بخوابید؛ یک ربع به جلو، یک ربع به پشت، یک ربع به پهلوی راست و یک ربع به پهلوی چپ. امن ترین راه برای برنزه شدن زیر آفتاب استفاده از روغن های مخصوص کارخانه ای است. این محصولات در عین حال که به برنزه شدن پوست کمک می کنند دارای مقداری ضدآفتاب هستند و از سوختگی و دردناک شدن پوست جلوگیری می کنند.

اسپری های مخصوص برنزه شدن زیر آفتاب نیز روند جذب نور را تسریع می کنند و رنگ های مختلفی به پوست می دهند از جمله طلایی، مسی، هویجی و شکلاتی. برخی از این محصولات دارای مقداری مواد اتوبرنز هستند و برای کسانی مناسبند که برای برنزه شدن عجله دارند. بعد از زدن روغن هر ۵ دقیقه یک بار با آبپاش سراسر بدن تان را مرطوب کنید. نوشیدن آب و خوردن میوه های تابستانی را هم فراموش نکنید! هر زمان احساس کردید ضربان قلب تان بالا رفته یا سردرد گرفته اید از زیر آفتاب بلند شوید، دوش بگیرید و چند دقیقه ای در سایه قدم بزنید.

برای پیشگیری از پیری پوست پیشنهاد می شود صورتتان را با ضدآفتاب پوشش دهید. همپنین دور چشمتان را نیز با ضدآفتاب مخصوص دور چشم بپوشانید تا شاهد چروک های اطراف چشم در این قسمت از صورت که پیری پوست را بیشتر از هرجای دیگری نشان می دهد، نباشید.

بعد از آفتاب گرفتن حتما از محصولات افترسان استفاده کنید. این محصولات به التیام التهاب پوست پس از آفتاب گرفتن کمک شایانی میکند. مصرف محصولات افترسان حس خنکی و آرام بخشی به پوستتان می دهد. برند الارو به تازگی محصول افترسان را به بازار آورده است که وجود مواد التیام بخش و خنک کننده و همچنین آلوورا و دیگر عصاره های گیاهی، احساس خوشایند خنکی و آرامش بخشی را به پوست میدهد.