بازدید کننده گرامی؛
ما در پیاده سازی شفاجو از امکانات و قابلیتهای پیشرفته وب استفاده کرده ایم. بنظر میرسد مرورگر وب شما امکانات جدید وب را پشتیبانی نمیکند.
در صورتی که در مشاهده صفحات دچار مشکل شدید پیشنهاد میکنیم از مرورگرهای پیشرفته نظیر Firefox یا Chrome استفاده کنید.
Firefox Chrome
دوستان عزیز شفاجو سلام،
آیا 5 دقیقه وقت دارید به چند سؤال در زمینه سلامتی پاسخ دهید؟

سوالات پزشکی

صدای مانند سشوار در سر

استدعا دارم با توجه به اطلاعات زیر راهنمایی نمایید مشخصات بیمار : زن 58 ساله دارای بیماری دیابت نوع 2 در تاریخ 19/4/92 با حالت تهوع و سرگیجه شدید به دکتر مراجعه نمودیم . ایشان پس از معاینه تشخیص سکته گوش چپ و دستور فوری بستری در بیمارستان دادند . در بیمارستان اقدامات مربوطه انجام گردید و 1 عدد آمپول کورتون در گوش تزریق گردید و 5 روز مدت بستری طول کشید . در بیمارستان چندین شنوایی سنجی و یک MRI صورت پذیرفت . با توجه به ایجاد صدای شبیه به سشوار در گوش و عدم بهبود شنوایی به دکتر دیگری مراجعه نمودیم و ایشان در حدود مدت 2 ماه ، 4 عدد آمپول کورتون در گوش تزریق نمود . با این اقدامات حدود 20% از شنوایی گوش چپ برگشت اما همچنان صدای آزاردهنده شبیه سشوار در گوش شنیده میشود . دکتر مربوطه نیز فرمودند راهکار دیگری ندارد و باید با این صدای آزاردهنده ساخت . بنا به پشنهاد ایشان سمعک نیز جهت کاهش صدا خریداری و استفاده گردید اما تاثیری نداشت . از شما دکتر گرامی استدعا دارم ، نظر تشخیصی خود را بفرمایید که آیا راهی برای خلاصی از این صدا وجود دارد ؟

 ۳ اسفند ۱۳۹۴
    189    2  

پاسخ ها


فقط پزشکانی که پروفایل فعالی دارند و قسمت پرسش و پاسخ را در پروفایل خود فعال کرده اند می توانند به سوالات پاسخ دهند!


 ۴ اسفند ۱۳۹۴
  
دکتر علی حقیقتیان
متخصص  گوش و حلق و بینی  -  جراح ومتخصص گوش وحلق وبینی جراحی پلاستیک بینی و صورت جراحی اندوسکوپی سینوس طزریق ژل و بوتاکس
پاسخ : 
سلام دوست عزیز کاهش شنوایی ناگهانی و سرگیجه و ایجاد وزوز گوش و در بسیاری از موارد بدون هیچ علتی شروع می شود و باعث ایجاد صدای اضافه می شود. درمانی که تا کنون انجام داده اید صحیح بوده و متاسفانه اگر تا کنون شنوایی و صدای اضافه بهبود نیافته درمان قطعی وجود ندارد.
 ۶ اسفند ۱۳۹۴
  
دکتر مجید کاظمی
متخصص  گوش و حلق و بینی  -  جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراح زیبایی بینی
پاسخ : 
سلام درست گفته اند شما باید مصرف نمک را پایین بیاورید و قرص بتاسرک هر هشت ساعت یکی مصرف کنید راه دیگری ندارد

پرسشهای مرتبط :
گلو درد
سلام من حدود سه هفتست گلو درد دارم مخصوصا هنگام غذا خوردن به دکتر هم مراجعه کردم به چرک خشک کن و دیفین هیدرامین داد اما هنوز خوب نشدم چه کنم؟

 ۱۴ اسفند ۱۳۹۳
    259    0  

 ۷ بهمن ۱۳۹۳
    436    1  

 ۸ اردیبهشت ۱۳۹۵
    436    1  

 ۱ مرداد ۱۳۹۴
    291    1  

 ۴ مرداد ۱۳۹۴
    250    0  

 ۷ شهریور ۱۳۹۳
    597    1