بازدید کننده گرامی؛
ما در پیاده سازی شفاجو از امکانات و قابلیتهای پیشرفته وب استفاده کرده ایم. بنظر میرسد مرورگر وب شما امکانات جدید وب را پشتیبانی نمیکند.
در صورتی که در مشاهده صفحات دچار مشکل شدید پیشنهاد میکنیم از مرورگرهای پیشرفته نظیر Firefox یا Chrome استفاده کنید.
Firefox Chrome
دوستان عزیز شفاجو سلام،
آیا 5 دقیقه وقت دارید به چند سؤال در زمینه سلامتی پاسخ دهید؟

سوالات پزشکی

موی صورت

با سلام پسری هستم 23 ساله که تا سال قبل موی صورتم نداشتم به همین دلیل مدتی از محلول ماینوکسیدیل 5 درصد استفاده کردم.که نتیجه بخش بود و مقداری موی صورتم رشد کرد.اما این مو هم بسیار کمرنگ است به صورتی که از فاصله چندمتری تقریبا قابل دیدن نیست و هم بسیار کم پشت به صورتی که در محدوده چانه تقریبا وجود ندارد.خواهشمند است که مرا راهنمایی کنید که چکار کنم که ریش و سبیل پرپشتی داشته باشم؟.با تشکر در ضمن هنگام استفاده از محلول ماینوکسیدیل در بعضی از مناطق صورت مثل پیشانی(بالای ابروها) و یا گوشها نیز موهای کمرنگی بوجود آمده برای ازبین بردنشان چه کنم؟

 ۲۰ مرداد ۱۳۹۳
    755    1  

پاسخ ها


فقط پزشکانی که پروفایل فعالی دارند و قسمت پرسش و پاسخ را در پروفایل خود فعال کرده اند می توانند به سوالات پاسخ دهند!


 ۲۰ مرداد ۱۳۹۳
  
دکتر داریوش دائر
متخصص  پوست و مو و زیبایی  -  پکیج های زیبایی،PRP پی آر پی،مزوتراپی،میکرودرم ابریژن،جوانسازی وزیبایی پوست ،لیزر موی زائد ،درمان تعریق بیش از حد،برداشت خال و رفع تاتو،تزریق ژل،تزریق بوتاکس،رفع آکنه زگیل ضایعات عروقی،تزریق چربی
پاسخ : 
استفاده از ماینوکسیدیل گرچه باعث رشد مو سر و صورت می شود ولی با ایجاد پرمویی ناخواسته در نواحی مانند پیشانی یا کناره چشم ها و گوش ها نیز همراه است. توصیه می کنم میزان مصرف ماینوکسیدیل را کم کرده و به شبی یک بار برسانید و اگر حدود یک سال از مصرف آن نیز می گذرد، تدریجاً دارو را قطع کنید. موهای ریش و سبیل با افزایش سن تدریجاً پرپشت خواهند شد و جای نگرانی ندارند و موهای زائد پیشانی و گوشها نیز با قطع ماینوکسیدیل ریزش خواهند کرد.

پرسشهای مرتبط :

 ۱ شهریور ۱۳۹۳
    466    1  

 ۱۸ خرداد ۱۳۹۴
    320    2  

 ۲۷ تير ۱۳۹۴
    281    1  

 ۱۴ آذر ۱۳۹۴
    532    0  

 ۱ اردیبهشت ۱۳۹۴
    533    2  

 ۲۶ شهریور ۱۳۹۳
    614    0