بازدید کننده گرامی؛
ما در پیاده سازی شفاجو از امکانات و قابلیتهای پیشرفته وب استفاده کرده ایم. بنظر میرسد مرورگر وب شما امکانات جدید وب را پشتیبانی نمیکند.
در صورتی که در مشاهده صفحات دچار مشکل شدید پیشنهاد میکنیم از مرورگرهای پیشرفته نظیر Firefox یا Chrome استفاده کنید.
Firefox Chrome
دوستان عزیز شفاجو سلام،
آیا 5 دقیقه وقت دارید به چند سؤال در زمینه سلامتی پاسخ دهید؟

سوالات پزشکی

سوال از متخصص زنان

سلام و صبح بخیر .من از همدان مزاحم میشم . خودم و خانمم هر دو کارمند هستیم و37-38 ساله هستیم. برای بچه دار شدن در حدود 5 ماهه که اقدام کردیم ( میدونم کمی دیره ) اخیرا آزمایشی توسط متخصص زنان از خانمم گرفتن که یکی دو مود مثل ویتامین دی و کلسیم در اون کمتر از حد نرماله ولی انچه که من رو داره نگران می کنه بالا بودن هورمون پرولاکتین یا لاکتوژن ایشونه ( حدود 830 هست) که در چند سایت اینترنتی خوندم که ممکنه از وجود یک غده در زیر یا کنار غده هیپوفیز باشه . برابر اطلاعات ارائه شده تو اینترنت از طریق یک سری قرصها امکان برطرف شدن این عارضه وجود داره . البته دکترش گفته باید آزمایش رو تکرار کنه. حال حقیقتا اگرچه که به روم نمی آرم شاید هم موضوع مهمی نباشه ولی دو روز هستش که خواب و خوراک رو از من گرفته . اگه بچه دار شدن این معضل را براش ایجاد یا تشدید می کنه من از خیر همه چی میگذرم اما همه دنیای من خانم مهربان و یار عزیزم هستش . خواهش می کنم من رو راهنمایی کنید.چطور خیالم از سلامتی عزیزتر از جانم راحت بشه .از لطفتون پیشاپیش ممنونم.

 ۳۰ بهمن ۱۳۹۳
    553    1  

پاسخ ها


فقط پزشکانی که پروفایل فعالی دارند و قسمت پرسش و پاسخ را در پروفایل خود فعال کرده اند می توانند به سوالات پاسخ دهند!


 ۳ اسفند ۱۳۹۳
  
دکتر فاطمه فرج زاده واجاری
متخصص  زنان و زایمان  -  زیبایی زنان،نازایی،مراقبت بارداری های پر خطر،سرطانهای زنان
پاسخ : 
سلام ، این عارضه قابا درمانه و چون می تونه باعث بی نظمی خونریزیها و اختلال باروری بشه باید با ترکیبات ضد پرولاکتین مثل بروموکرپتین و کابرگولین ، درمان بشه و حتما لازمه ازمایشات کاملتر مثل بررسی تیرویید هم صورت بگیره چؤن کم کاری تیرویید هم باعث افزایش این هورمون می شه ، در موارد بسیار بالاتر این هورمون و یا مقاوم به درمان انجام MRI برای رد توده های هیپوفیز ضرورت داره ، نگران نباشید فعلا لازمه درمان دارویی برای ایشان شروع شه

پرسشهای مرتبط :

 ۲۳ دى ۱۳۹۳
    530    0  

 ۳ مهر ۱۳۹۳
    1099    1  

 ۲۱ مرداد ۱۳۹۳
    477    0  

 ۲۸ بهمن ۱۳۹۳
    15750    1  
باد و ورم روده
سلام بنده برای بار دوم است که سوال خود را مطرح میکنم خواهشمندم پاسخ دهید بنده رودهایم باد دارد واذیتم میکند

 ۳ تير ۱۳۹۴
    247    0  
قرص لاغری
سلام !آیا قرص لاغری قابل اعتمادی در کشورمان وجود دارد؟

 ۳۰ شهریور ۱۳۹۵
    22    1