بازدید کننده گرامی؛
ما در پیاده سازی شفاجو از امکانات و قابلیتهای پیشرفته وب استفاده کرده ایم. بنظر میرسد مرورگر وب شما امکانات جدید وب را پشتیبانی نمیکند.
در صورتی که در مشاهده صفحات دچار مشکل شدید پیشنهاد میکنیم از مرورگرهای پیشرفته نظیر Firefox یا Chrome استفاده کنید.
Firefox Chrome
دوستان عزیز شفاجو سلام،
آیا 5 دقیقه وقت دارید به چند سؤال در زمینه سلامتی پاسخ دهید؟

سوالات پزشکی

با سلام دختری١٩ ساله هستم با تجویز پزشک به دلیل adhd بزرگسالی به مدت دو هفته است که روزی ٢ عدد قرص ریتالین مصرف می کنم از همان روز های اول تاثیرات مثبت این دارو مثل افزایش تمرکز و تحمل و تنظیم خواب و کاهش آن ( که پیش از مصرف نز دیک به ١٠ تا ١٢ ساعت بود و الان بین ٦تا ٧ ساعت است) برای من به وجود آمد.اما تاثیر این دارو برای من نز دیک به ٤تا ٥ ساعت است و من بین زمان از بین رفتن اثر قرص اول تا مصرف قرص دوم که زمانی نزدیک به ٥ ساعت است دچار سردرد و احساس غم و ناراحتی و خستگی بسیار زیاد می شوم و علاوه بر این عوارضی چون تپش قلب رو برای من به همراه داشته اما آن چیزی که مرا بیش از همه نگران کرده لرزش دست است که با مصرف این دارو شروع شده میزان آن به اندازه ای است که اطرافیانم متوجه آن می شوند و از آن جایی رشته و کارم وابسته به مهارت دستم است این لرزش مانع دقت در کارم می شود به همین دلیل اگر این دارو باعث لرزش دستم در زمان مصرفش شود نمی توانن آن را به مدت طولانی مصرف کنم سوال من این است آیا این عوارض مصرف دارو طبیعی است و با قطع مصرف از بین می رود و تاثیرات طولانی مدت ندارد؟ و آیا جایگزینی برای این دارو وجود دارد و یا اگر ندارد من این دارو را قطع کنم؟

 ۴ اردیبهشت ۱۳۹۴
    448    0  

پاسخ ها


فقط پزشکانی که پروفایل فعالی دارند و قسمت پرسش و پاسخ را در پروفایل خود فعال کرده اند می توانند به سوالات پاسخ دهند!


تاکنون به این سوال پاسخی داده نشده است!

پرسشهای مرتبط :

 ۲۴ خرداد ۱۳۹۵
    97    1  
لیکن پلان
باسلام آیابرای بیماری لیکن پلان درمانی یافت شده است برای ترمیم موی سر از دست رفته امکانی وجود دارد

 ۱۸ مرداد ۱۳۹۳
    1042    1  
حاملگی
سلام. خسته نباشید. اگر مایع منی همسرم وارد واژنم نشده باشد و از دوران عادت ماهانه ام چند روزی گذشته باشد,احتمال بارداری هست؟

 ۳ اسفند ۱۳۹۳
    296    1  

 ۱۶ دى ۱۳۹۳
    410    1  

 ۲۱ آبان ۱۳۹۳
    445    1  

 ۱۸ مهر ۱۳۹۴
    277    0