preloader

چگونه عملکرد روده هایمان را بهتر کنیم؟


چگونه عملکرد روده هایمان را بهتر کنیم؟
امتیاز 4.6 / تعداد بازدید : 12121 اشتراک گذاری :

یکی از مشکلاتی که خیلی از افراد با آن رو به هستند، عمکرد نامطلوب روده ها است. نکاتی که در ادامه به آن ها اشاره خواهد شد از " Prevention "  نقل شده است و به تمامی افراد به جز مبتلایان به چاقی مفرط پیشنهاد می شود.

  1. روغن های طبیعی و مواد غذایی حاوی روغن سالم مانند دانه, مغز میوه ها و... را بیشتر استفاده کنید.
  2. از آن جا که سیستم گوارش بدن انسان برای هضم غذا نیاز به رطوبت دارد و این رطوبت را از بدن جذب می کند، از مصرف مواد غذایی خشک پرهیز کنید. غذاهای خشک و سرخ کردنی بدترین غذا برای فرد مبتلا به یبوست است.
  3. از نشانه های خشکی داخل بدن، خشکی پوست است. سعی کنید پوست خود را چرب کنید. اگر از روغن خوبی استفاده کنید، پوست آن را جذب می کند و بدن از آن استفاده می کند و بدین ترتیب مشکل جوش های موضعی هم برطرف خواهد شد. استفاده موضعی از روغن دانه آفتابگردان برای حل خشکی پوست، موثر خواهد بود.
  4. از مصرف غذاهای گوشتی خام و نیمه پز پرهیز کنید.
  5. اگر اضافه وزن دارید، یک یا دو روز در هفته رژیم آب میوه طبیعی بگیرید و آب بیشتری مصرف کنید. با این روش بدن خود را از سموم پاکسازی می کنید.
  6. برنج سبوس دار استفاده کنید. برنج سفید و پاستا مواد غذایی سنگینی هستند که تنها موجب افزایش وزن شما خواهند شد.
  7. غلات سبوس دار کربوهیدرات های پیچیده ای هستند که انرژی لازم وسوخت مناسبی را برای بدن فراهم می کنند. مصرف غلات سبوس دار از جمله: برنج، جو، ارزن و جو دوسر را افزایش دهید.

 

منبع: شفاجو
تاریخ انتشار :

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظرات خود را در این بخش بیان کنید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.


نظری برای نمایش وجود ندارد , شما اولین باشید