preloader

بهبود تغذیه و اصلاح صنعت غذایی کشور


بهبود تغذیه و اصلاح صنعت غذایی کشور
امتیاز 4.6 / تعداد بازدید : 10339 اشتراک گذاری :

 

به گزارش وبدا دکتر رسول دیناروند در مراسم تکریم و معارفه روسای قدیم و جدید انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی و دانشکده علوم تغذیه ضمن تقدیر از زحمات دکتر حاجی فرجی از حضور فعال و موثر وی در کمیته فنی غذاهای خوراکی و آشامیدنی تقدیر کرد و برای دکتر حسینی به عنوان رییس جدید انستیتو و عضو کمیته فنی غذاهای خوراکی و آشامیدنی آرزوی موفقیت کرد.

وی با اشاره به این که اصلاح سیستم غذایی تا حدود زیادی می تواند بار درمانی نظام سلامت کشور را کاهش دهد از اعلام آمادگی سازمان غذا و دارو برای مشارکت در پروژ ه های بزرگ انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی و دانشکده علوم تغذیه برای رسیدن به این هدف خبر داد و از همه کارشناسان و اعضای هیات علمی خواست طرحها و برنامه های خود در این حوزه را جهت اجرا پیشنهاد دهند.

بر اساس این گزارش در این مراسم رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن تقدیر از زحمات پنج ساله دکتر حاجی فرجی در انستیتو و دانشکده اظهار داشت: طبق اساسنامه مصوب مجلس شورای اسلامی در سال 1370؛ انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور باید بتواند ضمن انجام پژوهش در حوزه غذا و تغذیه، پالایش و پردازش موضوعات علمی و فنی با کمک همه اعضای هیات علمی و کارشناسان خبره، نقش خود را به عنوان یک نهاد و ارگان ملی به خوبی ایفا کند.

دکتر علی اصغر پیوندی در سخنان خود اظهار امیدواری کرد: در آینده نزدیک شاهد توسعه و گسترش هر چه بیشتر ارتباط انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور و دانشگاه و در عین حال صنایع غذایی مختلف باشیم.

وی تاکید کرد: این انستیتو ضمن این که تلاش می کند راهی برای رفع نیازهای صنعت بیابد، همزمان باید صنایع را بکار گیرد تا بتواند ارتباط گسترده ای با صنایع غذایی برقرار کند.

دکتر پیوندی در پایان سخنان خود ضمن تقدیر از زحمات دکتر حاجی فرجی برای وی در تمامی مراحل زندگی و حرفه ای آرزوی توفیق کرد و با اشاره به سوابق مدیریتی و تجربیات ارزنده دکتر هدایت حسینی اظهار امیدواری کرد در آینده شاهد توفیقات روزافزون و نقش راهبردی انستیتو در رفع نیاز ها و دغدغه های تغذیه ای جامعه باشیم.

در بخش دیگری از این مراسم دکتر حاجی فرجی ضمن ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در مدت تصدی مسوولیت خود از زحمات و همکاری اعضای هیات علمی، کارشناسان و کارکنان قدردانی به عمل آورد و برای دکتر حسینی نیز در این مسوولیت آرزوی موفقیت کرد.

دکتر حسینی رییس جدید انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی و دانشکده علوم تغذیه و صنایع غذایی نیز ضمن تقدیر از زحمات دکتر حاجی فرجی گفت: هدف گیری وزارت بهداشت بر مبنای کاهش بار بیماریهای غیرواگیر است که امروزه بار مالی و هزینه سنگینی را به نظام سلامت وارد می کند.

وی افزود: انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی به عنوان یک مرجع علمی کشوری که پنج وزارتخانه در شورایعالی آن حضور فعال دارند؛ در بحث غذا و تغذیه هم راستا با اهداف نظام سلامت و برنامه های دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و سازمان غذا و دارو  بر روی چهار عامل خطر(درصد دریافت نمک، شکر، چربی و اسید چرب) فعالیت خواهد کرد.

وی در ادامه گفت: امیدواریم بتوانیم در راستای کاهش این چهار فاکتور، همراستا با نظام سلامت، برنامه مراقبتی جامع و کاملی ارائه دهیم تا به تدریج از بار بیماریها کاسته شود و وزارت بهداشت را در نیل به هدف کاهش بیماریهای غیر واگیر تا سال 2025 یاری کنیم و نظام مراقبت مبتنی بر شواهد را در این حوزه فراهم آوریم.

نویسنده : شفاجو
تاریخ انتشار :

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظرات خود را در این بخش بیان کنید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.


نظری برای نمایش وجود ندارد , شما اولین باشید