preloader

رابطه جنسی دردناك؟ 6 علت و راهکار درمان آنها


رابطه جنسی دردناك؟ 6 علت و راهکار درمان آنها
امتیاز 4.6 / تعداد بازدید : 16092 اشتراک گذاری :

اگر شما از رابطه جنسی آسیب ببینید، دیگر نمی خواهید آن را انجام دهید. درد، تمایل جنسی را متوقف می کند. هنگام مقاربت حدود 20 درصد از زنان مبتلا به درد واژن هستند. درد می تواند متناوب یا مزمن و به دلایل مختلفی از قبیل عفونت، قارچ، STDs، آلرژی، واکنش های دارویی، آسیب عصبی و اختلالات مزمن ایجاد شود. متأسفانه بسیاری از زنان که از درد در هنگام رابطه جنسی شکایت دارند، به علت مهار کردن میل جنسی در طولانی مدت، داشتن مشکلات روانپزشکی یا صرفا بزرگ کردن این مشکل است و گاهاً ، علائم آنها با روش های جلوگیری از بارداری مرتبط است.


در اینجا فقط چند دلیل رایج برای درد جنسی را ذکر می کنیم :


1- تحریک شدن ضعیف

هنگامی که یک زن تحریک می شود، آلت تناسلی، کلیتوریس و واژن متورم شده و مایع لزجی برای تسهیل رابطه جنسی تولید می شود که او را در طول رابطه حفاظت و کمک می کند. بدون این مکانیسم های محافظت طبیعی، بافت واژن ممکن است خشک و شکننده باشد و باعث اصطکاک ناخوشایند یا حتی پاره شدن آن گردد.

متأسفانه زنان با وجود داشتن مشکلات و درد هنگام رابطه در اغلب موارد حرفی نزده و به فعالیت ادامه میدهند و به شریک زندگی خود نمی گویند که این رابطه به آن ها لذت نمی دهد و تنها درد را تشدید می کند.

 اگر این تجربه را داشتید، برای پیدا کردن علت آن به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید. برای افزایش لذت و راحتی، از لوبریکانت در طول مقاربت استفاده کنید و حداقل 30 دقیقه قبل از مقاربت از آن استفاده کنید.

2- سفت کردن واژن

اگر قصد دارید کاری را انجام دهید که در گذشته مکررا سبب درد شما شده، ناخودآگاه منتظر درد هستید زنان  وقتی که از رابطه جنسی آسیب می بینند، ناخودآگاه عضلات واژن خود را فشرده می کنند و با این کار فضای موجود برای آلت تناسلی را کم تر می کنند و باعث می شوند که مقاربت سخت تر  شود.
اگر این تجربه را داشتید به یک متخصص مراجعه کنید و علت درد را بیابید، زودتر تحت درمان قرار بگیرید زیرا در این صورت  است که می توانید از ابتلا به بیماری های مزمن جلوگیری کنید.

3-  شریک جنسی تان یک آلت تناسلی بزرگ دارد

در حالی که مردان اغلب در مورد کوچک بودن سایز آلت تناسلی شان نگرانی دارند، زنان نسبت به بزرگی آن ها  شکایت دارند و نگرانند که این بزرگی آلت مردان در رابطه جنسی شاید به آن ها صدمه بزند، در صورتی که اغلب اندازه طول و یا ضخامت آن مناسب است.

اگر این حالت را تجربه کردید، از یک متخصص کمک بگیرید و ببینید که چگونه باید موقعیتهای جنسی و ریتم آن را تنظیم کنید تا راحتی بیشتری در این کار داشته باشید.

4- یائسگی

با افزایش سن همانطور که هورمون استروژن کاهش می یابد، لوب ها و واژن زن ضخیم تر شده و کمتر مرطوب می شود این حالت به مشکل می افزاید. در میانسالی، زوج ها اغلب رابطه جنسی را متوقف می کنند و دلیل آن را کاهش میل جنسی خود می دانند. متاسفانه، کم بودن رابطه جنسی می تواند باعث آتروفی واژینال شود.

 اگر این حالت را تجربه کردید، درباره واجد شرایط بودن خود برای دریافت هورمون و کرم استروژن واژینال با پزشک مشورت کنید. هنگامی که رابطه جنسی، دیگر مشکلی نداشته باشد، سعی کنید به رفتارهای معمول جنسی خود ادامه دهید تا واژن تان را  به شکل خوبی نگه دارید.

5-  Vestibulitis

این درد، اغلب به عنوان سوختگی توصیف می شود و فقط در قسمت جلو و ورودی واژن است و هنگام نزدیکی به وجود آمده و گاهی سبب ایجاد هلالی قرمز در اطراف و پایین تر از واژن می شود با این حال، در معاینه منظم تشخیص داده می شود.
اگر این حالت را تجربه کردید به پزشک متخصص خود مراجعه کنید. اگر وضعیت همچنان ادامه پیدا کرد، به دنبال مشاور متخصص درد لگن باشید.

6- واژینیسموس - ناتوانی در دخول

اضطراب ریشه این درد در زنان  است و در این حالت او اجازه هر نوع دخول را نمی دهد. زنان با واژینیسم، اغلب با استفاده از برخی تامپون ها، آزمایشات زنانه و مقاربت مشکل دارند.
اگر شما این حالت را تجربه کرده اید، یک روان درمانگر جنسی می تواند علت اصلی ترس شما را بیابد و با  طراحی مراحل رابطه، کمک می کند شما به طور سیستماتیک فرصت دخول بدون درد را پیدا کنید.

برای یافتن پزشک متخصص زنان معتبر اینجا کلیک کنید.

پیشنهاد شفاجو:

علل رابطه ی جنسی دردناک در خانم ها در هنگام نزدیکی

چه مقدار داشتن رابطه جنسی طبیعی است؟

ورزش هایی برای داشتن رابطه ی جنسی بهتر

منبع: WebMD
نویسنده : شفاجو
تاریخ انتشار :

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظرات خود را در این بخش بیان کنید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.


نظری برای نمایش وجود ندارد , شما اولین باشید