preloader

مواد غذایی که شما را طولانی تر سیر نگه میدارند – قسمت اول


مواد غذایی که شما را طولانی تر سیر نگه میدارند – قسمت اول
امتیاز 4.6 / تعداد بازدید : 11349 اشتراک گذاری :

چه شما بخواهید روزه بگیرید و یا حتی وزن کم کنید، شناخت مواد غذایی پرخاصیت که در حجم کم مدت طولانی شما را سیر نگه میدارند و نیازهای ضروری بدن شما را تامیین میکنند اهمیت زیادی دارد. در این مقاله و قسمت دوم آن ما 8 ماده غذایی را به شما معرفی میکنیم که با خوردن آنها دیرتر گرسنه خواهید شد.

1) تخم مرغ

یک دلیل افراد برای مصرف تخم مرغ داشتن احساس سیری بیشتر است. محققین در یک مطالعه اخیر دریافتند افراد دارای اضافه وزنی که برای صبحانه خود تخم مرغ می خوردند در طول روز کمتر گرسنه می شدند. مشخص شد در بدن شرکت کنندگان این پژوهش سطوح پایین تری از گرلین( هورمون اشتها که تحریک کننده مغز برای خوردن است ) و سطوح بالاتری از PPY، هورمونی که کمک می کند تا معده احساس سیری کند) وجود دارد. " تخم مرغ یک ترکیب کاملی از پروتئین و چربی است به طوری که افراد پس از مصرف آن رضایت بیشتری نسبت به سایر مواد غذایی صبحانه احساس می کنند.

نگران کلسترول هستید؟ میزان کلسترول بالا در زرده  تخم مرغ  مقصر اصلی افزایش کلسترول خون به حساب می آید. اگر شما نگران چربی هستید سعی کنید سفیده تخم مرغ را به تنهایی مصرف کنید که حاوی پروتئین  است و می تواند به خوبی رفع گرسنگی کند.

2) آوکادو

مغز سبز و ژله ای یک آوکادو نه تنها خوشمزه است بلکه  به دلیل داشتن فیبر و چربی غیراشباع برای سلامت قلب مفید است. به عبارت دیگر، آووکادو ممکن است ماده غذایی مناسبی برای سیر نگه داشتن شما باشد. مواد غذایی سرشار از فیبر و غنی از چربی پس از  هضم، اجازه می دهد تا شما تجربه گرسنگی کمتری کرده و به طور کلی کمتر کالری مصرف کنید. همچنین تحقیقات نشان می دهد که اسید اولئیک آوکادو، چربی غیر اشباع است که به مغز شما پیام می دهد معده پر است. فقط به یاد داشته باشید که، این میوه مغذی سرشار از کالری است و  نصف آن حدود 140 کالری دارد.

3) حبوبات

یک وعده لوبیا، عدس، نخود و یا حتی بادام زمینی احساس پر بودن و سیری به فرد می دهد که به دلیل وجود پروتئین بدون چربی، کربوهیدرات های پیچیده و چربی های خوب است. به گفته یک متخصص تغذیه، تحقیقات نشان داده است که این سه ماده می تواند قند خون را ثابت نگه دارد و معنای قند خون ثابت داشتن احساس سیری است.

4)فلفل قرمز

این ادویه قوی به عنوان یک مهار کننده اشتها شناخته می شود. محققان دریافتند افرادی که نصف قاشق چای خوری فلفل قرمز به غذای خود اضافه می کنند 60 کالری کمتر در وعده غذایی بعدی خود مصرف می کنند. در نتیجه پاشیدن نصف قاشق چای خوری فلفل قرمز روی غذا بیش از برخی از مواد غذایی می تواند باعث سوزاندن کالری اضافی شود.

منبع: MSN
نویسنده : شفاجو
تاریخ انتشار :

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظرات خود را در این بخش بیان کنید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.


نظری برای نمایش وجود ندارد , شما اولین باشید