بازدید کننده گرامی؛
ما در پیاده سازی شفاجو از امکانات و قابلیتهای پیشرفته وب استفاده کرده ایم. بنظر میرسد مرورگر وب شما امکانات جدید وب را پشتیبانی نمیکند.
در صورتی که در مشاهده صفحات دچار مشکل شدید پیشنهاد میکنیم از مرورگرهای پیشرفته نظیر Firefox یا Chrome استفاده کنید.
Firefox Chrome
دوستان عزیز شفاجو سلام،
آیا 5 دقیقه وقت دارید به چند سؤال در زمینه سلامتی پاسخ دهید؟

سوالات پزشکی

درمان جای سوختگی

با سلام حدود 3ماه پیش پای پسر 2ساله ام با الکل سوخت پس از گذشت یک ماه پوست مجدد اورد اما هنوز که 3ماه میگذرد کاملا جای ان قرمز است وپوست جدید نیز ضمخت است در این مدت نیز پماد هایی همچون ایلوکام وکنتور تیوبکس نیز استفاده کرده ام اما اثر بخش نبوده است

 ۲۷ دى ۱۳۹۳
    677    1  

پاسخ ها


فقط پزشکانی که پروفایل فعالی دارند و قسمت پرسش و پاسخ را در پروفایل خود فعال کرده اند می توانند به سوالات پاسخ دهند!


 ۲۸ دى ۱۳۹۳
  
دکتر داریوش دائر
متخصص  پوست و مو و زیبایی  -  پکیج های زیبایی،PRP پی آر پی،مزوتراپی،میکرودرم ابریژن،جوانسازی وزیبایی پوست ،لیزر موی زائد ،درمان تعریق بیش از حد،برداشت خال و رفع تاتو،تزریق ژل،تزریق بوتاکس،رفع آکنه زگیل ضایعات عروقی،تزریق چربی
پاسخ : 
گرچه تحمل سوختگی و عوارض ناشی از آن در کودکان برای والدین شان سخت ئ طاقت فرساست، ولی باید گفت در این موارد صبر و انتظار در حد چندین ماه بهتریسن راهکاری است که می تواند مفید باشد و سیر خوب و قابل توجه بهبود طبیعی پوست شیرخواران در اغلب موارد جای سوختگی ها را محو کرده و گاه نیز کاملاً از بین می برد. استفاده از کرم های کورتون دار در این موارد به هیچ وجه مصلحت نیست و کرم ها یا پمادهای ترمیم کننده نیز تا حد کمی می توانند در این موارد کمک کنند. تا چند ماه صبر کنید.

پرسشهای مرتبط :
لاغری
باسلام زنی 27ساله هستم.مدت 1ساله که روز به روز لاغرتر میشم.درطول یک سال 10 کیلووزنم کم شد.سال92 ازمایش کامل دادم خوب بود.لطفا راهنمایی ام کنید.

 ۱۸ مهر ۱۳۹۳
    402    0  

 ۷ بهمن ۱۳۹۳
    322    1  

 ۱۷ اسفند ۱۳۹۳
    395    0  

 ۳ مهر ۱۳۹۴
    248    1  

 ۱۲ اسفند ۱۳۹۳
    259    0  

 ۱۶ دى ۱۳۹۳
    419    1