;
آنچه باید در مورد افزودن آبمیوه به رژیم غذایی خود بدانید

آنچه باید در مورد افزودن آبمیوه به رژیم غذایی خود بدانید


میخواهید آبمیوه را به برنامه غذایی خود اضافه کنید ؟ افزودن میوه و سبزیجات به رژیم غذایی بسیار آسان است . قبل از این کار باید چند نکته در مورد آبمیوه ها بدانید . 

بزرگترین مزیت به اعتقاد جنیفر بار متخصص تغذیه ، اگر شما علا قه ای به خوردن میوه و سبزی ندارید ، بهتر است آب آنها را بنوشید . اما بدانید که باز هم باید برای رسیدن به مقادیر کافی از ویتامین ، میوه و سبزی بخورید . دو یا سه نوع میوه وسبزی در طول روز باید مصرف کنید . سعی کنید از میوه ها در رنگهای مختلف استفاده کنید ، که بتوانید ویتامین و مواد معدنی کافی را به بدن خود برسانید . 

 

فاکتور فیبر 

زمانی که آب میوه و سبزی را می گیرید ، فیبر میوه و سیبزی از بین می رود . دستگاههای آبمیوه گیری ، آب میوه را گرفته و پالپ را که شامل فیبر است را از بین می برند . برای اینکه فیبر را از دست ندهید بهتر است پالپ را به آبمیوه باز گردانید و یا به غذای خود اضافه کنید . می توانید آن را به مافین ، سوپ ، برنج و یا پاستا اضافه کنید . با این روش وعده های غذایی خود را تقویت می کنید . 

 

آیا به دستگاه آبیموه گیری احتیاج دارید ؟ 

این دستگاهها گرانهستند . برخی از این دستگاهها تمام خواص میوه را از بین می برند ، از هسته تا پوست و دانه . برای. آبمیوه گرفتن به دستگاه نیازی ندارید . با یک مخلوط کن می توانید میوه ها و سبزی ها را میکس کرده و فیبر را آن را حفظ کنید . اگر غلیظ شد ، به آن آب اضافه کنید .اگر خواستید ، پوست و دانه ها را جدا کنید . بهتر است همان روز که ابمیوه را درست کردید آن را میل کنید ، زیرا ممکن است خراب شود. مخلوط کن خود را پس از هر بار استفاده بشویید . 

 

مراقب کالری باشید 

چه مقدار کالری در آبمیوه شما هست ؟ 

بستگی به این دارد که چه نوع آبمیوه ای باشد . ممکن است چهار آبمیوه را با هم مخلوط کنید ، که کالری آن زیاد می شود . اگر سبزیجات را با میوه مخلوط کنید ، میزان کالری آن کمتر می شود . اگر بیشتر آن سبزیجات باشد و به آن سیب یا کیوی اضافه کنید ،کالری بسیار کمتری دارد . اگر فقط میوه ها به تنهایی باشند ، کالری آن نگران کننده می شود. برای بالانس کردن میزان کالری ، می توانید به آمیوه خود مقداری پروتئین اضافه کنید . برخی منابع خوب مانند : شیر بادام ، ماست یونانی ، بذر کتان و کره بادام زمینی هستند . 

 

نوشیدن آمیوه برای کم کردن وزن و پاکسازی بدن 

نوشیدن آبمیوه ممکن است روش آسانی برای کاهش وزن است ، اما ممکن است بدن شما برعکس عمل کند . در رژیمی که فقط آبمیوه می نوشید ، دچار کمبود فیبر و پروتئین می شوید و احساس سیری نخواهید کرد . ممکن است دچار ضعف اعصاب شوید .در این نوع رژیم شما به شدت هوس خوردن شیرینی و کیک و دونات می کنید ، زیرا خود را بسیار محدود کرده اید . اگر به اندازه کافی پروتئین به شما نرسد ، ماهیچه های شما تحلیل می رود . نتیجه اینکه این نوع رژیم بسیار سنگین است و کاهش وزن آن ماندگار نیست . آیا نوشیدن آبمیوه باعث پاکسازی و از بین رفتن سموم می شود ؟ به گفت ویلاکورتا نویسنده " برنامه کنترل وزن " هیچ تحقیقی این موضوع را ثابت نکرده است .

 

سایر ادعاهای سلامتی 

این واقعیتی است، که داشتن یک رژیم بر پایه گیاهان و میوه ها ، خطر عارضه های قلبی و عروقی یا سرطان را کاهش می دهد . اما تحقیق خاصی متمرکز روی آبمیوه و آب سبزیجات انجام نشده است . 

اگر داروی خاصی مصرف می کنید : 

قبل از اینکه رژیم آبمیوه بگیرید ، حنما با پزشک خود مشورت کنید . برای مثال مقادیر زیاد ویتامین K که در اسفناج و کلم پیچ یافت می شود ، باعث رقیق شدن خون شود .

 

برای دریافت رژیم آنلاین شفاجو کلیک کنید.

منبع: WebMD
نویسنده : شفاجو *
تاریخ انتشار :
4 از 5امتیاز این مقاله در شفاجو