preloader

نکات استخدام پرستار سالمند


نکات استخدام پرستار سالمند
امتیاز 4.6 / تعداد بازدید : 10151 اشتراک گذاری :

استخدام پرستار سالمند ، نگرانی در مورد سلامتی و امنیت عزیز سالمند بیمار یا دارای ضعف جسمی ، دغدغه بسیار بزرگی خواهد بود. به ویژه ،هنگامی که سالمند حاضر به جابجایی نبوده و بخواهد در خانه بماند. تحقیقات نشان می دهد که نزدیک به 79 درصد از سالمندانی که به پرستار نیاز دارند، در خانه خودشان مراقبت می شوند. به صورت کلی، دو نوع مراقبت خانگی پرستار وجود دارد ، پرستار پزشکی و درمانی و پرستار خانگی . اگر سالمند عزیز شما دچار بیماری بوده و یا به هر دلیلی احتیاجات پزشکی و درمانی دارد، استخدام پرستار پزشکی و درمانی بهترین انتخاب خواهد بود.

 

پرستار سالمند در منزل می‌تواند اقدامات پزشکی را برای سالمند انجام دهد

 

از خدمات پزشکی و خدمات درمانی مختلفی، از جمله تزریق، مدیریت دارو از مهم ترین وظایف پرستار سالمند است. اما اگر عزیز سالمند شما ،فقط برای کارهای خانگی مانند نظافت، تهیه غذا، شست و شو به کمک احتیاج دارد، پرستار خانگی انتخاب مناسبی خواهد بود. البته این نوع پرستار نیز ،انواع مختلفی دارد که با توجه به میزان نیاز سالمند می توانید نوع آن را انتخاب کنید.

پرستار سالمند در منزل، تمامی کار های شخصی فرد مسن را انجام می دهد

 

پرستار خانگی نه تنها مناسب افراد سالمند هست بلکه برای کسانی که به هردلیلی؛ موقتی یا دائمی دچار مشکل شده اند و برای مدتی و یا حتی چند سال نیاز به یک مراقب و نگهدار دارند که فقط در حد تهیه و پخت غذا،شست و شوی منزل ونظافت شخصی کمکشان بدهند نیزکمک شایانی هست که بعضا افراد جوان به خاطر بیماری یا عمل به این نوع پرستاری نیاز پیدا می کنند.

استخدام پرستار سالمند خصوصی یا از آژانس‌های پرستاری

در این مرحله نیز، دو انتخاب خواهید داشت : انتخاب پرستار برای نگهداری از سالمند، به صورت خصوصی و  یا مستقیم توسط خودتان و استفاده از آژانس های پرستاری . هر کدام از این روش ها دارای مزایا و معایبی هستند که شما می توانید با بررسی شرایط و نیاز سالمند خود، روش مناسب را انتخاب کنید.

کنترل سوابق کاری و شخصی

حساسیت داشتن در مورد استخدام پرستار  سالمندتان امری کاملا طبیعی است. در واقع، ما بر حساسیت داشتن در این زمینه تاکید داریم.اگر از آژانس های پرستاری استفاده می کنید، حتما روش استخدام پرستار توسط آژانس را بررسی کنید  و مطمئن شوید که سوابق پرستار را کنترل می کنند.اگر نمی توانید به روش استخدام آژانس ها اعتماد کنید، بهترین راه این است که خودتان دست به کار شوید و کار استخدام پرستار را شروع کنید.

نظارت بر کار پس از استخدام

باید مطمئن شوید که او کار خود را درست و به بهترین نحو انجام می دهد. لیستی از کارهایی که برای استخدام سالمند می خواهید پرستار برای سالمندتان انجام دهد را آماده کنید.در نظر داشته باشید که اهداف تان از استخدام را حتما در آن لیست بگنجانید و چیزی را از قلم نیندازید. اهدافی مانند امنیت، سلامتی، رفاه و حمایت اجتماعی برای سالمندتان . با کنترل منظم تطابق این لیست با کارهای پرستار، می توانید به خوبی بر کار پرستار نظارت کنید.

سالمندانی که در این سن با بیماری درگیر هستند با نیازهای خاص و ویژه‌ای مواجه هستند. برطرف سازی این نیازها برای برخی افراد با توجه به مشغله‌های سنگین روزمره‌ای که دارند دشوار می‌شود. پیشنهاد ما به شما، پرستار شبانه روزی سالمند  است که کمک برای انجام کارهای روزانه ای  مانند خواب، حمام کردن، غذا خوردن و انجام طهارت و یا تعویض پوشک سالمند ،که سالمند توانایی انجام آن را ندارد است.

منابع : برگرفته شده از وبسایت  شرکت زندگی برتر اکسین

 

منبع: شفاجو
نویسنده : شفاجو

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظرات خود را در این بخش بیان کنید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.


نظری برای نمایش وجود ندارد , شما اولین باشید