preloader

مواد غذایی که شما را طولانی تر سیر نگه میدارند – قسمت دوم


مواد غذایی که شما را طولانی تر سیر نگه میدارند – قسمت دوم
امتیاز 4.6 / تعداد بازدید : 10983 اشتراک گذاری :

در قسمت اول این مقاله 4 ماده غذایی را معرفی کردیم که به شما کمک میکند دیرتر گرسنه شوید. در قسمت دوم و پایانی 4 ماده غذایی بعدی را خدمتتان معرفی میکنیم.

5)آب

دلایل بسیاری برای نوشیدن آب کافی وجود دارد.  آب برای نگه داشتن تناسب اندام و عملکرد مناسب مفاصل، بافت ها و دستگاه گوارش حیاتی است. همچنین می تواند از گرسنگی جلوگیری کند  یک متخصص تغذیه در یک مطالعه نشان داد که شرکت کنندگانی که دو فنجان آب قبل از غذا نوشیدند 75-90 کالری کمتر نسبت به افرادی که هیچ آبی ننوشیدند مصرف کردند .

6)ماست

مصرف 20گرم ماست غنی از کلسیم و کم شکر به طور منظم برابر یک قطعه از گوشت بدون چربی پروتئین دارد پروتئین در غذاها یکی از عوامل اصلی در احساس سیری است.  غذاهای غنی از پروتئین همچنین حاوی برخی از چربی  ها در مقادیر مختلف هستند که به نگه داشتن  احساس سیری برای مدت طولانی کمک می کنند.

7) سوپ

خوردن سوپ ، اشتها را  کمتر می کند.  با توجه به تحقیقات اخیر در این مطالعه، زنانی که یک وعده کم کالری سوپ مرغ به عنوان یک میان وعده در صبح خوردند در وعده ناهار 100 کالری کمتر نسبت به بقیه مصرف کردند . شما می توانید محتوای آب سوپ را بیشتر کنید احساس سیری به دلیل سبزیجات پر از فیبر و درجه حرارت سوپ است.  متخصصین تغذیه می گویند که نوشیدن مایعات گرم اشتها را مهارمی کند.  مطمئن شوید که سوپ مبتنی بر آب گوشت است  نه خامه! سوپ های حاوی خامه می تواند چرب و بسیار پر کالری باشد.

8) بادام

چربی های همه آجیل ها برای قلب مفید اند، اما بادام حاوی فیبر بیشتری است که  در هر وعده، می تواند شما را طولانی تر سیر  نگه دارد. خوردن حدود 15 بادام بین ناهار و شام می تواند کمک کند 400 کالری کم تر انرژی به شما برسد و به شما کمک کند تا تنقلات چرب و شیرین مصرف نکنید . یک مطالعه نشان داد که بدن ما ممکن است از چربی بادام استفاده کند و به همان میزان کالری های دریافتی کمتری هنگام خوردن غذا جذب کند. اما نباید بیش از حد مصرف شود زیراخوردن بیش از حد بادام اشتهای شما را را برای وعده غذایی بعدی کور می کند و کالری قابل توجهی به مصرف روزانه تان می افزاید. 

منبع: MSN
نویسنده : شفاجو
تاریخ انتشار :

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظرات خود را در این بخش بیان کنید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.


نظری برای نمایش وجود ندارد , شما اولین باشید