preloader

خوب و بد محصولات حاوی الکل برای پوست سر


خوب و بد محصولات حاوی الکل برای پوست سر
امتیاز 4.6 / تعداد بازدید : 11345 اشتراک گذاری :

 

همیشه در استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی به لیست مواد تشکیل ‌دهنده دقت کنید و ببینید که آیا از الکل‌ در ساخت‌شان استفاده شده است یا نه. به نظر متخصصان، نباید از محصولات حاوی الکل‌های خشک‌کننده برای موها استفاده کرد.

به نظر متخصصان پوست، هر عنصری که پوست انسان‌ها را خشک کند، باعث بدتر شدن خارش پوست سر می‌شود.  یکی از عنصرهایی که کارکرد دوگانه‌ای روی پوست سر دارد، الکل‌ است.

در واقع، الکل‌های چرب، قابلیت مرطوب‌کننده دارند و با اصطلاحاتی مثل stearyl، cetyl و myristyl شناخته می‌شوند. از طرف دیگر، الکل‌های دیگری هم وجود دارند که خشک‌کننده هستند،‌ مثل الکل دنات، اتانول، پروپانول و الکل ایزوپروپیل. بنابراین همیشه در استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی به لیست مواد تشکیل‌دهنده دقت کنید و ببینید که آیا از این الکل‌ها در ساخت‌شان استفاده شده است یا نه. به نظر متخصصان، نباید از محصولات حاوی الکل‌های خشک‌کننده برای موها استفاده کرد.

نوع دیگری از الکل هم وجود دارد که با نام منتول شناخته می‌شود و خاصیت خنک‌کنندگی دارد. این نوع از الکل‌ها ممکن است برای پوست سر عادی مفید باشند و آن را تقویت کنند، اما می‌توانند خارش پوست سر حساس را تحریک کنند و باعث بدتر شدن وضعیت آن شوند.
اسید سالیسیلیک معمولا در محصولاتی استفاده می‌شود که به‌منظور درمان پوسته‌پوسته شدن پوست سر ساخته می‌شوند. با این‌حال نباید بیشتر از یک بار در هفته از این محصولات استفاده کنید چون می‌توانند به‌جای لایه برداری، باعث التهاب شوند

منبع: salamat news
نویسنده : شفاجو
تاریخ انتشار :

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظرات خود را در این بخش بیان کنید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.


نظری برای نمایش وجود ندارد , شما اولین باشید