preloader

رژیم غذایی اتکینز چیست؟


رژیم غذایی اتکینز چیست؟
امتیاز 4.6 / تعداد بازدید : 11331 اشتراک گذاری :

بدن همه افراد به یک شکل به رژیم های غذایی جواب نمی دهد . بهترین راه حل این است که ، مناسبترین رژیم با بدن و نوع متابولیسم خود را پیدا کنید .

دکتر اتکینز متخصص قلب و عروق مشهور ، مصرف شکر و کربوهیدرات را برای بیماران خود محدود می کند . بیماران او نتیجه مثبتی از رژیم های غذایی او می گیرند و با موفقیت وزن کم می کنند ، در جایی که همین بیماران  از رژیم های کم کالری به هیچ عنوان نتیجه نگرفته بودند . 

کلید معما در کاهش وزن دراین مسئله نهفته است،  که متابولیسم  افراد برای سوخت و ساز خود از دو نوع انرژی استفاده می کند، یکی شکر ( یا کربوهیدارت که به سرعت به شکر در بدن تبدیل می شود ) دیگری چربی . اما نوع سوختی که برای سوزاندن استفاده می شود ، تفاوت زیادی در از دست دادن و یا نگه داشتن وزن دارد . یک رژیم غذایی معمولی ، میزان کالری در رژیم غذایی را پایین می آورد اما ، کربوهیدارت و شکر بیشتری دارد . نتیجه این رژیم ها این است که تعداد زیادی از بیماران مداوم بین خوردن شکر زیاد ( شکر زیاد به عنوان چربی در بدن ذخیره می شود ) و خوردن شکر کم ( که فرد احساس خستگی بسیار زیاد می کند و به خوردن کربوهیدارت بیشتری نیاز دارد ) دور باطل سیر می کنند . 

رژیم اتکینز ، از طرف دیگر ، مصرف کربوهیدارت را محدود می کند ، تا بدن بتواند برای سوخت و ساز خود ، چربی بسوزاند . با این روش بدن همیشه سوخت کافی دارد و وزن هم از دست می دهد ، حتی زمانی که کالری بیشتری مصرف می شود . سوخت رسانی مداوم به بدن به این معنا است که سطح انرژی بدن در طول روز به یک میزان باقی می ماند . و احساس گرسنگی کمتری وجود خواهد داشت . در حقیقت شما در حالی که احساس سیری می کنید هم ، در حال از دست دادن وزن هستید . صحت و درستی علم تغذیه رژیم های اتکینز توسط ٨٠ کلینیک تایید شده است .اگر شمارش کالری در لاغر شدن شما تاثیر نداشته است ، می توانید رژیم غذایی اتکینز را امتحان کنید . 

رژیم لاغری شفاجو

اعتیاد به کربوهیدرات

رژیم غذایی لاغری مناسب شما کدام است؟

یک رژیم غذایی ساده برای لاغری سریع شکم

رژیم غذایی متعادل

چربی شکمی و راههای مبارزه با آن

آخرین یافته ها در مورد رژیم غذایی سالم

روش هایی برای دریافت کالری کمتر1

روش هایی برای دریافت کالری کمتر2

برای دریافت رژیم آنلاین شفاجو کلیک کنید.

منبع: atkins
نویسنده : شفاجو
تاریخ انتشار :

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظرات خود را در این بخش بیان کنید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.


نظری برای نمایش وجود ندارد , شما اولین باشید