بازدید کننده گرامی؛
ما در پیاده سازی شفاجو از امکانات و قابلیتهای پیشرفته وب استفاده کرده ایم. بنظر میرسد مرورگر وب شما امکانات جدید وب را پشتیبانی نمیکند.
در صورتی که در مشاهده صفحات دچار مشکل شدید پیشنهاد میکنیم از مرورگرهای پیشرفته نظیر Firefox یا Chrome استفاده کنید.
Firefox Chrome
دوستان عزیز شفاجو سلام،
آیا 5 دقیقه وقت دارید به چند سؤال در زمینه سلامتی پاسخ دهید؟

سوالات پزشکی

چاقی با استفاده از وارتان و پودر غلات

سوال پرسیده شده: سلام بنده یک پسر 15 ساله با تقریبا 45 کیلو وزن و 172 سانتی متر وزن هستم. میخواستم اندام متعادل و خوب تری داشته باشم و در چهره (صورت) کمی چاق تر شوم به طوری که بدن و چهره من از حالت لاغری به نرمال برسد میخواستم نظر شمارو بدونم باشگاه که رفتم 2 مکمل : وارتان پدر غلات رو بهم گفتن بخرم تا برنامه بهم بدن گفتم ببینم ضرری نداره؟ اگر به من جواب بدید ممنون میشم خیلی واجب و عجله ایی هست جواب گرفته شده: با سلام از نظر من بهترین راه افزایش وزن ورزش پرورش اندام و رعایت رژیم صحیح است شما می توانید در کنار این دو از مکمل کمکی استفاده کنید ولی در مصرف مکمل نباید زیاده روی کنید و پس از یک دوره مصرف به بدن استراحت بدهید و در طول مصرف خون خود را از نظر اسیداوریک و اوره و BUN ارزیابی کنید و زیاده روی در مصرف مکمل میتواند صدمات جبران ناپذیری به بدن خصوصا کلیه ها وارد کند *** سوال جدید: میخواستم بدونم الان این دو مکلمل رو زیر نظر یک مربی بدنساز انجام بدم مشکلی پیش نمیاد؟

 ۲۹ خرداد ۱۳۹۵
    113    1  

پاسخ ها


فقط پزشکانی که پروفایل فعالی دارند و قسمت پرسش و پاسخ را در پروفایل خود فعال کرده اند می توانند به سوالات پاسخ دهند!


 ۲۹ خرداد ۱۳۹۵
  
کارشناس شیما علی مددی
لیسانس  تغذیه  -  کارشناس تغذیه و رژیم درمانی
پاسخ : 
با سلام هیچ مکملی صد در صد بدون ضرر نیست

پرسشهای مرتبط :

 ۱۰ مرداد ۱۳۹۳
    1394    1  

 ۴ خرداد ۱۳۹۴
    271    1  

 ۳۱ تير ۱۳۹۵
    143    1  

 ۵ مرداد ۱۳۹۵
    99    0  
دوخت پرده
ببخشید بی ادبی من را ولی سوال ذهنو مشغول کرده پرده را اگر بدوزید آیا حالت طبیعی خواهد داشت بعد از نزدیکی امکان خونریزی دارد بعد از دوخت؟

 ۲۵ تير ۱۳۹۴
    498    0  
سوزش سر
با سلام و وقت بخیر آقا دکتر سوزش و داغ شدن سر (قسمتی از سر) میتونه خطرناک و جزء بیماری مغز و اعصاب باشه ، علتش چیه؟و اگه همراه با فشار خون بالا باشه چطور؟ با تشکر

 ۸ آذر ۱۳۹۴
    241    0