preloader

آیا یک قرص کوچک می تواند سبب کاهش وزن شما شود؟


آیا یک قرص کوچک می تواند سبب کاهش وزن شما شود؟
امتیاز 4.6 / تعداد بازدید : 12070 اشتراک گذاری :

همه افراد مایل اند که روند کاهش وزن در آنها به سرعت به انجام رسیده و ثابت بماند. در حال حاضر یک قرص توسط FDA(سازمان غذا و داروی آمریکا) تحت بررسی قرار دارد که می تواند مانند یک جراحی بای پس معده عمل کند . مطالعات اولیه نشان می دهد این قرص می تواند به افراد در کاهش وزن کمک کند اما همانند بسیاری از داروها با عوارض و احتیاط هایی نیز همراه می باشد.

در اینجا می گوییم که چطور این قرص (که "الیپس" نامیده می شود) در بدن عمل می کند:

 قرص حاوی یک بالون است که پس از بلعیدن آن در معده  باد کرده و6  ماه بعد، باد آن خالی شده واز بدن دفع می شود. عملکرد این قرص شبیه بالون معده بوده که در حال حاضر توسط  FDA  تایید شده است.

 مشکل قضیه کجاست؟

بدون تغذیه دقیق و مدیریت شیوه زندگی، این روش نیز موثر نخواهد بود، با توجه به این تغییر شکل  بیماران باید یک شیوه زندگی جدید شامل ورزش بیشتر، تغذیه بهتر در وعده های غذایی سالم،کم و به دفعات در روز را اتخاذ کنند.

این مراحل بسیار مهم نه تنها در طول این روش به کار می آید بلکه برای حفظ کاهش وزن بعد از بیرون آمدن بالون نیز می باشد.


عوارض جانبی شامل تهوع و گاهی اوقات استفراغ در هفته ی بعد از خارج کردن بالون می باشد.

همچنین پزشکانی هستند که این مسائل را تنها مشکلات جراحی متابولیک و چاقی  نمی دانند آن ها نگران هستند که این روش ممکن است بیماران را دچار عادات بد غذایی کند.

"هنگامی که این بالون درمعده قرار می گیرد ، فرد نمی تواند غذاهای با فیبر بالا را مصرف کند، مثل یک ظرف، سالاد سالم و اگر بیش از حد غذا بخورد، فقط آن را بالا می آورد .بنابراین یک بیمار ممکن است با خود بگوید،" خوب، من نمی توانم یک سالاد مصرف کنم، اما من می توانم یک میلک شیک بنوشم ! و به این ترتیب مشاهده میکنیم که چگونه ممکن است تصمیم گیری در مورد انتخاب غذا به صورت بد و نادرست پرورش یابد.

 

 

 


آیا شما می توانید این روش را انتخاب کنید؟

با وجود برخی از این سوء ظن ها بسیاری از جراحان متقاضی را قبل از انجام جراحی در مورد اینکه آیا پتانسیل واقعی برای این روش را دارد یا خیر ارزیابی می کنند تا زمانی که فرد ایجاد تغییراتی در شیوه زندگی خود ندهد کاندید خوبی برای این کار نیست از آنجا که بالون معده یک راه حل طولانی مدت نیست، می تواند کمک بسیاری از بیماران که یک مقدار زیادی از مشکلات پزشکی مرتبط با چاقی دارند باشد.  بیشتر بیماران می توانند به حالت عادی و سبک زندگی فعال  خود در عرض چند روز بازگردند.

بنابراین، چه کسی یک نامزد ایده آل برای این روش است؟

اگر فردی شاخص توده بدنی بین 30 تا 40 داشته باشد به این معناست که فردی چاق است و این روش برای بیمارانی که خیلی سریع نیاز به از دست دادن وزن  دارند می تواند مفید باشد.

 این بالن معده به معنای یک راه حل بلند مدت نیست .

منبع: Prevention
نویسنده : شفاجو
تاریخ انتشار :

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظرات خود را در این بخش بیان کنید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.


نظری برای نمایش وجود ندارد , شما اولین باشید